12 Чемпіонат України, 9 тур. Арсенал 2:0 Металург Маріуполь

13 вересня 2002, 18:30. Київ. НСК "Олімпійський". ~5000 глядачів. 11 градусів.

Арсенал: 1-Кернозенко /6,5/, 2-Островський /6,5/, 3-Чернов /6/, 5-Першин /6/, 4-Ібанда /6/ (16-Бондаренко, 55 /6,5/), 15-Наконечний (18-Карабкін, 29 /6,5/), 7-Гусєв /6/, 9-Іванов /6/, 10-Полтавець (К) /7/, 14-Окодува /6,5/ (13-Ковальчик, 63), 11-Апхазава /7/ (у дужках мої оцінки)

Металург: Шуховцев, Дірявка (Гунчак, 46), Анікеєв, Русанівський, Рикун, Краснопьоров, Міклашевич (Єсин, 59), Санжар, Поліщук (Килинкевич, 65), Молокуцко, Бабич

Голи: 1:0 Полтавець (37), 2:0 Бондаренко (90)
На 80-й хвилині Апхазава не реалізував пенальті
Жовті картки: Рикун (17), Ібанда (50), Іванов (66), Бондаренко (69), Бабич (71)

Гра "Арсеналу" викликала більшу цікавість, ніж попередні. Не тільки наш фан-гурт був присутній у найчисельнішому в історії складі (дивіться фото за кілька днів), але й загалом глядачів було більше. "Порадували", однак, правоохоронці, що вирішили загнати усіх глядачів у центральні сектори західної трибуни :-(

У захисті "Арсеналу" не було Білозора, його місце посів Островський. У центрі поля за відсутності Коновалова грав молодий Гусєв. З правого флангу, де бігав Микола Наконечний, починалася більшість наших атак. Пару разів сам Микола пробив здалеку, та воротар був на місці. На жаль, після півгодини гри Наконечного замінили (очевидно, через пошкодження). Зате Карабкін теж непогано себе проявив.

Гра була гострою з обох боків: то Окодуву виводили на ворота Шуховцева, то Кернозенко переривав небезпечні виходи гостей. Маріупольці навіть забили гол, розігравши штрафний із лівого флангу. Та судді зауважили офсайд у когось із їхніх форвардів – гол не зараховано. Після гри Микола Павлов висловить своє невдоволення цим фактом.

А в першій атаці після цього забили наші. Окодува віддав пас Апхазаві, що відкрився у штрафному майданчику, а грузин відкинув на вільного Полтавця. Валентин не схибив – 1:0!

Наприкінці тайму гості створювали напругу біля наших воріт, та не досягли нічого. Й по перерві Маріуполь володів ініціативою. Гості виконали декілька штрафних і кутових. А наші діяли "на другому темпі". Вони намагалися перехопити м'яча і швидко перевести його до воріт суперника. На 53 хв. Шалва виграв боротьбу в центрі поля, пройшов до штрафного. М'яч опинився на лівому фланзі в Іванова, той пробив – на місці Шуховцев. Хвилиною згодом Окодува з Івановим вдало пресингують захисника на його половині поля, та вийти на ворота не змогли.

Замість Ібанди з'явився Бондаренко. Володя вперше вийшов у матчі чемпіонату в оновленій команді (досі ВВГ випускав його лише на кубок). Його старанність дасть результат на останній хвилині матчу, коли, пробивши здалеку, він поцілить у правий від голкіпера кут. А поки рахунок був непевним, і забити могли одні й інші.

Нерідко наші флангові проходи переривалися фолами. По ногах отримували Ковальчик, Гусєв, і, як звичайно, Полтавець. На 79 хв. Валик отримав пас від Шалви і ніхто не міг йому стати на заваді, крім воротаря Шуховцева. Той його й зачіпив, пенальті. За відсутності Коновалова до позначки підійшов Шалва Апхазава. Та 8-ий гол грузина в сезоні не відбувся; м'яч пролетів поруч зі штангою :-(

Уже за хвилину Шалва міг реабілітуватися. Він виходив на ворота, сильно бив – поперечка! "Арсенал" розігрує кутовий і Карабкін має змогу відзначитися – удар іде повз ворота.

Останні хвилини були досить нервові. Гості мали гарні можливості на 88 хв. (штрафний по центру, упевнено грає Керн) і на 89-ій, коли м'яч виніс із воріт хтось із наших оборонців.

Зате забити вдалося нам – згаданий шедевр Бондаренка! 2:0, і це наша ДЕВ'ЯТА (страшно навіть думати) перемога поспіль.