12 Чемпіонат України, 25 тур. Арсенал 2:0 Оболонь

18 травня 2003, 17:00. Київ. НСК "Олімпійський". Приблизно 3 000 глядачів. 21 градус.

Голи: Першин (11), Клименко (43)

Арсенал: 1-Кернозенко, 3-Чернов, 4-Островський, 5-Першин, 2-Омелянчук, 14-Окодува, 29-Пирич, 7-Клименко (21-Рябих, 89), 30-Саркісян (15-Гусєв, 90), 9-Іванов, 10-Полтавець (6-Ковальчик, 87)

Бажан, Яшкін, Бондаренко, Деревльов
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

Оболонь: 22-Романенко, 2-Олійник, 3-Конюшенко, 4-Скоба, 5-Нівінський (К), 6-Кутас, 7-Мазуренко (18-Коробкін, 84), 8-Каряка, 9-Кобзар (15-Мотуз, 46), 10-Терещенко, 11-Ковалець (16-Продан, 46)

Сухина, Крохмаль, Олешко, Черніков
ТРЕНЕР: Петро СЛОБОДЯН

Жовті картки: Олійник (32), Мотуз (47)
СУДДІ: С.Дзюба, Ю.Власенко, М.Даневич (усі — Київ)

Перемога "Дніпра" над молодшим клубом Донецька надала нашим змогу боротися за третє місце, та водночас поставила під загрозу теперішню четверту позицію. Перший крок "Арсенал" зробив: здобув перемогу, поки найупевненішу у другому колі. Проте важко казати, чи є це наслідком підсилення нашої гри, чи наслідком слабкості суперника. "Оболонь" не виграє вже всьоме поспіль, нагадуючи "Арсенал" весни 2002 року, і має великі шанси, аби вилетіти у першу лігу.

Орієнтовне розташування арсенальцівСтартовий склад став чималою несподіванкою. Немає ні Ковальчика, ні Апхазави (без якого, здавалося, обійтися ніяк не можна!), а в ролі єдиного форварда — розкритикований після "Металурга" Полтавець. Протягом усього матчу я намагався визначити розстановку гравців на полі. Результат ви бачите зліва, але позиції в центрі поля слід розуміти дуже умовно. Здається, гравці весь час перебували в русі й мінялися місцями. Новинкою стало те, що Клименко зайняв правий фланг, а Іванов здебільшого діяв ближче до центру.

Початок був не дуже активним. Але на 11 хвилині — гол! Навіс із лівого флангу, м'яч відскокує до Першина, і Олександр б'є так, що голкіпер не може перешкодити, — й забиває свій перший гол за "Арсенал". Загалом цей м'яч став найбільш швидким із проведених командою навесні, ба більше — лише вдруге після зимової перерви ми забили в першому таймі!

На 18 хвилині було непогане підключення Омелянчука, якому Саркісян видав добрий пас із правого флангу. Але Сергій пробив повз ворота. Після цього, здавалося, частіше атакувала "Оболонь". І пара штрафних здалеку були досить неприємними: м'яч пролітав поруч зі штангою. "Арсенал" відповідав контратаками, закидаючи м'яча на Полтавця — на жаль, невдало.

Велика загроза з'явилася на 40 хвилині. Був навіс справа, удар — і Кернозенко вже не міг допомогти, у порожніх воротах головою зіграв Островський. А за три хвилини — наша атака, Клименко з флангу навішує на Полтавця, і захисник не дозволяє пробити. Але дуже швидко наші повертають м'яч уперед, і Клименко сам опиняється на ударній позиції — 2:0!

Другий тайм був доволі жвавим. Наші найкращі шанси були пов'язані з Полтавцем та Окодувою. На 61 хвилині Еммі був у штрафному майданчику під гострим кутом до воріт, ударив у далекий кут — не влучив. Аналогічний момент — на 75 хвилині у Валентина, але він бив не зліва, а справа. На 71 хвилині Полтавець опинявся сам-на-сам з воротарем, але судді зауважили офсайд. На рахунку оболонців удар на 79-ій хвилині, відбитий Кернозенком.

На наступному тижні одразу два матчі, які дуже бажано вигравати. Адже червень — "Волинь", "Динамо" та "Шахтар" — буде нелегким...