12 Чемпіонат України, 7 тур. Арсенал 5:1 Поліграфтехніка

18 серпня 2002, 18:30. Київ. НСК "Олімпійський". ~2000 глядачів. 23 градуси.

Арсенал: 1-Кернозенко /6/, 2-Білозор /6/, 3-Чернов /6/, 5-Першин /6/, 4-Ібанда /6/, 15-Наконечний /7/ (18-Карабкін, 70), 8-Коновалов (К) /7/, 9-Іванов /6,5/, 10-Полтавець /6,5/ (19-Ковальчик, 85), 14-Окодува /6,5/, 11-Апхазава /6,5/ (7-Гусєв, 58 /6,5/) (у дужках мої оцінки)
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

Поліграфтехніка:Хрієнко, Жилін, Мокрицький, Козар, Журка, Первак, Городов (Болотов, 72), Косилов, Слюсар (Приходько, 46), Чуйченко (Мазяр, 46), Покладок
ТРЕНЕР: Роман ПОКОРА

СУДДІ: В.Абросимов, В.Звягінцев, О.Євстратов (усі – Одеса)

Голи: 1:0 Коновалов (17, пен), 2:0 Окодува (29), 3:0 Наконечний (31), 3:1 Косилов (52), 4:1 Коновалов (67), 5:1 Гусєв (68)
Жовті картки: Слюсар (15), Журка (16, 56 – вилучений), Жилін (21), Коновалов (46), Хрієнко (57), Мокрицький (71), Ібанда (90)

Ми побачили "Арсенал" після двотижневої паузи в чемпіонаті. Протягом неї наші зіграли кубковий матч на Донеччині, і дещо експериментальним складом (в основі грали Карабкін, Гусєв, поляк Ковальчик) змогли здолати "Вуглик". А зараз на поле вийшов бойовий склад. Чернова повернули з середини поля в захист, а на правий фланг півзахисту вийшов Микола Наконечний. Пауза вочевидь пішла команді на користь. Зникла втома, що відчувалася в іграх з "Ворсклою" й "Оболонню", і гравці невимушено гасали по полю.

Початок гри був, як ми вже трохи звикли, спокійним і відносно рівним. Наші потроху нарощували ігрову перевагу, а гості раз-по-раз вдаваалися до грубої гри. З'явилися перші жовті картки. А на 17 хв. м'яч був навішений до штрафного, Окодува намагався прорватися до воріт, і захисники сфолили. Капітан реалізує пенальті – 1:0.

Після 20-ї хвилини арсенальці дещо віддали ініціативу, і поліграфісти намагалися тиснути на наші ворота. Та це тривало недовго, і дві наші флангові атаки по суті зняли питання про переможця гри. Спочатку лівий фланг: Іванов, обігруючи кількох захисників, входить до штрафного. Проходить по самісінькій лінії воріт і вже зблизька робить навіс на Окодуву. Еммі підставив голову – 2:0! Забивши, він чомусь побіг святкувати до порожнісінької східної трибуни – туди було ближче :-) А за пару хвилин стрімка атака правим краєм; Наконечний віддає Апхазаві, а той відкидає м'яча йому під удар. 3:0! Під захоплені вигуки глядачів (на жаль, знову дуже нечисленних!) команда дограє перший тайм.

А по перерві на нас чекала невеличка прикрість. Атака гостей, незрозумілий провал захисту, і пас із правого флангу знаходить перед воротами Косилова. Тому ніхто не завадив пробити повз Керна. 3:1. Та це був чи не останній "спалах" олександрійців. Незабаром вони лишилися вдесятьох (Журка зрубив Коновалова) і надалі думали лише про захист. Наш тренер випускає людей, які поки нечасто з'являються на полі: молодого Гусєва замість Апхазави, згодом – білявого Карабкіна (екс-"Динамо-2") та поляка Ковальчика. У середині тайму – новий сплеск голів. Коновалов забиває зі штрафного (ситуація схожа на ту, з якої він забив вирішальний гол "Ворсклі"). А за пару хвилин стрімку комбінацію завершує Гусєв. 5:1 :-))

Наші не зупинялися до самого кінця, могли забити й шостий гол (здається, Окодува влучив у поперечку). Але результату гри з "Волинню" повторити не вдалося. Та нічого, нам і цього вистачить :-)

Тепер на нас чекає наступня стадія Кубка (кіровоградська "Зірка"), а згодом – нелегкий виїзд до донецького "Металурга". У Києві "Арсенал" зіграє майже через місяць, 12 вересня з Маріуполем.