12 Чемпіонат України, 21 тур. Арсенал 1:0 Чорноморець

19 квітня 2003, 16:30. Київ. НСК "Олімпійський". 3 500 глядачів. 11 градусів.

Арсенал: 1-Кернозенко (К), 2-Омелянчук, 3-Чернов, 4-Островський, 29-Пирич, 14-Окодува (17-Орєхов, 85), 9-Іванов, 15-Гусєв (8-Коновалов, 46), 30-Саркісян, 7-Ковальчик (24-Кардаш, 66), 11-Апхазава

Чорноморець: Руденко, Доценко, Опря, Хвостунов, Білозор, Бобович, Катинсус (К), Кирлик, Балабанов, Косирін, Лисицький
ТРЕНЕР: Семен АЛЬТМАН

Г.Альтман, Багнюк, Горкун, Щекотилін, Данченко, Мітерєв

Жовті картки: Чернов (20), Хвостунов (32), Іванов (37), Ковальчик (41), Косирін (45), Балабанов (71), Орєхов (86)
СУДДІ: В.Мельничук, А.Олійник, О.Приймак (усі — Сімферополь)

Ще одна дуже непроста гра. Завдяки чудовій комбінації в середині першого тайму наші зуміли здобути перемогу. Могли забити й більше, але знову — проблеми з реалізацією. Проте й гості могли в цьому матчі добитися успіху.

Орієнтовне розташування гравців Арсеналу на поліЧерез дискваліфікацію Першина В'ячеслав Грозний змінив конфігурацію оборони. Омелянчук був одним із трьох захисників; разом із Черновим вони персонально грали проти двох нападників гостей. А на місці Сергія в попередніх матчах — на позиції між обороною й півзахистом — вийшов Івіца Пирич. Другий вихід хорвата на поле, перший — в основному складі. Грав він непогано, можливо й закріпиться тепер в основі "Арсеналу". Більше нічого в розташуванні гравців, порівняно з дніпропетровським матчем, не змінилося.

У "Чорноморця" досить помітними були колишні арсенальці Кирлик та Косирін. Перший виконував чи не всі флангові штрафні гостей, і майже щоразу це було небезпечно. А другий грав на вістрі атаки, змушуючи працювати Андрія Чернова. Так, загрозливі штрафні з лівого флангу були виконані на 13 та 19 хвилинах матчу. Наші виносили м'яч із майданчика, але ці епізоди змушували похвилюватися. На 23 хвилині гості розіграли кутовий, м'яч знову борсався перед нашими воротами, і хтось із форвардів пробив. На щастя, не влучив...

За пару хвилин наші виконували штрафний. Гусєв бив метрів з 25-и, та влучив у "стінку". А хвилиною згодом "Арсеналу" вдалася стрімка й дуже красива комбінація, що принесла успіх. Гості били в бік наших воріт, хтось із захисників відбив м'яча. Окодува на своєму фланзі зіграв головою, потім Пирич швидко обробив м'яч і зробив навіс у штрафний майданчик. Там Ковальчик віддав на Апхазаву, й той зі зручної позиції не схибив. 1:0!

Потім знову був загрозливий штрафний із Кирликового флангу. Відбилися. Відносне затишшя біля воріт, проте боротьба в центрі. Суддя показує кілька жовтих карток в обидва боки. На останній хвилині тайму — швидка передача на Ковальчика, яку захисники встигли перехопити.

З початку другого тайму гості, здається, мають ініціативу, а наші грають на контратаках. На 58 хвилині Окодува проходить лівим флангом, але падає — суддя не фіксує фолу. На 61 хвилині тим самим флангом проходить Шалва, гарно віддає в центр на Ковальчика, і Мацей марнує таку реальну нагоду... Він не дуже зграбно прийняв м'яч, вийшов сам-на-сам з воротарем, але не зміг його обіграти. Лише кутовий. А вже на 66-ій — найгостріший момент у гостей (знову-таки внаслідок флангового штрафного!) коли на вістрі був Лисицький, а Кернозенко не зумів зафіксувати м'яч у руках.

Гра пожвавилася. На 69 хвилині Пирич здійснює фланговий прохід, робить простріл на "п'ятачок" — і, на жаль, ніхто не в змозі його замкнути. Згодом "Арсенал" створює напругу в штрафному майданчику, та Окодува не зумів пробити.

Не дали пробити й Апхазаві, коли він відкрився у штрафному на 83 хвилині гри. Кінцівка була не дуже активною, і матч закінчився, принісши нам 3 очка.

Й "Арсенал" рухається далі — боротьба за "бронзу" триває! На черзі матчі з "Іллічівцем" та донецьким "Металургом". Що ж до "Чорноморця", то навряд чи ця команда матиме проблеми з тим, аби зберегти місце у лізі.