12 Чемпіонат України, 3 тур. Арсенал 8:1 СК Волинь-1

17 липня 2002, 18:30. Київ. НСК "Олімпійський". ~1500 глядачів. 30 градусів

Арсенал: 1-Кернозенко /6,5/, 2-Білозор /6,5/, 3-Чернов /6,5/, 5-Першин /6/ (16-Островський, 65), 17-Богатирьов /6,5/ (15-Наконечний /6,5/, 46), 4-Ібанда /6/, 8-Коновалов (К) /6,5/, 9-Іванов /6,5/, 10-Полтавець /6,5/, 14-Окодува /7,5/, 11-Апхазава /7,5/ (7-Костюк, 60) (у дужках мої оцінки)
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

Волинь: Нікітенко, Алієв (Гребеножко, 46), Гончаренко, Гулієв (Гащин, 62), Кондаков, Кривий, Розгон, Сачко, Толочко, Федюков (Луценко, 54), Адулаєв
ТРЕНЕР: Віталій КВАРЦЯНИЙ

СУДДІ: І.Хіблін, В.Бурмич, В.Соболевський

Голи: 0:1 Гончаренко (19, пен), 1:1 Апхазава (27), 2:1 Окодува (37), 3:1 Апхазава (46), 4:1 Апхазава (53), 5:1 Окодува (57), 6:1 Коновалов (59), 7:1 Полтавець (63), 8:1 Полтавець (83)
Жовта картка: Іванов (19)

Навіть не знаю, що сказати: це було фантастично! Нова команда перевершила рекорд ЦСКА по великих перемогах (виграші 5:1 у "Торпедо" й "Зорі-МАЛС" 6-7-річної давності) і, якщо не помиляюся, повторила рекорд українських чемпіонатів. Наші цілковито домінували над "Волинню" і могли забити ще купу м'ячів.

А починалося все доволі спокійно. В нападі у нас грали Шалва Апхазава (на вістрі) та Еммануель Окодува, який підключався з глибини, демонструючи дриблінг. Перші моменти виникли ближче до 10-ї хвилини гри. Богатирьов виконував штрафний з лівого флангу, воротар Нікітенко не втримав м'яча (перший раз і далеко не останній: луцький голкіпер грав невпевнено, чим раз-по-раз згодом користувалися наші), і Апхазава пробив – вище. Потім команди обмінялися штрафними: у нас незле бив Богатирьов, але не влучив. А на 19 хв. несподіваний – на тлі переваги господарів – пенальті в наші ворота, призначений після зіткнення у штрафному. Гончаренко б'є в один кут – а Керн лежить в іншому. 0:1 :-((

Наші й надалі володіли перевагою, і атаки Око-Апха ставали все небезпечнішими. На 26 хв. Еммануель мав м'яч у штрафному, та забарився з його обробкою – кутовий. Подача Коновалова – Нікітенко знову помиляється, а Апхазава б'є в порожні ворота. 1:1!! Після цього йшла гра на зустрічних курсах. Окодува знову в штрафному гостей з м'ячем – не дали пробити. За хвилину там опиняється Полтавець – теж невдало. А на 36 хв. уже в нашому майданчику відкривався азербайджанський "Шева" (7-й номер у червоно-чорній міланській формі :-) ). Настала черга нашим захисникам проявити спритність. І за хвилину – стрімка комбінація Полтавець – Апхазава – Окодува; останній десь на межі офсайду, але грати можна, і гол!! "Блін!– подумав я,– вони ж тільки першу гру проводять усі разом. Звідки така зіграність, взаєморозуміння?!" 2:1, ми попереду! Наприкінці тайму "Волинь" намагалася відігратись, та не створила нічого небезпечного.

А після перерви як ПОЧАЛОСЯ! Уже на першій хвилині тайму Окодува продерся в штрафний, віддав на вільного грузина – 3:1! На 53-й ми атакуємо, гості вибивають м'яча, але Андрій Чернов ефектним "велосипедом" повертає його ближче до воріт, на Апхазаву. А той б'є в дальню "дев'ятку" і робить хет-трік. 4:1!!! Наші не зупиняються: навіс на Полтавця – Валік не дотягується до м'яча головою. А в наступній атаці пас Апхазави з правого краю на Окодуву – 5:1!! Трохи згодом знову атака правим краєм, Наконечний віддає на Полтавця, а того збивають у штрафному. Пенальті на 59 хв. реалізує Коновалов, 6:1 :-))

Після цього, мабуть, аби пожаліти "Волинь", Грозний міняє Апхазаву на Костюка, і Шалва під овації: "! !" [тобто "Шалва! Шалва!"] йде з поля. Але Полтавець не заспокоюється: до цього на тлі партнерів він виглядав не так вдало, і треба реабілітуватися ;-)) На 63 хв. Валентин перекидає м'яч через воротаря, що вийшов занадто далеко – 7:1. А хвилиною пізніше захисник "Волині" виносить м'яч із лінії воріт. Наших ніщо не може зупинити, і Наконечний з Івановим прагнуть забити, щоб отримати свою частку слави. А Полтавець на 83 хв. робить дубль. 8:1 (словами – ВІСІМ тире ОДИН :-))) ), причому рахунок другого тайму 6:0 на нашу користь!

На жаль, небагато глядачів побачило цю перемогу на власні очі. Зате кількість компенсується якістю: було 2-3 активні групи підтримки "Арсеналу" (крім нашої, найактивнішої ;-) ). Перша перемога є – чекаємо на продовження.