12 Чемпіонат України, 5 тур. Арсенал 2:1 Ворскла

27 липня 2002, 18:30. Київ. НСК "Олімпійський". ~3000 глядачів.

Арсенал: 1-Кернозенко /6/, 2-Білозор /6/, 3-Островський /6/, 4-Чернов /6/ (6-Клименко, 74), 5-Першин /6,5/, 15-Наконечний /6,5/, 8-Коновалов (К) /7/, 9-Іванов /6,5/, 10-Полтавець /6/ (17-Овеков, 84), 14-Окодува /6,5/ (13-Гусєв, 74), 11-Апхазава /6,5/ (у дужках мої оцінки)

Ворскла: Кураєв, Баланчук, Ковальов, Лемішко, Медведєв, Онопко, Сулименко, Гузенко (Берлізєв, 57), Маковей, Кобзар (Пшеничних, 46), Воскобойник (Шевцов, 62)
ТРЕНЕР: Андрій БАЛЬ

СУДДІ: В.Онуфер (Ужгород), В.Сусло, В. Шаленко (Харків)

Голи: 1:0 Апхазава (15), 1:1 Маковей (59, пенальті), 2:1 Коновалов (90)
Жовті картки: Лемішко (24), Сулименко (35), Кобзар (45+1), Гузенко (48), Першин (49), Полтавець (62)

Гра видалася зовсім не легкою. Протягом гри наші мали переконливу перевагу, але вирвати перемогу пощастило лише на останніх хвилинах.

Від початку "Арсенал" здійснював тиск на ворота гостей. На правому фланзі активно діяв Наконечний, і звідти починалося багато атак. На 11 хв. Микола ввійшов до штрафного майданчика, але пробити не вдалося. А чотирма хвилинами пізніше після навісу справа м'яч потрапив до Окодуви. Той бив, м'яч не долетів до воріт, але найспритнішим на "п'ятачку" виявився Шалва Апхазава, і забив. 1:0.

Після цього гра дещо вирівнялася. На 22 хв. гості били штрафний метрів з 22-х, трохи лівіше від центра - вище воріт. На 24 хв. їхня швидка контратака - вчасно встигає екс-ворсклянин Першин, вибиваючи м'яча на кутовий. Після нього Апхазава демонструє дриблінг на своїй половині поля, намагаючись розпочати атаку "Арсеналу". Його збиває №6, отримуючи закономірного "гірчичника". А Шалві довелося скористатися з допомоги лікарів, він повернувся у гру кількома хвилинами пізніше.

Кінець тайму проходив у наших атаках. Коновалов сильно бив здалеку - дещо невлучно. Апхазава відкривався у штрафному - не встиг до м'яча. Окодува продерся до карного майданчику з правого краю - на жаль, не знайшов, кому віддати пас.

Після перерви наші атакували, та не надто гостро, а полтавці (не плутати з Полтавцем!) відповідали контрвипадами - теж, зрештою, без особливої небезпеки. На 53 хв. у штрафному відкрився Чернов, пробив головою, але невлучно. А 59-а хвилина змусила згадати гру з "Волинню". Десь на розі штрафного майданчика наші фолять - і пенальті :-(( Кернозенко вгадує, в який кут битиме Маковей, але не дотягується. 1:1, як холодний душ на голову.

Наші, здається, оговталися не одразу. Тільки на 66 хв. вдалося створити небезпеку біля полтавських воріт, коли захисник зупинив м'яч, що летів у штрафний, рукою. Полтавець б'є штрафний з 18 метрів - повз ворота. Після цього гарну нагоду на 69 хв. марнує Апхазава, істотно забігаючи в офсайд. А за дві хвилини Окодуву вивели сам-на-сам з Кураєвим, і воротар ціною власного пошкодження не дозволяє нігерійцеві пробити.

Грозний випускає свіжі сили: Клименка й Гусєва, а дещо згодом Овекова. Екс-сум'янин Гусєв запам'ятався спробами ударів здалеку - вони були несильні й не справляли клопоту Кураєву. А туркменський форвард на 86 хв. вдерся до штрафного майданчика, упав після контакту з захисником... Глядачі підхопилися на ноги, разом з Грозним і його командою на тренерській лаві. Усі вимагали пенальті, але пан Онуфер порушення не угледів. Наші, однак, продовжували тиснути. На останній хвилині основного часу вони здобули право на штрафний з лінії, що окреслює 9-метрову відстань від 11-метрової позначки. Бив капітан - точно! 2:1, перемога! Протягом 4-х доданих хвилин нічого не змінилося.

Отже, втретє поспіль ми виграли. У серпні в чемпіонаті треба провести лише 2 гри: дербі з "Оболонню" та зустріч із "Поліграфтехнікою", обидві на "Олімпійському". Чекаємо на успіхи!