Кубок УЄФА, перший матч 1/32 фіналу. ЦСКА 0:2 Брюґґе (Бельгія)

18 жовтня 2001. Київ, Стадіон "Динамо"

Перед грою на підходах до стадіону "Динамо" відбувалося дещо, що можна назвати ажіотажем. Ще за годину до гри на Хрещатику було чутно клаксони, ішли групи фанів. Щоб купити квиток за 10 хв. до початку, треба було кілька хвилин поштовхатися у черзі. Але дефіциту квитків не було - пропонувалися місця на кожен смак. Трибуни були заповнені краще, ніж на Звезду: центральні сектори густо, але з прогалинами; за воротами (найдешевші) теж більш-менш. У кількох секторах сиділи солдати: вони цілком заповнили навіть один з центральних секторів.

Брюґґе почало в тому ж складі, що й останній матч у своїй лізі. У наших одна зміна: замість Бондаренка (1981 р. нар.), якому найбільше діставалося від партнерів у грі з МЗ, вийшов Балицький.

Гості являли собою вмілу європейську команду, хоч і без зірок. У нападі грали чорний перуанець Мендоса і білявий норвег Ланґе, трохи з глибини підключався 31-річний Вергейєн (краще б він цього не робив :-( ). Наші, як звичайно, розраховували на дриблінг Костишина, але в Руслана виходило далеко не все. У середині поля комбінували непогано, але завершального пасу бракувало: безадресні навіси, удари Закарлюки й Ткаченка метрів з 20-30-и - це не являло загрози для словенського воротаря. Атаки бельгійців спочатку теж не були надто загрозливі, але в середині тайму (27-34 хв.) вийшов дуже неприємний період. Навіс зліва на Ланґе - наші зуміли вибити на кутовий; після кутового головою б'є їхній захисник - вище; удар Мендоси метрів з 15-и - Кернозенко рятує у стрибку. На 33-й - знову кутовий зліва. Навіс - Керн вибиває кулаком - м'яч повертають у штрафний, і Вергейєн у штовханині на п'ятачку забиває гол. 0:1. За хвилину знову небезпека, двоє бельгійців проти Левана Мікадзе, та йому вдається перехопити пас. Взагалі Леван був одним із кращих, устигав і в захисті, і робив проходи своїм флангом у атаці.

Наприкінці тайму наші мали пару нагод, але на більше, ніж удар з 20-и метрів, не спромоглися. А на останніх хвилинах - кілька бельгійських небезпечних атак.

Тільки-но почався 2-ий тайм, як нам забили 2-й гол. 47 хв: у штрафному з м'ячем опинився Вергейєн, удару в дальній кут ніхто не зміг запобігти, навіть Керн. 0:2 :-(((

Незабаром наші мали одну з найкращих нагод: Кернозенко (!) сильно вибиває на Костишина, Руслан майже сам-на-сам з воротарем, але Нзело Лембі!! Недаремно брюґґівський сайт назвав цього натуралізованого африканця одним із найакробатичніших гравців бельгійської ліги. Він дотягнувся до м'яча й ударом через себе вибив його подалі. Після цього - кілька атак гостей, у головній ролі Мендоса.

57 хв. Костишина змінює Косирін. До даних умов пробивний Сашко, мабуть, пасує більше, ніж технічний, витончений Руслан. І армійська атака отримала нове дихання. На 64 хв. дуже швидка контратака, Закарлюка дає Косиріну, а той, замість іти сам, дещо прогальмував. Віддав на Левана, що відкрився справа, і непоганий удар грузина взяв кіпер. За кілька хвилин на вістрі атаки Аненков, але пас Косиріна йому був не дуже влучним. Бельгійці змінили Мендосу (під ґвалт трибун перуанець повільним кроком вийшов з поля) на Шимича, та хорват нічим після того не запам'ятався. Наші ж знову атакують. Спочатку Косирін навісним ударом головою від 11-м позначки перекидає кіпера - той зумів вибити на кутовий; розігравши його, наші б'ють здалеку - штанга! Наші фолять у атаці (Ткаченко отримує жовту картку, його замінюють; Косирін збиває Лембі - екс-конголезця виносять з поля, теж заміна).

В останні 10 хвилин (+3 додані) на стадіон, здається, спустилася хмарка: усе навколо стало вологим, а гра уповільнилась. Кілька не надто загрозливих атак з обох боків, свисток судді. Ми програли, уперше за останній місяць (після 15 вересня, 0:2 з Дніпром). І напевно, це кінець європейської кампанії ЦСКА. Але за 2 тижні в Бельгії може бути будь-що. З цим клубом можна грати, тож сподіваймося на краще. Тому, не зважаючи ні на що: