Кубок України, повторний матч 1/8 фіналу. ЦСКА 4:0 Кривбас

27 жовтня 2001. Київ, Стадіон ЦСКА

Отже, субота, 15-00, початок нового кубкового сезону на нашому стадіоні. Усе пройшло чітко, армійці вперше виграли у Кривбаса в КУ (після трьох поразок) і знову вийшли в 1/4. Там наших чекає Дніпро (приємні спогади про весняний півфінал ще живі в пам'яті, сподіваюся, у гравців команди також).

Щодо чесності першої гри суперників у футбольному І-неті ходили різні чутки. Не володіючи інформацією з-поза лаштунків, можу сказати одне: мені важко уявити, як такий Кривбас міг виграти в наших усього тиждень тому. І як такий Кривбас взагалі міг би виграти в будь-якої команди вище 2-лігового рівня. Гості лічені рази досягали нашого штрафного майданчика, а гольових моментів у них не було. Водночас нашим тільки брак майстерності завадив забити голів 5-6 (не рахуючи 4-ох забитих ;-)). Ця обставина засмучує перед грою з Брюґґе: кожна гольова нагода там буде на вагу золота. Треба вчитися забивати!

Із самого початку армійці взяли гру в свої руки. Загрози воротам Кривбаса виникали звідусіль: штрафні удари по центру, проходи правим (Поліщук, якого давно не було в основі; Мікадзе) і лівим (Закарлюка) флангами. Підключення захисників, вільних від своїх обов'язків позаду: кілька атак починалися проходами Мальцева, а Білозор у 2-му таймі став героєм матчу (про це згодом). Захист гостей тріщав, похитувався, але тримався перші півгодини. Кілька разів ворота рятував Постранський. Нарешті -- 28 хв., м'яч далекобійним пасом постачають Ткаченкові у штрафний Кривбаса, воротар вийшов на кілька кроків з брамки. Сергій майстерно цим скористався, перекинувши його гарним навісним ударом. 1-0!! Рахунок по 2-х матчах зрівнявся, на душі полегшало.

Одразу по голі несподіваний удар по наших воротах метрів з 30-и -- Керн не спить ;-), чітко бере верховий м'яч. Та це був лише епізод, і після цього постійно атакують наші. Гострі проходи Костишина -- захист не дозволяє забити. А на 34 хв. Закарлюка, пройшовши до штрафного, виводить на відмінну позицію Поліщука -- повз ворота. Про Володю в цій грі слід сказати окремо. Він міг (і мусив!) стати супер-героєм цієї гри. Принаймні 4 рази його виводили сам-на-сам, або майже сам-на-сам ;-) із кіпером. А він жодного разу не забив! Зрештою на 58-й хв. його замінять, після двох загублених можливостей протягом хвилини.

До кінця тайму ще кілька непоганих можливостей, реалізувати які не пощастило.

Почався другий тайм. Гості нічого не пропонують, й армійці починають атаки на протилежні від входу ворота. Відробляється вправа "фланговий прохід -- навіс -- удар";-) Двічі лівим флангом проходив Закарлюка: то удар Костишина головою у стрибку парирує кіпер, а за пару хвилин удар Ткаченка ногою не трапляє в ціль. Згодом прохід Костишина лівим флангом. Потім двічі моменти упускає Поліщук (див. вище); запорює вихід сам-на-сам Закарлюка.

Гол, як кажуть, назріває. І от нарешті ВОНО: 63 хв., Білозор отримав м'яча у штрафному, пробив упритул до голкіпера і штанги. М'яч прокотився повз першого, відбився об другу і Є!! -- закотився в сітку. Маю відзначити, що була велика підозра на офсайд, та я проґавив сам момент паса, повтору не було ;-)) (де табло а-ля Суми на нашому стадіоні?), а ввечері УТ-1 показало з дуже незручної позиції. Так чи інакше 2-0, і ми вже попереду.

Забивши другий, наші й не думали зупинятися. Жваві нальоти на ворота суперника. Ось Мальцев не встигає до м'яча в чужому штрафному, й трохи допомагає собі рукою (пан Хіблін пожалів, а міг і картку показати). Ось Закарлюка з Костишиним повертаються до своєї вправи (див. початок 2 тайму): Руслан пройшов справа, навісив на Сергія, удар головою -- 3-0!! Це було на 75 хв.

Наприкінці гри криворіжці пробували якось реабілітуватися, хоч би у своїх очах. Кілька атак організував Пономаренко, чи не останній "могиканин" з Кривбасу-99-2000, який бився з Пармою та прагнув у Лігу Чемпіонів. Та ці спроби були невдалими. А Білозор на 85 хв. видав дубль. З'явившися з глибини поля, він розіграв стіночку біля штрафного і пробив повз голкіпера. 4-0!!

Оцінки гравцям:
Кернозенко б/о Практично без роботи -- побажаємо Славі залишатися без роботи і в Бельгії, хай напад працює!
Бондаренко 6 Потроху стає гравцем основи, браку стає менше, а старання є.
Мальцев 6,5 Завдяки спокою в захисті, кілька разів робив небезуспішні проходи.
Аненков 6
Семчук 5,5 (Кирлик 5,5)
Білозор 7 Захисник зробив дубль -- що можна додати? Так би й за молодіжку зі швейцарцями!
Ткаченко 6,5 Забив диво-гол, але не забив кілька "просто голів". Що важливіше?
Мікадзе 6 Бив небезпечні штрафні. Дещо не вистачало майстерності в атаці: часом Левану варто було брати гру на себе, а він чекав допомоги.
Закарлюка 7 Рідка атака ЦСКА проходила без Сергія.
Костишин 6,5 Руслан не забив, але був одним із кращих.