Чемпіонат України, 26 (останній) тур. Арсенал 1:1 Металіст

11 червня 2002, 18:00. Київ. Стадіон ЦСКА. 2000 глядачів. 22 градуси

Арсенал: 1-Кернозенко /6/, 2-Мікадзе /6/, 3-Мальцев /6,5/, 4-Поліщук /6,5/ (18-Аненков, 83), 5-Бондаренко /6/, 6-Білозор /6/, 7-Ткаченко /6,5/, 8-Кирлик /6/, 9-Косирін /5,5/, 10-Костишин /6/ (14-Овеков /5,5/, 56), 11-Волосянко (К) /6/ (у дужках мої оцінки)

Металіст: 1-Горяїнов (К), 2-Алундеріс, 17-Кандауров, 4-Мізін, 5-Осадчий, 6-Мацигура (14-Кравченко, 46), 7-Березовчук, 8-Назаров, 9-Швидаков, 10-Пушкуца, 11-Головко (16-Погорєлов, 65)
ТРЕНЕР: Михайло ФОМЕНКО

СУДДІ: В.Мельничук /8,0/, А.Олійник /9,0/, В.Соболевський /9,0/
ГОЛИ: 1:0 Мальцев (41), 1:1 Мізін (79)
Жовті картки: Білозор (30), Костишин (38), Ткаченко (54), Осадчий (68)

Нічийний результат задовольнив обох суперників. Наші залишилися у вищій лізі (з чим, до речі, вітаю всіх ;-))) іще два тижні тому це мені здавалося майже неможливим), а харків'яни здобули місце в єврокубку (удруге в своїй історії після 1988 року, якщо не помиляюся).

Сценарій матчу, здавалося, відповідав обопільній домовленості. Декілька контратак гостей з участю Кандаурова й Пушкуци засвідчили їхній високий потенціал в атаці. Але харків'яни переважно захищалися, лише зрідка турбуючи арсенальський захист. А в другому таймі, коли стало зрозуміло, що "Поліграфтехніка" не набере очок у грі з екс-чемпіоном, харків'яни зрівняли рахунок. І вже наші протягом решти часу нічого не досягли в атаці: нібито йшли вперед, а до загроз воротам справа не доходила. Зрештою, стверджувати нічого не буду, бо проблеми в нашому нападі тривають упродовж усього другого кола. А гра – усупереч уявленням про "договірняки" - була досить жорсткою, грубощів і жовтих карток не бракувало.

Тепер про перебіг подій. Протягом першого тайму наші володіли ініціативою, але гострих моментів було обмаль. Що подобалося в діях "Арсеналу" – це успішний пресинг у середині поля. Багато разів удавалося перехопити м'яча й перейти в атаку. А що не подобалося – дуже нездарні дії на вході до штрафного майданчика. На підступах до нього швидкі, осмислені паси. А як треба зробити прицільний пас – або м'яч іде якоюсь дивною траєкторією, або нікого немає на потрібному місці. Найбільше невдалими пасами запам'ятався Косирін :-(

Тільки наприкінці тайму прийшов успіх. До атаки підключився Мальцев. Спочатку (40 хв.) він відібрав м'яча у суперників, обігрався з Костишиним, вийшов на зручну позицію – не зміг обробити м'яч... А в наступному ігровому епізоді Олександр опинився у центрі штрафного і замкнув навіс Ткаченка ударом головою. ГОЛ! Останні перед перервою хвилини наші провели активно. Поліщук навіть забив другий, але з офсайду.

У другому таймі наші виглядали непогано: домінували на полі, а часом мали нагоди відзначитися. Костишина в нападі замінив Овеков. (Друге коло минуло для Руслана, на жаль, без жодного голу). Найкращі моменти мали Косирін (58 хв., сам-на-сам із Горяїновим – удар у воротаря) і Кирлик (71 хв., штрафний з 22-25 м – трохи вище). А згодом була 79 хвилина, коли атака "Металіста" несподівано закінчилася голом. Забив Мізін після прострілу Кандаурова з правого флангу. І метушня наших: атаки за участю Мікадзе, Овекова, Косиріна – без результату.

Харків'ян підтримувала активна група фанів; щоправда, не така чисельна, як минулого літа – банери займали більше місця, ніж люди :-) Вони скандували "Віримо у Фоменка!", а після гри, дізнавшися про сприятливий розклад у решті матчів – "Ми в єврокубках!" Будемо сподіватися, що їм там пощастить.

А президентом "Арсенала" (причому не почесним, а просто президентом :-) ) всюди було оголошено пана Боровикова. Гру відвідав київський мер. Наші закінчили сезон (вірніше сказати, "домучили"), скочивши на останню підніжку поїзда вищої ліги 2002-03. Що буде в майбутньому? Подивимось. З командою треба щось робити: якщо не брати нових гравців, то якось підіймати настрій наявних. Бо хочеться отримувати задоволення від її гри, як було ще не так давно.

P.S. Приблизно за тиждень чекайте знімків з учорашньої гри, а також із матчу з Поліграфами.