Чемпіонат України, 15 тур. Арсенал 0:0 Таврія

25 березня 2002, 19:00. Київ. НСК “Олімпійський”. 15000 глядачів. 5 градусів.

Арсенал: 1-Кернозенко, 2-Мікадзе, 3-Мальцев, 4-Бондаренко, 5-Косирін (17-Кирлик, 83), 6-Білозор, 7-Ткаченко (16-Ревут, 86), 8-Осипов (18-Поліщук, 69), 9-Йокшас, 10-Костишин, 11-Волосянко (К)
ЗАПАСНІ: Блажаєв, О.Клименко, Поляруш. ТРЕНЕР: Олег КУЗНЕЦОВ

Таврія: Бажан, Пирву, Донюшкін, Поляков, Ґіґіадзе (Увакве, 90), Заєць (Вік.Кравченко, 78), Котюк, Трапаїдзе, Митрофанов, Гайдаш (К), Браїла
ЗАПАСНІ: Величко, Д.Назаров, Чижевський, Богач, Чомахідзе. ТРЕНЕР: Валерій ПЕТРОВ

СУДДІ: В.Жуков — 7,7, С.Овчинников — 8, В.Шеховцов (усі — Донецьк) — 7
Попередження: Бондаренко (18), Йокшас (82), Пирву (64)

Це була перша гра клубу під новою назвою вдома. А через поганий стан стадіону на Повітрянофлотському, домом для наших у другому колі стала найбільша арена країни.

Було вжито заходів, щоб якось цю арену заповнити. У переддень виборів партії, близькі до мера міста, безкоштовно роздали квитки на гру, переважно, треба розуміти, по київських школах. І вдячна публіка не підвела: відчутно змерзлі тінейджери відчайдушно скандували, гримали по стільцях і влаштовували "хвилю". Щоправда, без особливого зв'язку з подіями на полі :-)

Бо те, що відбувалося на полі, навряд чи заслуговувало на бурхливу реакцію: звична ЦСКівська гра, вперта й маловидовищна. В атаці "Арсеналу" діяв Костишин, підтримуваний Ткаченком і Косиріним. Протягом першого тайму найбільше, що їм удавалося створити, були штрафні з 25-30 метрів та кутові. Гості проводили контратаки, переважно зусиллями грузина Ґіґіадзе та 20-го номера. Нападники гостей намагалися зіграти нестандартно, але захист діяв доволі чітко (навіть занадто: у деяких моментах Волосянко та Білозор вибивали м'яча на кутовий, коли ситуація не була дуже гострою), і до справжніх загроз воротам Кернозенка справа не дійшла.

У другому таймі малюнок гри був таким самим: часті штрафні, кутові удари, з яких не народжувалися справжні загрози. Та з плином часу гострота зростала: обидва суперники потребують очок, щоб вибратися з небезпечної зони. На 65 хв. несподівано підступний удар когось із гостей: запущений з-поза штрафного майданчику, м'яч по дузі прямує у праву дев'ятку, але Керн зумів його відбити. На 80 хв. кутовий Ткаченка, наші кількаразово б'ють, але трапляють у захисників. За 2 хвилини – небезпечний простріл на ворота "Арсеналу", рятує Керн. Косирін отримує пошкодження, замість нього виходить Кирлик. В останні хвилини гри наші проводять не надто витончені, зате потужні атаки. М'яч борсається у штрафному гостей, кілька ударів по захисниках і по воротах, та голу немає. А на 93 хв. штрафний для "Таврії" по центру воріт – на щастя, м'яч летить вище.

Отже, поки чекаємо на перший весняний гол. А на черзі – досить складна серія ігор: виїзд до Маріуполя та матчі з усіма призерами минулого чемпіонату: з "Дніпром" удома, з "Шахтарем" у Донецьку та домашнє :-) київське дербі.

Повернутися

P.S.

Ідучи на цю гру, планував створити дещо на кшталт фоторепортажу. Те, що отрималося, ніяк не можна назвати вдалим :-(, але як "перший млинець" я все ж таки пропоную до Вашої уваги 3 кадри з матчу: