Чемпіонат України, 21 тур. Арсенал 0:0 Ворскла

7 травня 2002, 18:00. Київ. НСК "Олімпійський". Приблизно 2000 глядачів. 22 градуси.

Арсенал: 1-Кернозенко /6,5/, 2-Мікадзе /5,5/, 3-Мальцев /6/, 4-Аненков /5,5/ (13-Овеков, 46 /6,5/), 5-Кирлик /5,5/ (16-Бондаренко, 46 /6/), 6-Білозор /6/, 7-Ткаченко /6/, 8-Поліщук /6/ (14-Клименко, 65 /6,5/), 9-Косирін /5,5/, 10-Костишин /5,5/, 11-Волосянко (К) /6/ (у дужках мої оцінки)
ТРЕНЕР: Олег КУЗНЕЦОВ

Ворскла: Постранський, Баланчук, Бесараб, Доценко, Ібанда, Кобзар (Гузенко), Медведєв, Окодува, Онопко (Пшеничних), Першин, Черняк
ТРЕНЕР: Андрій БАЛЬ

СУДДІ: А.Жосан, С.Найденко, А.Шуренков
Жовті картки: Мікадзе, Окодува, Овеков, Баланчук

Чому наші розучилися забивати? Не знаю, в чому корінь цієї проблеми: організація гри в цілому розумна, півзахист працює більш-менш продуктивно, створюються моменти (у цьому матчі більше, ніж у будь-якому з попередніх) – а голів чортма! На своєму полі "Арсенал" у 2-му колі поки не забивав. Дубль Йокшаса в Маріуполі виглядає майже дивом, а осінні здобутки: 3 голи "Црвеній Звезді", 7 у двох матчах "Кривбасові", 3 маріупольцям – узагалі легендою...

В атаці грали Костишин і Косирін, Йокшаса не було через травму в Ужгороді. Руслан діяв трохи позаду, намагався вивести на зручні позиції Сашка, а часом відходив на свою половину поля. Він, однак, мав найреальнішу нагоду забити в першому таймі. На 32 хв. Костишин отримав м'яча десь на розі воротарського майданчика, міг спокійно бити по воротах – та чомусь вирішив перекидати воротаря, і м'яч по дивній дузі пішов вище. Частіше на вістрі атаки опинявся Косирін. Партнери давали йому більш або менш зручні передачі в центр штрафного суперника. Одного разу (72 хв.) Олександрові вдалось обіграти воротаря, він пробив по порожніх воротах, але полтавський захисник зумів винести м'яча з самої лінії. Також героєм матчу міг стати молодий Клименко. За пів тайму перебування на полі він мав дві нагоди забити, але надійно зіграв Постранський.

Загалом, гра була досить жвавою, і гості не відсиджувалися в обороні. Найбільше клопотів нашому захисту справляв Окодува, нігерієць із фарбованим волоссям. Упродовж усієї гри через нього організовувалися контратаки полтавців. Слід сказати, ККД Окодуви був не дуже високим, і його тиск частіше виливався в порушення правил (навіть отримав жовту картку), ніж у гострі моменти.

Ще треба згадати дебютанта "Арсеналу". На 2-й тайм замість Аненкова вийшов 21-річний туркмен, екс-гравець ашгабатської "Ніси" Ґуванчмухамед Овеков. Він діяв у півзахисті, з ухилом на атаку, і намагався справити добре враження: часто бив здалеку, демонстрував дриблінг. У пасиві новачка – жовта картка на останній хвилині.

Суддівство, як на мене, було для наших сприятливим. "Арсенал" часто отримував право на штрафні, здебільшого з флангів. У першому таймі їх виконував Кирлик – досить неефективно, у другому Ткаченко – нібито гостріше, але результату немає. Може, треба працювати над розіграшем "стандартів" на тренуваннях?

Наприкінці гри наші були дуже активними: бажання виграти було великим, але тиск був не надто осмисленим. Нічию не можна назвати задовільним результатом. Тепер ми маємо порівну очок із "Ворсклою" й на одне менше, ніж "Закарпаття" (спасибі "Металісту"!), але в мікротурнірі особистих зустрічей пасемо задніх: у 4-х іграх із "Ворсклою" й "Закарпаттям" набрано перше – й останнє! – очко. Відтак у п'яти іграх, що залишилися, треба перевершити конкурентів заочно. В неділю гра з "Кривбасом". Це єдиний суперник, якого ЦСКА-"Арсенал" перемагав у цьому сезоні з великим рахунком (до того ж двічі!) Але не варто забувати й про поразку в кубковому матчі у Кривому Розі, ні про очки, відібрані "Кривбасом" у "Динамо" й "Шахтаря" поспіль...