Архів новин: сезон 2004/05
31 березня:
СПАРИНГ
Арсенал 1:2 Восток Усть-Каменогорськ

Восток Усть-КаменогорськЯк нам стало відомо, напередодні товариського матчу з "Асіріскою" арсенальці провели ще один спаринг. У суботу нашим суперником була 12-та команда минулорічного чемпіонату Казахстану, "Восток" з Усть-Каменогорська. Як інформує неофіційний сайт казахського клубу, перший тайм завершився безрезультатно. У другому казахи забили два м'ячі, на які "Арсенал" відповів лише одним — за п'ять хвилин до фінального свистка.

Про склад команди та автора голу, на жаль, нічого не відомо. А м'яч у ворота шведської "Асіріски", за інформацією Терикону, забив Андрій Чернов.

28 березня:
ПІДГОТОВКА
Арсенал 1:1 Ассіріска Седертельє

У неділю в Туреччині "Арсенал" зіграв товариський матч із новачком вищого дивізіону Швеції — командою "Ассіріска" з міста Седертельє, що поблизу Стокгольма. Про це повідомив офіційний сайт шведського клубу. Рахунок 1:1, інформації про склад "Арсеналу" та автора нашого голу немає. Для "Ассіріски" цей матч став першим на зборах у Туреччині. Сезон у Швеції почнеться лише 9 квітня.

24 березня:
ПІДГОТОВКА
Знову до Антальї

Вчора "Арсенал" чартерним рейсом із Борисполя вилетів у турецьку Анталью, де готуватиметься до наступних матчів чемпіонату країни. Як розповів один з тренерів команди Вадим Лазоренко, на міні-збори вилетіло 23 гравці, які працюватимуть у режимі дворазових тренувань. На 27 березня запланований спаринг, суперника поки не знайшли. Прямо з Туреччини арсенальці прилетять 3 квітня до Маріуполя на календарну гру з "Іллічівцем".

UA-футбол.com

22 березня:
19-Й ТУР
Решта матчів туру

Шахтар 1:0 Таврія
За кількістю перемог "Шахтар" вийшов на перше місце. До того ж він має гру в запасі.

Ворскла 1:1 Металург Д
Після перемоги над "Арсеналом" МД не може виграти ні в кого.

Металург З 0:2 Чорноморець
Вигравши в гостях, одесити підтягнулися на четверте місце.

Металіст 1:0 Волинь
Перша перемога "Металіста" з Заваровим, і то над сильним суперником.

Борисфен 1:1 Дніпро
Після перемоги над МД "Борисфен" добре зіграв і з "Дніпром".

Оболонь 1:2 Іллічівець
Завдяки дублю Пуканича маріупольці піднялися на 7-му позицію.

Кривбас 1:0 Закарпаття

20 березня:
19-Й ТУР

Арсенал 0:0 Динамо

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 32-Островський, 3-Чернов, 26-Анікєєв (25-Розгон, 60), 24-Ебанда, 21-Мізін (К) (4-Бунєвчевич, 73), 17-Пирич, 14-Скоба (20-Окодува, 46), 9-Іванов, 7-Бабич

1-Бажан, 16-Рибич, 22-Рябих, 55-Костюк
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Динамо: 1-Шовковський, 4-Родольфо, 26-Несмачний, 32-Гавранчич, 37-Юссуф, 10-Чернат (23-Верпаковскіс, 79), 15-Рінкон, 17-Ґіоане (8-Белькевич, 72), 20-Гусєв, 9-Клебер, 16-Шацьких (25-Мілевський, 55)

33-Рева, 2-Ірімія, 44-Родріґо, 11-Пеєв
ТРЕНЕР: Йожеф САБО

Жовті картки: Клебер (41), Іванов (50), Мілевський (76), Розгон (76), Ебанда (79)
СУДДІ: С.Шебек, О.Якименко, Ю.Буренко (усі — Київ)

19 березня:
МОЛОДШІ
Дублери: Арсенал 1:3 Динамо

Динамівська база в Кончі-ЗаспіХоча номінальним господарем у матчі дублерів був "Арсенал", його — вочевидь, з огляду на кращу підготовленість поля — було проведено на динамівській базі в Кончі-Заспі. Причому не на основному тамтешньому полі, що розташоване біля дороги на Обухів і має трибуну на пару сотень глядачів — а на території самої бази, куди теоретично не допускаються сторонні люди. Отже, матч турніру дублерів проходив за зачиненими для болільників та журналістів дверима (цікаво, як до цього ставиться ПФЛ?) Попри це, мені вдалося дістатися заповітного майданчика і, нехай у досить незручних умовах, переглянути гру.

Арсенальці вийшли на матч у такому складі: 1-Бажан, 4-Є.Карін, 23-І.Баранов, 10-Карабкін, 6-Гонщик, 20-Лизун, 9-О.Карін (К), 28-Манаков (13-Якименко, 66), 14-Рибич (29-Рибальченко, 86), 16-Рябих (19-Поздєєв, 69), 7-Мостовий (17-Батальський, 54). Гра почалася більш-менш рівно. Динамівці атакували частіше, але наші виглядали непогано, часом пресингували суперника в центрі поля й організовували контратаки. Єдиним форвардом, висунутим на вістря атаки, був Артем Мостовий. Однак, на 26-ій хвилині суддя зафіксував фол у штрафному "Арсеналу" після подачі з правого флангу, призначивши пенальті. Родріґо виконав його чітко. Наприкінці тайму наші мали пару гострих моментів: Рева з трудом парирував удар Рябих зі штрафного, а за хвилину він устиг зафіксувати м'яч на лінії після удару гравця "Арсеналу" головою. Але хвилинна розслабленість, що сталася після цього, призвела до контратаки та другого голу на 45-ій хвилині. Його автором став екс-волинянин Герасим'юк.

Після перерви команді Ігоря Ніколаєва доводилось переважно захищатися. Кілька разів рятував ситуацію Бажан, а часом динамівці грали неточно при завершенні атак. На 61-ій хвилині Пеєв опинився з м'ячем по центру карного майданчика, пробив і довів рахунок до 0:3. Підсолодив враження від гри капітан "Арсеналу" Олександр Карін на 71-ій хвилині. Ефектним ударом здалеку після подачі з лівого флангу він забив гол престижу. Після цього обидві команди проводили непогані атаки, але забити ніхто не зміг. Динамівці, як і раніше, очолюють таблицю дублерського турніру (відрив від "Ворскли" — 16 очок!), а арсенальці її замикають, відстаючи від "Закарпаття" на 6 пунктів.

Слід відзначити, що матч проходив у непростих погодних умовах. Часом вітер посилювався, а снігопад перетворювався на справжню завірюху. Але поле було в непоганому стані.

Donkey з Кончі-Заспи

15 березня:
18-Й ТУР

Динамо 3:1 Оболонь
Ледве не сталася сенсація. "Оболонь" довго вела в рахунку, і лише помилки її захисників наприкінці матчу дозволили "Динамо" виграти та вийти на перше місце.

Металург Д 1:3 Борисфен
"Металург", уже без Муслина, програв другий матч поспіль.

Волинь 3:1 Кривбас
Завдяки епідемії в "Дніпрі" та переносу його матчу лучани піднялися на четверту позицію.

Іллічівець 1:1 Металіст

Таврія 4:0 Ворскла

13 березня:
18-Й ТУР

Чорноморець 1:0 Арсенал

1:0 Білозор (52)

Чорноморець: 22-Г.Альтман, 2-Скоропад, 5-Білозор, 15-Доценко, 8-Кирлик, 11-Гілазєв, 13-С.Згура (21-Бранкович, 62), 32-Полтавець, 37-Гришко, 43-Луценко (45-Лошанков, 51), 10-Косирін

1-Руденко, 17-О.Згура, 25-Короєв
ТРЕНЕР: Семен АЛЬТМАН

Арсенал: 43-Байрашевський, 32-Островський, 5-Першин, 25-Розгон (55-Костюк, 87), 26-Анікєєв (2-Ганцарчик, 60), 24-Ебанда, 21-Мізін (К), 17-Пирич (22-Рябих, 69), 9-Іванов, 7-Бабич, 20-Окодува

1-Бажан, 4-Бунєвчевич, 14-Скоба, 16-Рибич

Жовті картки: Доценко (61), Ганцарчик (87), Мізін (90+1)
СУДДІ: І.Подушкін, В.Сусло (обидва — Харків), Ю.Скорейко (Чернівці)

9 березня:
17-Й ТУР

Шахтар 3:1 Волинь
"Волинь" бойовито почала гру в Донецьку, першою забивши гол. "Шахтар" відігрався, а потім вийшов уперед завдяки сумнівному пенальті.

Металіст 0:2 Динамо

Металург З 2:0 Металург Д
Зусиллями екс-донеччан Попова та Бредуна команда Яремченка перемогла донецький "Металург".

Кривбас 0:0 Іллічівець

Закарпаття 0:0 Таврія

Борисфен -:+ Ворскла
Поле стадіону "Колос" виявився неготовим до гри. "Борисфенові" зарахували поразку.

Оболонь 1:1 Чорноморець

9 березня:
17-Й ТУР

Арсенал 1:2 Дніпро

0:1 Корніленко (14), 1:1 Чернов (51), 1:2 Корніленко (81, з пенальті)

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 32-Островський, 3-Чернов, 24-Ебанда (4-Бунєвчевич, 72), 2-Ганцарчик (14-Скоба, 75), 21-Мізін, 18-Кардаш (55-Костюк, 10), 9-Іванов (К), 7-Бабич, 20-Окодува

1-Бажан, 17-Пирич, 22-Рябих, 25-Розгон

Дніпро: 22-Кернозенко, 3-Грицай, 5-Єзерський, 13-Шевчук, 14-Радченко, 16-Русол (15-Матюхін, 55), 6-Шелаєв, 28-Назаренко, 29-Ротань, 30-Бідненко (10-Костишин, 57), 27-Корніленко

12-Куслій, 7-Мелащенко, 18-Андрієнко, 23-Кравченко, 24-Мотуз
ТРЕНЕР: Євген КУЧЕРЕВСЬКИЙ

Жовті картки: Островський (67), Чернов (78)
СУДДІ: А.Жосан (Херсон), А.Шуренков (Суми), О.Сидоренко (Шостка)

2 березня:
16-Й ТУР

Перший весняний тур пройшов у важких погодних умовах, мороз у деяких містах сягав 10 градусів. У Сімферополі та Полтаві ігри були під загрозою зриву через неготовність стадіонів — але титанічними зусиллями причетних людей проблеми були вирішені. Всі клуби, що посідають перші шість місць, перемогли своїх суперників.

Іллічівець 0:1 Шахтар

Динамо 2:0 Кривбас

Волинь 3:0 Закарпаття

Чорноморець 2:1 Металіст
Косирін забив супершвидкий гол, на 10-ій секунді матчу! Дебют оновленого "Металіста" під проводом Заварова став невдалим.

Дніпро 3:0 Оболонь
Дніпряни гідно провели перший матч після несподіваного вильоту з Кубку УЄФА. Але суперник — один з аутсайдерів — не показав нічого надзвичайного. В неділю ми побачимо команду Кучеревського в Києві на "Олімпійському"!

Ворскла 1:0 Металург З

Таврія 2:1 Борисфен

1 березня:
16-Й ТУР

Металург Донецьк 1:0 Арсенал

1:0 Мендоса (44)

Металург: 66-Дишленкович, 3-Бечірі, 6-Грнчаров, 20-Джюзелов, 22-Незірі, 17-Туре, 21-Маркович, 23-Ристич, 88-Шищенко, 26-Деметрадзе (14-Олексієнко, 46), 77-Мендоса

31-Воробйов, 44-Лоло, 19-Мелікян, 24-Кондращенко, 46-Бусаїді, 13-Младенович
ТРЕНЕР: Славолюб МУСЛИН

Арсенал: 43-Байрашевський, 32-Островський, 3-Чернов, 5-Першин, 26-Анікєєв (14-Скоба, 62), 24-Ебанда, 2-Ганцарчик, 4-Бунєвчевич (21-Мізін, 69), 9-Іванов (К), 7-Бабич (18-Кардаш, 84), 20-Окодува

1-Бажан, 17-Пирич, 22-Рябих, 55-Костюк

Жовті картки: Маркович (22), Ганцарчик (40), Островський (50), Мендоса (60)
СУДДІ: Є.Абросимов, І.Бицкало, О.Євстратов (усі — Одеса)

28 лютого:
МОЛОДШІ
Дублери: Металург Донецьк 2:1 Арсенал

У понеділок дубль "Арсеналу" провів перший календарний матч у весняній половині сезону. У важких погодних умовах (сніг, сильний вітер, температура -2 за Цельсієм) на донецькому стадіоні "Металург" наші програли однойменній команді з рахунком 1:2. Перший тайм закінчився без голів. На 62-ій хвилині Олександр Волинець вивів "Арсенал" уперед, але на 65-ій наші залишилися в меншості: другу жовту картку отримав Якименко. Цим скористалися господарі, забивши на 70-ій (Соловйов) та 76-ій (Ілія Столица — найвідоміший гравець у їхньому складі) хвилинах.

Склад арсенальського дубля був таким: Чанґелія, Лизун, Бугаєнко (Швець, 79), Манаков, Є. Карін, О. Карін, Карабкін, Гонщик, Якименко, Поздєєв, Рибальченко (Волинець, 46).

Сьогодні ж до Донецька безпосередньо з Антальї прилетіла наша головна команда. Гравці провели тренування на полі стадіону "Металург".

Офіційний сайт МД

24 лютого:
ДО МАТЧУ З "МЕТАЛУРГОМ" — 5 ДНІВ!
МД розгромлений у Голландії

Металург ДонецькНаш суперник у першому весняному турі, донецький "Металург", провів останній спаринг на тренувальних зборах у Голландії. Суперником був санкт-петербурзький "Зеніт", і донеччани програли з ганебним рахунком 0:5.

За даними офіційного сайту "Металурга", в цьому матчі головний тренер Славолюб Муслин використав усіх футболістів, які були в таборі команди. На поле вийшли: Дишленкович (Вірт, 46), Маркович, Незірі (Мелікян, 69), Бечірі (Чечер, 46), Грнчаров (Столица, 70), Джюзелов, Лерінц (Зотов, 46), Ристич (Ткаченко, 46), Туре (Кондращенко, 46), Шищенко (Мендоса, 46), Деметрадзе (Младенович, 46; Воробйов, 76).

Ця поразка стала третьою поспіль у матчах "Металурга" з російськими клубами. Перед цим донеччани програли ФК "Москва" (0:1) та "Торпедо" (1:3).

24 лютого:
СПАРИНГИ
Арсенал 1:1 Яґеллонія Білосток
Арсенал 3:0 Металург-Кузбас Новокузнецьк

Артем МостовийУ вівторок "Арсенал" знову провів два товариських матчі — вранці умовно другим складом, увечері умовно першим. Вранішнім суперником став іще один клуб першої ліги Польщі — "Яґеллонія" з Білостока. На поле в арсенальській формі виходили Павленко, Розгон, Гітченко, І.Баранов, Анікєєв, Костюк, Кардаш, Коновалов, Рябих, Рибич (Крючихін, 68), Мостовий.Олексій Іванов На 9-ій хвилині польська команда вийшла вперед. Наші відігралися на 65-ій завдяки голу Артема Мостового. Треба зазначити, що "Яґеллонія" теж була представлена другим складом.

Ввечері наші грали з представником першої ліги Росії — командою "Металург-Кузбас" із Новокузнецька. Склад був таким: Байрашевський, Чернов (Мізін, 37), Першин, Островський, Ебанда, Бунєвчевич, Ганцарчик, Скоба, Іванов, Окодува, Бабич. На 44-ій хвилині після пасу Ганцарчика Окодува вийшов сам-на-сам і відкрив рахунок. На 55-ій хвилині він же заробив пенальті, який реалізував Мізін. На 70-ій крапку в матчі поставив Олексій Іванов. Отже, маємо впевнену перемогу з рахунком 3:0.

За матеріалами офіційних сайтів Арсеналу та Яґеллонії

22 лютого:
СПАРИНГИ
Арсенал 2:2 Корона-Колпортер Кєльце
Арсенал 1:3 Ґурнік Ленчна

Владимир РибичУ суботу арсенальці двома складами зіграли товариські матчі з польськими командами. Підсумок не дуже вражає: нічия й поразка.

Вранці нашим суперником була "Корона-Колпортер" із міста Кєльце, яка після першого кола йде третьою у другій (по-нашому першій) польській лізі. Склад "Арсеналу" був таким: Бажан (Павленко, 46), Розгон, Гітченко, І.Баранов, Скоба, Рябих, Кардаш, Пестряков (Крючихін, 46), Пирич, Мостовий, Рибич. Поляки двічі виходили вперед — на 20-ій та 65-ій хвилинах, а наші відігравалися зусиллями Скоби (60) та Рибича (наприкінці матчу з пенальті).

Еммі ОкодуваВечірній суперник був серйознішим — представник (хоча й аутсайдер) польської "екстракласи" — "Ґурнік" із Ленчни. На цю гру Олександр Баранов виставив склад, ближчий до бойового: Байрашевський, Першин, Островський (Бунєвчевич), Чернов, Анікєєв, Ебанда, Мізін, Ганцарчик, Іванов, Бабич, Окодува. "Ґурнік" відкрив рахунок уже на 10-ій хвилині. Загалом, у першому таймі домінувала польська команда, яка мала ще кілька моментів. Втім, по перерві, на 55-ій хвилині, Окодува зрівняв рахунок після розіграшу штрафного. Після цього поляки забили ще двічі, добре розігравши кутові. До речі, автором другого голу став Себастьян Шалаховський — 21-річний нападник, якого два роки тому В'ячеслав Грозний хотів бачити в "Арсеналі", але до трансферу справа не дійшла. За рахунку 3:1 "гірники" могли забити ще — м'яч двічі влучав у поперечку.

За матеріалами офіційних сайтів Арсеналу, Корони-Колпортер, Гурніка

16 лютого:
СПАРИНГ
Арсенал 0:2 СКА-Енергія Хабаровськ

СКА-Енергія ХабаровськЗ запізненням ми дізналися результат останнього товариського матчу "Арсеналу" на других зборах. 11 лютого наші програли російському клубу "СКА-Енергія" з Хабаровська. Офіційний сайт "Арсеналу" подає тільки склад команди: Байрашевський, Гітченко, Анікєєв, І.Баранов, Скоба, Пестряков, Пирич, Кардаш, Рябих, Іванов, Рибич (Мостовий, 70). На лаві запасних залишилися Бажан, Ганцарчик та Першин.

А сайт болільників "СКА-Енергії" інформує, що обидва голи росіяни забили у другому таймі. Їхніми авторами стали Кармазиненко (50 хв.) та Ковальчук (78 хв.).

16 лютого:
МІЖСЕЗОННЯ
Мороз не гратиме в "Арсеналі"

Геннадій МорозПо прильоті з Туреччини Олександр Баранов розповів журналістам, що Геннадій Мороз залишив табір команди. Колишній гравець збірної України вирушив до Амстердама, на передсезонні збори якогось іншого клубу. За словами тренера, Геннадій не підійшов "Арсеналу" через погану фізичну форму.

У січні пан Баранов відзначав старанність Мороза на тренувальних зборах, ставлячи його у приклад молодим футболістам.

Офіційний сайт "Арсеналу"
Докладніше читайте в розділі Інтерв'ю

10 лютого:
СПАРИНГ
Арсенал 2:2 Гайдук Спліт

Знову відзначився Сергій МізінУ середу арсенальці провели в Антальї товариську зустріч із лідером чемпіонату Хорватії — "Гайдуком" зі Спліта. Наші двічі виходили вперед — Мізін (32 хвилина, після розіграшу "стандарту", виконаного Ганцарчиком) та Окодува (81 хв., використав вихід сам-на-сам), але хорвати відігрувалися зусиллями Витаїча (70) та Дам'яновича (90).

Склад "Арсеналу": Байрашевський, Розгон, Чернов, Першин, Ганцарчик (Коновалов, 70), Мізін (Скоба, 62), Ебанда, Костюк, Бунєвчевич (Анікєєв, 75), Бабич, Окодува.

Слід зазначити, що кілька гравців "Гайдука" не змогли в той день допомогти клубу, бо у формі національної збірної Хорватії грали проти ізраїльтян (3:3). Але й "Арсенал" не міг розраховувати на Андрія Островського, який відіграв перший тайм за збірну Білорусі і доклав своїх зусиль до гостьової перемоги над поляками (3:1).

Офіційний сайт "Гайдука"

9 лютого:
ЗАЙВІ ЛЮДИ
Наконечний — гравець "Оболоні"

Микола НаконечнийЯк повідомив сайт UA-футбол.com, 23-річний півзахисник "Арсеналу" Микола Наконечний уклав дворічний контракт із "Оболонню". Перед цим гравець пройшов тренувальні збори в Туреччині з "пивною" командою, яку недавно очолив знайомий йому за роботою в "Борисфені" Олександр Рябоконь.

Наконечний прийшов до "Арсеналу" з "Борисфена" влітку 2002 року. Успішні періоди в його кар'єрі чергувалися з невдалими. Навесні 2003 року його віддавали в "Борисфен" — тодішній фарм-клуб нашої команди, але згодом він повернувся, завоював місце в основі "Арсеналу" та молодіжної збірної. В поточному чемпіонаті Микола провів лише два повні матчі, ще у двох виходив на заміну. В інтерв'ю "Спорт-Экспрессу в Украине" він сказав, що не вписався в тактичну схему Олександра Баранова. (Читайте у розділі Інтерв'ю).

8 лютого:
СПАРИНГИ
Арсенал 2:2 Металурґс Лієпая
Арсенал 3:0 Жетіс Талди-Курґан

Олександр Першин забив у власні воротаУ минулий вікенд арсенальці провели два контрольні матчі в Антальї. В суботу було зафіксовано нічию 2:2 проти "Металурґса" з латвійської Лієпаї. На 9-ій хвилині гол у власні ворота забив Першин. Наші відігралися на 40-ій хвилині (Мізін), а на 72-ій (Коновалов, з пенальті) вийшли вперед. Проте латиші зрівняли рахунок на 91-ій хвилині матчу.

..а Сергій Коновалов — у чужі!Склад "Арсеналу" був таким: Бажан, Розгон, Чернов, Першин, Пирич, Бунєвчевич (Коновалов, 46), Ебанда, Мізін, Іванов, Мороз (Бабич, 65), Окодува.

А в неділю наші переграли з рахунком 3:0 казахський клуб "Жетіс" із Талди-Курґана. Відзначилися Ковальчик (10), Скоба (69), Бабич (80). На поле виходили Павленко, Гітченко, І.Баранов, Анікєєв, Ганцарчик, Кардаш (Коновалов, 46), Костюк, Рябих, Мостовий (Бабич, 46), Ковальчик (Рибич, 46), Скоба.

9 лютого арсенальці зіграють з "Гайдуком" зі Спліта. Свого часу хорватська команда виступала в Лізі чемпіонів. А 11 лютого відбудеться гра з російським "СКА-Енергія" Хабаровськ.

28 січня:
НАШІ У ЗБІРНИХ
Островський зіграє з поляками

Андрій Островський у формі національної збірноїЯк інформує UA-футбол.com, Андрій Островський отримав виклик до національної збірної Білорусі. 9 лютого білоруси зіграють товариський матч із Польщею. Крім Андрія, українські клуби в команді Анатолія Байдачного представлятимуть Хацкевич і Белькевич із "Динамо", а також Челядинський з запорізького "Металурга".

28 січня:
СПАРИНГИ
Поразка, нічия та перемога

Три товариських матчі зіграв "Арсенал" на цьому тижні в турецькій Антальї, і результати покращувались із кожним разом. 25 січня наші програли сербській команді "Гайдук-Кула" з рахунком 0:1. На поле вийшли Байрашевський, Першин, Островський, Розгон, Пирич, Ебанда, Бунєвчевич, Пестряков (Ганцарчик, 78), Іванов, Бабич, Окодува.

Артем Мостовий приніс перемогу над австрійцямиНаступного дня арсенальці зіграли внічию 1:1 з азербайджанським клубом "Азерсан". На 60-ій хвилині наші повели завдяки голу 20-річного Андрія Гітченка після розіграшу кутового. Але за 10 хвилин до кінця матчу азербайджанці зрівняли рахунок, теж скориставшися зі стандартного положення. Склад "Арсеналу" був радше експериментальним: Павленко, Ганцарчик, Гітченко, Чернов, Скоба, Кардаш, Коновалов, Рябих (Рибич, 69), Костюк, Мороз, Мостовий.

А вчора з рахунком 2:1 наші обіграли представника вищого дивізіону Австрії — "Адміру-Ваккер" із Відня. Голи забили Еммі Окодува на 46-ій хвилині та Артем Мостовий на 83-ій. Склад був таким: Байрашевський (Бажан, 46), Розгон (Ганцарчик, 35), Островський, Першин, Пирич (Гітченко, 85), Бунєвчевич (Рибич, 85), Мізін (Мороз, 60), Ебанда, Іванов, Окодува, Бабич (Мостовий, 80).

17 січня:
ОФІЦІЙНО
Маємо календар другого кола

Днями Федерація футболу України оприлюднила на своєму сайті виправлений варіант календаря 2-го кола поточного чемпіонату. Через те, що варіант, затверджений 23 грудня, викликав багато критики у ЗМІ, до нього було внесено деякі зміни. Так, перший весняний тур відбудеться не 27 лютого, а 1 березня — мабуть, на футбольних функціонерів вплинула "магія" цієї дати, й вони вирішили, що в "офіційний" перший день весни погода буде цілком футбольною. Проте для болільників "Арсеналу" перенесення 16 туру з неділі на вівторок значно зменшує шанси відвідати матч у Донецьку з "Металургом".

Але решта турів, за винятком 23-го, пройде в неробочі дні тижня. Перша половина другого кола виглядає складнішою, ніж друга. А останні шість матчів, з 8 травня до 19 червня, команда проведе в межах київської агломерації: чотири гри на "Олімпійському" та виїзди на "Оболонь" і "Борисфен".

17 січня:
КАДРИ
Воротарське питання вирішено

Роман БайрашевськийІгор БажанУ грудневому опитуванні "Команди" Олександр Баранов зазначав, що хотів би знайти гарного воротаря. Зринало прізвище Налепи з "Карпат". Тепер, судячи з інтерв'ю Олександра Івановича "Українському футболу" (див. розділ Інтерв'ю), пошуки припинено. Причиною стало те, що Роман Байрашевський — котрий належав "Волині" й грав у нас на умовах оренди — став повноцінним арсенальцем, уклавши угоду з клубом.

Також новий дворічний контракт з "Арсеналом" уклав 23-річний Ігор Бажан, який відійшов на другий план після появи Байрашевського. Про це повідомив офіційний сайт клубу. Отже, воротарська позиція наразі "закрита" власними ресурсами.

10 січня:
НОВАЧОК
Мороз гратиме в "Арсеналі"?

Геннадій МорозЯк інформує "Команда", першим новачком "Арсеналу" в 2005 році може стати колишній гравець "Дніпра", "Кривбасу" та "Динамо" Геннадій Мороз (нар. 27.ІІІ.75, 187 см, 71 кг).

— Принаймні, на перший збір, що пройде з 14 по 28 січня в Туреччині, я вирушу разом з "Арсеналом", — розповідає 29-річний півзахисник. — Термін мого контракту з "Дніпром" скінчився, а київський клуб одним із перших виявив зацікавленість у моїх послугах. На моє рішення вплинув і той факт, що в Києві пройшов один з етапів моєї кар'єри. Та й багатьох гравців "Арсеналу" — Коновалова, Мізіна — знаю добре.

— У своїй кар'єрі тоб довелося діяти на різних позиціях. А на якому місці у своїй команді Мороза бачить Олександр Баранов?

— Напевно, все вирішиться по завершенні першого збору. Тоді ж буде прийняте й рішення щодо підписання контракту. Попередньо ми з Олександром Івановичем маємо домовленість, що я діятиму ближче до лінії атаки.

— А та обставина, що протягом довгого часу ти не мав ігрової практики, не позначиться на функціональному стані?

— Гадаю, я ще маю час, аби підійти до весняної частини чемпіонату в повному озброєнні й допомогти своїй новій команді.

Інформація про перехід Мороза до нашої команди з'являлася ще в минуле зимове міжсезоння, але тоді вона не підтвердилась.