ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

13 Чемпіонат України, 19 тур. Арсенал 1:1 Дніпро

4 квітня 2004, 17:00. Київ. НСК "Олімпійський". Приблизно 5000 глядачів. 10 градусів.

Голи: 0:1 Рикун (8), 1:1 Омелянчук (21)

Арсенал: 1-Шуховцев, 2-Омелянчук, 5-Першин, 27-Боднар, 25-Розгон, 4-Бунєвчевич, 10-Наконечний, 17-Пирич (23-Монарьов, 76), 21-Кутарба (9-Іванов, 87), 8-Нагорняк (К), 28-Арістархов (20-Рибич, 78)

12-Бажан, 7-Бабич, 15-Скоба, 32-Левига
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

Дніпро: 23-Кернозенко, 5-Єзерський, 14-Радченко (18-Лисицький, 87), 25-Грицай, 6-Шелаєв, 8-Максим'юк (11-Венглинський, 46), 20-Рикун, 28-Назаренко (21-Семочко, 65), 29-Ротань, 10-Костишин, 17-Мелащенко

12-Куслій, 2-Поклонський, 24-Мотуз
ТРЕНЕР: Євген КУЧЕРЕВСЬКИЙ

Жовті картки: Радченко (77), Кутарба (81)
СУДДІ: В.Жуков, В.Шеховцов, С.Овчинников (усі — Донецьк)

Цілком упевнена гра проти суперника, який недавно переміг і "Динамо", і "Шахтар". Перший гол "Дніпрові" після семи "сухих" матчів. Отже, цю гру можна оцінити позитивно для нашої команди.

28-Арістархов

З огляду на серйозність суперника, нашу групу захисту складали п'ятеро гравців. А в нападі грав один Арістархов — для нього, як і для Розгона на лівому фланзі оборони, ця гра стала першою в основному складі. Він був не дуже помітним, і основні креативні функції взяв на себе Герман Кутарба. На лівому фланзі через дискваліфікацію Окодуви грав Пирич. У захисті найкращими були Омелянчук і Першин; кілька разів надійно зіграв і Шуховцев.

Перші хвилини гри минули досить спокійно, а потім "Дніпро" несподівано забив. Оборона проґавила випад Рикуна, і Шуховцев не міг нічого зробити. Такий початок не віщував нічого доброго, проте надалі перевагу захопили арсенальці.

На 14 хвилині був гарний удар Омелянчука здалеку, який Кернозенко перевів на кутовий. Його розіграли теж доволі гостро, але наш колишній воротар зіграв чітко. Незабаром була атака, коли Кернозенку довелося вийти далеко з воріт, і він помилився — Кутарба пробував закинути м'яча в порожні ворота, але захисник устиг нейтралізувати загрозу. Проте минуло ще трохи часу, і знову гарний момент: Арістархов отримує зручний пас від Кутарби у штрафному, б'є, і м'яч проходить поруч зі стінкою — кутовий. І тут нам нарешті пощастило: потужний удар Омелянчука з лінії штрафного ніхто заблокувати не зміг, і м'яч влетів у дальній кут! 1:1.

По голі дніпряни вирівняли гру, і вже наш захист змушує понервуватися: спершу Шуховцев не дуже вдало грає на виході, але потім рятує ситуацію. А потім наші дарують м'яч Мелащенкові перед самою лінією штрафного. На щастя, його удар був несильним. На 28 хвилині дніпряни навіть забивають гол — але судді фіксують офсайд.

Наприкінці тайму два моменти в наших. Кернозенко витягнув сильний удар Кутарби. А потім Пирич і Наконечний не змогли впоратися з м'ячем, отримавши його внаслідок флангового проходу Бунєвчевича.

Ігор ШуховцевПам'ятаючи гру в Запоріжжі, я побоювався, що після перерви арсенальці можуть віддати ініціативу. Дійсно, у другому таймі гості мали більше моментів, але все було не так безнадійно. На 51-ій хвилині нас знову врятував Шуховцев — розіграш кутового вилився у сильний удар головою, який Ігор потягнув із самої лінії воріт. На 57 хвилині Кутарба заробив дуже зручний штрафний по центру воріт, та виконав його невдало. А двома хвилинами згодом Венглинський вивів на наші ворота Мелащенка... Шуховцев вийшов назустріч супернику і ціною пошкодження не дозволив завдати удару.

Наприкінці матчу Грозний випустив Монарьова та Рибича. Жодному з них не вдалося якось "засвітитися" на полі. А нашому захисту довелося пережити кілька неприємних хвилин, коли гості чотири рази поспіль подавали кутові. Обійшлося. І результатом наші були задоволені явно більше. Після свистка гравці подякували глядачам за підтримку. А В'ячеслав Кернозенко по старій пам'яті підійшов і до гостьового сектору, і до нашого.

Так оновлена команда потроху доводить свою конкурентоздатність. Але попереду її чекає декілька не менш серйоних матчів.

Сподіваймося на краще,
Donkey

Прес-конференція

В'ячеслав Грозний: Була хороша, сучасна гра. Як бачите, ми граємо зонний захист навіть із таким серйозним суперником. Якістю гри я задоволений. Повинні були перемагати, якби реалізували свої моменти. "Дніпро" виглядає досить солідно: команда обіграла "Динамо" та "Шахтар", і з "Марселем" пристойно грала. Приємно зіграти з такою командою на рівних. Сьогодні зіграти з "Дніпром" унічию — це почесно. Мені приємно, що більшість гравців зіграли на своєму рівні.

Євген Кучеревський: Ну Вікторович практично про все розповів :) Єдине, що я хотів би додати — бракувало тієї футбольної свіжості, яка десь допомагає гравцям реалізувати свої моменти. Не буду скаржитися на втому, але ви бачили, що команда виглядала не зовсім такою, якою може.

— Чи далася взнаки відсутність Русола?

— Не було не тільки Русола, але й Матюхіна. Ми перебудували всю оборону. Радченко втрачав позицію, втрачав гравця. Він мусив грати поближче до Кутарби і виконувати роль хвилеріза. Але йому було важкувато зіграти тактично грамотно.

— Команда провела вже багато матчів з початку сезону. Чи не може в неї початися функціональний спад?

— Ми над цим працюємо, і сподіваюся, зможемо уникнути спаду.

— Чи правильною буде оцінка, що сьогодні грали дві найбільш "тренерські" команди України?

— Збоку видніше. Можна тренерською думкою і футболіста злякати. (Сміх у залі). Може, ми дуже зарозуміло розповіли йому, що треба робити. В першу чергу гравці прагнули не пропустити. Хоча моменти були в обох команд.

Під оплески присутніх Кучеревський залишив зал, бо він поспішав на літак. Надалі на питання відповідав Грозний.

— Вам не здалося, що забивши нарешті гол "Дніпру", команда вирішила, що задачу виконано, й розслабилася?

— Знаєте, дійсно важко, коли ніяк не можеш забити серйозному супернику. Так, ми тричі зіграли 0:0. Так, ми в Дніпропетровську не програвали.. але не могли забити! І коли ми забили сьогодні — мені, як тренерові, стало легше на душі. Наче камінь з неї впав. Команда відчула, що можна забивати, можна створювати моменти. Нечасто буває, що навіть після виграного матчу тренери задоволені. Я задоволений сьогодні.

— Шуховцеву треба окремо подякувати.

— Загалом-то, я в перерві висловив йому претензії. За такої системи гри він мав виконувати функції останнього захисника, коли нам забивав Рикун, і він мусив усе це прочитати. Але нам поки бракує навичок, ми лише апробуємо все це. 50% складу змінилося, поки немає повного взаєморозуміння... А в другому таймі, насправді, Шуховцев нас урятував — зробив те, що воротар і має робити... Сьогодні, гадаю, вам сподобався Пирич — ми знайшли до нього психологічний підхід. По-новому ви побачили й Бунєвчевича, й Нагорняка. Ми хочемо зацікавити глядачів своєю грою.