13 Чемпіонат України, 4 тур. Арсенал 0:2 Іллічівець

17 липня 2003, 18:30. Київ. НСК "Олімпійський". 1500 глядачів. 31 градус.

Голи: 0:1 Городов (7), 0:2 Конюшенко (73)
Нереалізований пенальті: Арт.Карамян (24)

Арсенал: 1-Кернозенко (К), 2-Омелянчук, 5-Першин, 28-Орєхов, 14-Окодува (30-Овеков, 77), 23-Брайкович (17-Пирич, 46), 7-Клименко, 9-Іванов, 6-Ковальчик (16-Рябих, 46), 27-Арт.Карамян, 20-Арм.Карамян

Іллічівець: 1-Шуховцев, 17-Мальцев, 3-Анікєєв, 5-Гунчак, 8-Сахаров, 20-Бойко, 11-Бабич, 24-Кривошеєнко, 21-Головко (15-Грибанов, 57), 22-Конюшенко, 25-Городов (19-Киликевич, 83)

12-Тарахтій, 7-Єсін, 13-Ковтунов, 14-Таран, 18-Онисько
ТРЕНЕР: Микола ПАВЛОВ

Жовті картки: Арт.Карамян (12), Брайкович (37), Грибанов (58), Арм.Карамян (63), Орєхов (72)
СУДДІ: І.Подушкін, В.Сусло, В.Шаленко (усі — Харків)

Найгірша гра "Арсеналу" за часів тренерства Грозного. В атаці майже нічого не виходило. Маріупольці, які грамотно зіграли від оборони, використали свої шанси, а могли забити й більше.

Орієнтовне розташування арсенальцівВ захисті за відсутності Чернова та Островського вийшли номінальні захисники, які є. Найкращим з них, а мабуть, і в усій команді, знову був Омелянчук. У півзахисті повторився варіант, коли Іванов був зсунутий ближче до центра, а на фланзі грав Клименко. Іванов був найбільш креативним гравцем у середині поля, а Окодува цього разу був малопомітним. Мало що виходило й у Брайковича, як і в Пирича, що замінить його у другому таймі. Взагалі, наш півзахист ніяк не навчиться грати за відсутності Гусєва, Саркісяна, Полтавця та Коновалова. Що до атаки, то там бігало одразу троє — брати Карамяни та Ковальчик. Але, здається, один Шалва Апхазава (якого разом із сином бачили серед нечисленних глядачів) був би ефективнішим за всіх трьох.

Від початку гри арсенальці пішли вперед, але нічого не могли створити. Зате на сьомій хвилині обрізка в центрі; Городов іде з м'ячем і його ніхто не атакує. Метрів з 30-и маріуполець б'є, і м'яч влучає у верхній кут воріт. Так гості повели в рахунку.

Так тривало й далі: невиразний тиск наших, потім гості швидко переходять до атаки, яку завершують ударом. Тільки з 21-ої хвилини в "Арсеналу" був дещо більш активний проміжок. Спочатку Іванов з Окодувою атакували по центру, Еммі заробив штрафний з непоганої позиції, але Артавазд Карамян пробив повз ворота. Згодом Артавазд заробив кутовий. Захисник "Іллічівця" помиляється, а потім фолить проти Армана Карамяна. Пенальті! Але Артавазд б'є майже по центру, і Шуховцев досить легко парирує удар. Скільки ж можна не забивати пенальті? В березні Гусєв, у квітні Коновалов, у червні Полтавець... Хто наступний?

А на 32 хвилині була досить гостра флангова атака маріупольців, потім неприємний кутовий... На 39 хвилині — прорив їхнього форварда, який, на щастя, не влучив у ворота.

Другий тайм замість Брайковича та Ковальчика почали Пирич та Рябих. Це мало що змінило. "Арсенал" атакував прямолінійно, кутові були здебільшого негострими. На 68 хвилині був непоганий пас на Артавазда, але він не зміг прийняти м'яча. А гості на 72 хвилині провели різку контратаку, і Орєхов змушений був фолити. Жовта картка, штрафний і гарний удар Конюшенка — 0:2.

Наші мали ще досить багато часу. Але єдине, на що спромоглися — це був штрафний, зароблений Арманом Карамяном. Коли Рябих пробив у стінку. А от маріупольці могли й відзначитися в додані хвилини.

Здається, вперше В'ячеслав Грозний не прийшов на прес-конференцію, приславши замість себе Ігоря Бабінчука. Той назвав головною причиною поразки значну втому після важкої гри з "Динамо". Можемо лише сподіватися, що до гри в Донецьку наші відновляться і, може, вирішать кадрові проблеми. Чому б нарешті не заявити Полтавця, наприклад?

Хай щастить,
Donkey

Прес-конференція

Микола Павлов: У нас у цьому чемпіонаті виникли кадрові проблеми. Втратили Краснопьорова; у цьому матчі не міг грати наш капітан Дірявка. Бабич уперше грав на місці правого захисника. Ми переглядали матчі, бачили, як Окодува створював загрози на цьому фланзі — у нас не було іншого футболіста, який міг би вдало зіграти проти нього. Ми думали не так про атаку, як про оборону, адже "Арсенал" програв попередній матч, а ми програли перший тайм із "Чорноморцем". (У другому таймі, я вважаю, була рівна гра, і результат міг бути іншим). Ці кадрові проблеми змусили хлопців мобілізуватися. Водночас ми пам'ятали про минулорічний матч з "Арсеналом", після якого двох бокових суддів було дискваліфіковано на два місяці. Один не зарахував чистий гол, інший зарахував гол із офсайду. Тому ми налаштовувалися, тим паче що цю гру показували по "НТВ-Футбол". Хлопці змогли реабілітуватися й повернути борг, який завинив нам "Арсенал". Хоча є ще один борг.

Ігор Бабінчук: Я поздоровлю Миколу Павлова зі справедливою перемогою. Причина поразки, перш за все, у кадрових проблемах. У нас сьогодні не грали вісім чоловік, які грали 26 квітня в Маріуполі. Гусєв, і Коновалов, і Островський, і Апхазава... Ну одним словом, це наші особисті проблеми. А друге, як мені здається — що ми ще не відійшли від "Динамо". Майже 90 хвилин ми грали вдесятьох, стільки сил було віддано. А третя причина — деякі футболісти думають, що вони дуже великі зірки. А зірки — тільки на небі.

Артем Франков до Бабінчука: Грозного немає, можна вас спитати: про який борг іде мова?

І.Б.: Це до Миколи Павлова.

М.П.: Коли ви боролися за те, щоб грати в Європі, ми з усіма грали чесно. І з "Дніпром", коли ми перемогли, і з донецьким "Металургом". І з "Арсеналом" грали чесно. "Динамо" Київ теж грає чесно, "Шахтар" грає чесно, казати про якусь мотивацію — це ж не заборонено!

— Миколо Петровичу, як прокоментуєте епізод з призначенням пенальті?

М.П.: Може, пенальті був. Я реагував не так на дії судді, як на дії футболіста. Він не має права так діяти: загубив позицію і сфолив у куті штрафного майданчика.

— "Іллічівець" дуже невдало грав на виїзді. Зараз дуже помітно, що ви стали грати краще.

М.П.: Якщо ще виграємо, це буде вже "помітно". Один раз і палка стріляє.

— Питання Ігореві Бабінчуку. В першому таймі "Арсенал" завдав лише два удари по воротах: один з пенальті, другий зі штрафного. Невже це була така установка?

І.Б.: Нема такого тренера, який би не казав, що треба грати в атакувальний футбол. Я ще раз кажу: причина того, що ми не були такими агресивними, як в інших іграх — надзвичайно велика втома, ми не відновилися після гри з київським "Динамо". Я ще до гри відчував, що ми затратили дже багато сил. Ми зробили корективи, але вони нічого не принесли.

— Здається, граючи з трьома нападниками, ви програли середину поля. Ковальчик був зовсім не помітний, Артавазд Карамян більше звик грати в нападі.

І.Б.: Ми мали проблеми з Сахаровим та іншими гравцями середньої лінії... Ще раз скажу, нам забракло сил. Тому сьогодні переміг "Іллічівець".