13 Чемпіонат України, 11 тур. Арсенал 2:0 Кривбас

4 жовтня 2003, 18:00. Київ. НСК "Олімпійський". 3000 глядачів. 15 градусів.

Голи: 1:0 Котов (58, автогол), 2:0 Омелянчук (80)

Арсенал: 12-Бажан, 4-Островський (К), 5-Першин, 24-Шекіладзе, 2-Омелянчук, 10-Наконечний, 27-Арт.Карамян, 9-Іванов (3-Чернов, 84), 21-Кутарба, 20-Арм.Карамян (6-Ковальчик, 72), 11-Апхазава (26-Сонін, 89)

Кривбас: 32-Горяїнов, 2-Задорожний (20-Селезньов, 23), 4-Грановський, 15-Мікадзе, 18-Шевелюхін, 19-Коваленко, 27-Котов, 5-Платонов (16-Гончаренко, 61), 8-Ірісметов, 30-Данченко (17-Маткевич, 65), 9-Римшин

7-Телятников, 10-Кудінов
ТРЕНЕР: Володимир МУНТЯН

Жовта картка: Платонов (57)
СУДДІ: В.Годулян, О.Євстратов, В.Звягінцев (усі — Одеса)

Досить упевнена перемога після важкого початку матчу. "Арсенал" порадував тиском на ворота суперника, що зростав по ходу гри, — це й принесло результат у матчі. А криворіжці, як і в минулому матчі у травні, показали себе "кусючою" командою, в боротьбі з якою не можна розслаблятися.

Орієнтовне розташування арсенальцівУвесь вересень наші грали захисною моделлю з єдиним форвардом. У цьому матчі Грозний зменшив число оборонців і випустив двох нападників — таким чином, на полі знайшлося місце для Армана Карамяна. Омелянчук переважно діяв у середині поля. Штрафні у виконанні Островського та Кутарби залишаються одним з найбільш гострих компонентів гри команди, і цього разу серію було продовжено. У п'ятому матчі поспіль (починаючи з гри у Севастополі) "Арсенал" забиває зі штрафних!

Ігор Бажан не втратив довіри тренера, не дуже вдало зігравши в Донецьку. І в цьому матчі він був на висоті.

На початку матчу гості були гострішими. На 11-й хвилині їхній гравець сильно пробив здалеку, і Бажан зміг лише перевести м'яч на кутовий. Подача була дуже небезпечною: нападник гостей опинився на ударній позиції, але пробив дуже невлучно. Наші відповіли пострілом Іванова приблизно з 20 метрів, і м'яч пройшов трохи вище. Два штрафних з непоганих точок виконував Островський — невдало. А криворізькі форварди дуже гостро відкривалися в нашому карному майданчику: на 24-ій, та особливо на 28-ій хвилинах. У першому моменті гравець "Кривбасу" впав, так і не змігши завдати удару. А в другому нас двічі врятував Бажан, якого "розстрілювали" впритул. Коли він уже не міг допомігти, чітко зіграв Першин, який виніс м'яча подалі.

Після цього "Арсенал" провів дуже активний відтинок. На 32 хвилині Омелянчук домігся кутового, а коли його розіграли, сильно пробив здалеку — трохи мимо. На 34-ій Кутарба, виконуючи штрафний з лівого краю, несподівано б'є просто по воротах — Горяїнов не спить! Потім флангові удари Наконечного та Кутарби, удар Армана Карамяна головою...

"Кривбас" витримав цей шторм, і команди пішли на перерву. Але з початку другого тайму наші знову нав'язали швидкий темп. Арман Карамян, Апхазава, Наконечний заходили у штрафний з різних флангів, добре бив Першин. На 55 хвилині було враження, що Армана збили в карному майданчику, — але суддя не зреагував. За дві хвилини криворіжці робили навіс на наші ворота. Бажан чітко зіграв на виході й одразу розпочав контратаку. Платонов збив Іванова на правому фланзі, за що арбітр показав йому жовту картку — єдину в матчі. (Як не згадати матч нашої команди в Полтаві, коли пан Годулян показав в обидві сторони 11 попереджень!) Але головним покаранням для гостей став штрафний Германа Кутарби. Навіс у штрафний — і Котюк, очевидно, хотів вибити м'яча на кутовий, а поцілив точнісінько в кут власних воріт. 1:0!

Після голу наші не випускали ініціативи. На 68 хвилині чудову нагоду мав Наконечний, коли йому відпасував Апхазава — з гарної позиції він не влучив у ближній кут. Кривбасівці відповідають пострілом вище воріт, але за кілька хвилин наші знову нарощують темп. Три кутових поспіль, на жаль, без результату.

Результат прийшов на 80 хвилині. Омелянчука "забули" на вході у штрафний, він спокійно оцінив ситуацію та пробив у дальній кут, забивши свій перший гол за "Арсенал". 2:0.

Після цього гості мали ще пару гострих випадів. На 88 хвилині їхній гравець пройшов увесь наш захист, і Бажан уже не міг перешкодити — на щастя, м'яч пройшов трохи повз ворота.

Отже гра вийшла видовищною, і "Арсенал" провів, можливо, поки найкращу гру цього сезону. Склад і ігрова схема стабілізувались, і команда більш-менш навчилася добиватися результату. Цікаво, як вона пройде подвійне випробування "Дніпром" — у чемпіонаті та кубку. Шкода лише, що на ігри "Арсеналу" ходить так мало глядачів.

Усіх вітаю,
Donkey

Прес-конференція

В'ячеслав Грозний: Рідко так буває, що я задоволений і якістю гри, і результатом. Єдина претензія — тільки щодо нашої старої хвороби, реалізації створених моментів. Грали просто здорово, мені сподобалось. Дуже добре контролювали м'яч — я просив, щоб грали швидко, — розрізáли зони, відрізáли групи гравців. Я поставив групу гравців невисокого росту, але швидких, які втікають один в один, і хотів, щоб вони створювали чисельну перевагу за рахунок індивідуальної гри. У першому таймі Апхазава мусив забити після передачі Наконечного. У другому я попросив, щоб гравці додали в активності, і щоб вони спокійніше виконували передостанній-останній пас, не поспішали. Я сказав: моменти будуть, і треба просто реалізовувати те, що ви створюєте. У другому таймі ще підвищили темп — команда зараз добре готова функціонально. Я задоволений. Дехто казав, що "Арсенал" не має гри, не має очок — нехай це залишиться на совісті тих людей. Я певен, що гравці будуть грати, а коли є гра — обов'язково будуть очки. В деяких матчах нам відверто не везло, не могли реалізувати те, що ми створювали. Пристойно грали в Донецьку, але цілу годину мати на гравця менше — майже неможливо. Якби не вилучили Кардаша, ми б обіграли "Шахтар". Я бачу настрій команди. Шкода, не забив Ковальчик; хороші моменти були при штрафних Кутарби. Перші п'ять турів, звичайно, ми зіграли не дуже добре. Зараз ситуація в усіх аспектах краща, і футболісти тренуються і грають з великим бажанням. Головний момент — те, що вони хочуть грати. Для глядачів, і для вас, журналістів. Дякую всім журналістам, які пишуть досить об'єктивно, і які нас підтримують.

Ніхто з представників "Кривбасу" не з'явився у залі, і прес-аташе "Арсеналу" пішов їх шукати. Чи було щось потім, ми не бачили.