ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

13 Чемпіонат України, 15 тур. Арсенал 2:3 Карпати

9 листопада 2003, 18:00. Київ. НСК "Олімпійський". Приблизно 700 глядачів. 5 градусів.

Голи: 0:1 Кабанов (3), 1:1 Кутарба (27), 2:1 Омелянчук (28), 2:2 Даниловський (29), 2:3 Мізін (81)

Арсенал: 12-Бажан, 4-Островський (К), 5-Першин, 3-Чернов, 24-Шекіладзе, 10-Наконечний (20-Арм.Карамян, 46), 27-Арт.Карамян, 2-Омелянчук, 21-Кутарба, 9-Іванов, 6-Ковальчик (11-Апхазава, 65)

1-Кернозенко, 14-Окодува, 17-Пирич, 23-Брайкович, 26-Сонін
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

Карпати: 22-Тлумак, 2-Беньо, 3-Тимчишин, 5-Мікулич, 6-Хроль, 7-Мізін, 8-Йовичевич (20-Ґодвін, 64), 9-Ковальчук, 13-Даниловський (24-Кіріце, 46), 23-Іщенко, 10-Кабанов

12-Венчак, 17-Аньямке
ТРЕНЕР: Мирон МАРКЕВИЧ

Жовті картки: Даниловський (38), Йовичевич (55), Мізін (73), Островський (88)
СУДДІ: О.Кран, В.Шаленко, В.Сусло (усі — Харків)

Невеселим вийшов останній матч року. Втрата концентрації у захисті в кількох моментах призвела до прикрих голів. До того ж, знову другий тайм наші чомусь провели гірше, ніж перший. Хоча протягом більшої частини матчу в мене зовсім не було враження, що "Арсенал" може його програти.12-Бажан


4-Островський


5-Першин


3-Чернов


24-Шекіладзе


10-Наконечний


21-Кутарба


2-Омелянчук


27-Арт.Карамян


9-Іванов


6-Ковальчик

Як і в останніх матчах у Дніпропетровську та Борисполі, наш захист був у "зміцненому варіанті" з чотирьох чоловік. Єдиним форвардом цього разу був Ковальчик — він був доволі активним, але голевих моментів майже не мав. Його підтримував Іванов — часом Іванов опинявся на лівому фланзі, а Артавазд Карамян виходив на позицію другого форварда. Як звичайно, дуже активними в нападі були Кутарба та Омелянчук, і вони знову забили по голу.

Гра почалася "холодним душем" для "Арсеналу", коли Островський не втримав Кабанова в центрі, і той пробив по воротах — 0:1. Після цього наші атакували, але найбільше, чого вдавалося досягти — це були штрафні з досить великої відстані. Вони не являли особливої загрози. Кутові у виконанні "Арсеналу" цього вечора теж не виходили.

Проте на 16-ій хвилині наші провели пару непоганих атак. Спочатку був дальній пас на Артавазда у штрафний майданчик — він трохи не встиг до м'яча. А потім Омелянчук красиво віддав на Ковальчика, той пройшов ближче до воріт, ударив — і лише захисники змогли відвести загрозу.

Водночас "пожежі" виникали перед нашими воротами при подачі кутових. "Арсенал" рятувала лише невлучність ударів гостей.

Однак на 27-28 хвилинах нашим вдалося забити одразу двічі. Кутарба та Омелянчук наздогнали Апхазаву за кількістю забитих м'ячів у сезоні. Обидва забили у своєму стилі: Герман проскочив кількох захисників, увійшов до штрафного і пробив із середньої відстані. А Сергій задіяв свою "гармату" — і йому допоміг рикошет від захисника. 0:1 миттєво перетворилося на 2:1 — але це було б занадто добре для нашої команди. У найпершій після цього атаці "Карпат" наші залишили Даниловського наодинці перед Бажаном, і він скористався з ситуації, підправивши м'яча у наші ворота. Три голи протягом трьох хвилин!

Наприкінці тайму "Арсенал" був активнішим. Добре виглядали Кутарба та Ковальчик. На 43-ій хвилині нашим вдалося добре розіграти штрафний з лівого флангу — був удар головою, на жаль, неточний. А на 44-ій Даниловський брутально "зрубив" Омелянчука в центральному колі, і наші досить активно пресингували суддю, вимагаючи картку — кількома хвилинами раніше автор останнього голу вже отримав попередження. Але арбітр просто призначив штрафний.

Другий тайм замість Наконечного почав Арман Карамян — отже, Іванов перейшов на правий фланг, а попереду було два форварди. Але ініціативу захопили гості. Двічі Бажан витягував їхні грізні удари з-під поперечини. В арсенальців попереду нічого не виходило, і заміна Мацея на Шалву теж нічого не дала. Середина тайму взагалі проходила між штрафними майданчиками суперників. Тільки на 79-ій хвилині був прохід Апхазави, який приніс кутовий — і удар Іванова після його розіграшу, воротар зіграв чітко. А потім був удар Мізіна здалеку і досить ефектний гол у наші ворота...

Останні 10 хвилин "Арсенал" провів на чужій половині поля. Забити не змогли — а могли ще й пропустити, коли Бажан врятував команду після швидкої контратаки гостей. Останній шанс наша команда мала на 93-ій хвилині: Апхазава добився штрафного, трохи не дотягнувши до пенальті. Але Островський пробив невдало.

Так наші змарнували шанс вийти перед зимою на п'яте місце — натомість відкотилися на сьоме. В'ячеслав Грозний не прийшов на прес-конференцію, а клубний автобус іще довго стояв на території стадіону. Мабуть, у роздягальні проходила серйозна розмова. Ми можемо лише подякувати команді за цей важкий рік — адже позитивних моментів у ньому було все-таки більше, ніж негативних.

Хай щастить,
Donkey

Прес-конференція

Ігор Бабінчук: Перш за все, я дуже розчарований і результатом, і змістом гри. Дуже неприємно йти на довгу зимову перерву з такою поразкою — вона довго сидітиме в нас у голові. Ми дуже серйозно готувалися до "Карпат". Переглядали касети, знали, що кінець-кінцем їхній нефарт скінчиться — і з "Оболонню", і з київським "Динамо", і з Луцьком. Ми знали, що "Карпати" дуже серйозно готуються. Як бачите, і результат, і зміст — далеко не такі, як ми чекали. Це футбол. Ми програли, і дуже з цього приводу розчаровані.

— Може, футбол був не такий уже й поганий, як ви зараз сказали? Просто ви не змогли реалізувати свої моменти?

— Це правда. Діло в тому, що ми зараз маємо дуже велику проблему форварда. Ви бачите — Шалва Апхазава далекий від своєї форми, у нас нема форварда, який би забивав. Такого, як Кабанов чи Ковальчук, які би створювали... Тому в нас забивають хавбеки з центральної зони. Кутарба — Омелянчук, Омелянчук — Кутарба. Вони дуже агресивні. Крім того — я не збираюсь коментувати, але суддя мав вилучити Даниловського. У нас Чернов за таке саме поруження пропустив 5 ігор — не грав півсезону.

— Чому сьогодні не прийшов В'ячеслав Грозний, і чи він залишається в команді?

— Так, він залишається в команді. Мені не коректно коментувати справи В'ячеслава Вікторовича. Він завжди дуже коректний до журналістів. Сьогодні він вибачився і попросив, щоб я пішов на прес-конференцію.

— Які плани "Арсеналу" на міжсезоння?

— Зараз ми не всіх футболістів відпустимо. Дехто залишиться тут, і ми ще з ними попрацюємо. Напевно будуть приїжджати футболісти на перегляд. А дальше, як звичайно в усіх команд, буде продумано план підготовки на січень-лютий-березень. Як правило, це Туреччина, перший втягувальний цикл, базові збори і так далі. Це традиційні для кожної команди етапи, які ви добре знаєте.

— Радше побажання. Надходить велика перерва, і хотілося б провести зустріч із тренерами та керівниками команди.

— Я не адвокат Грозного — повірте, що він дуже добре ставиться до преси, іде з вами на зустрічі. (Прийшов Мирон Маркевич). Принагідно хочу поздоровити Мирона Богдановича з перемогою. Я це рóблю з задоволенням, бо сам колись працював у "Карпатах".

Бабінчук виходить. Маркевич сідає на його місце.

Мирон Маркевич: Ви самі розумієте, що ми все-таки десь невдало грали всі матчі до сьогоднішнього. Маю на увазі не гру, а результат. Бо ми практично в кожній грі в кінці пропускали м'ячі — на жаль, ми не доводили до кінця. Сьогодні нам вдалось довести до кінця. Думаю, що по грі у нас було більше шанчів забити, і в другому таймі команда переважала "Арсенал". Хоча звичайно, в першому таймі невелика територіальна перевага була в "Арсеналу". Вважаю, що ми виграли по грі.

— Даниловського ви замінили, щоб він не отримав червону картку?

— Так, ви правильно сказали.

— Ви сьогодні взяли те, чого недобирали протягом усього першого кола? Чи це закономірність, що ви потроху набирали форму, і тепер вийшли на свій пік?

— Я вам чесно скáжу. Ми не повинні були програвати жодній команді, навіть київському "Динамо". Хто був у Львові, бачив ту гру... Сьогодні команда до кінця виконала установку, хоча є претензії до гри в задній лінії. Не можна такі голи пропускати — практично з нічого. Тут нам ще багато роботи... Звичайно, хотілося б ще мати одного нападника, тому що Ковальчук — він не є чистим нападником, а Кабанову важко одному.

— Ваша команда дуже емоційна. Ви раділи тому, що успішно закінчили сезон, чи виїзній перемозі?

— Я вже сказав: ми начебто непогано граємо, а ніяк не можемо довести гру до кінця. Самі розумієте, "Арсенал" — то не остатня команда на Україні... Шкода лише, що перше коло вже закінчилося!

— Може, гравцям просто хотілося сфотографуватися на пам'ять, бо ви, напевно, значно зміните склад?

— Може, не "значно", та нові люди будуть.

— Ваші враження від першого кола цього чемпіонату?

— Рівень чемпіонату підвищився. Я не можу сказати, що дуже сильно, але — "Дніпро" серйозно втрутився у боротьбу за медалі. Команда нічим не поступається нашим грандам, я так вважаю. Звичайно, треба, щоб вони друге коло так провели. "Чорноморець" — теж з'явилася цікава команда. Нема таких прохідних матчів. Рівень чемпіонату підвищився. Разом з тим, з'явилася група молодих футболістів, які вже потрапили в збірну. Це радує. Як би ми не хотіли, все-таки для нас головне — як буде грати збірна. Як на мене, основна задача тренерів зараз — якомога активніше готувати молодих футболістів, щоб наша збірна була вкомплектована... Нам забороняють говорити про суддівство, але я все-таки скáжу. Рівень суддівства треба підвищувати, тому що є ряд скандальних матчів, що не прикрашає наш футбол. Треба вживати більш дієвих заходів.

— Яка причина поганого виступу "Карпат" у першому колі?

— Розумієте, я б не хотів кидати камні в город тих, хто працював до мене. З чим ми зіштовхнулися одразу — це функціональна підготовка футболістів. І самі футболісти говорили: "можливо забагато тренер нам довіряв". Ви знаєте, Голац довгий час грав в Англії і думав, що тут професійне ставлення футболістів до своїх прав. Нам ще трошки далеко до того. Тому наша основна задача була — підняти функціональну готовність. То, напевно, основне. Зараз команда почала дотискувати до кінця — бо я ще раз кажу, ми за 5-10 хвилин до кінця програли кілька матчів поспіль.

— Недавно Йожеф Сабо сказав в інтерв'ю, що варто запрошувати іноземних суддів на ключові матчі. Яка ваша думка щодо цього?

— Ні, думаю, що до того не треба доходити. Просто потрібен більш жорсткий контроль за нашими суддями. Коли суддя пропумкає лише місяць після того, як він наварив кашу — розумієте, то не є серйозно. Місяць — це що, одна гра чи дві. А коли півроку, то вже він подумає.

Donkey, Wind
ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК