ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

13 Чемпіонат України, 21 тур. Арсенал 0:0 Шахтар

16 квітня 2004, 17:00. Київ. НСК "Олімпійський". Приблизно 7000 глядачів.

Арсенал: 1-Шуховцев, 2-Омелянчук, 5-Першин, 27-Боднар, 25-Розгон, 4-Бунєвчевич, 9-Іванов (18-Кардаш, 84), 17-Пирич, 21-Кутарба (28-Аристархов, 46), 8-Нагорняк (К), 23-Монарьов (20-Рибич, 65)

12-Бажан, 6-Ковальчик, 7-Бабич, 15-Скоба
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

Шахтар: 1-Плетикоса, 2-Старостяк, 14-Стойкан, 28-Флоря, 4-Тимощук, 6-Дуляй (22-Пуканич, 72), 8-Бахарєв, 18-Левандовський, 33-Срна, 11-Воробей (17-Аґахова, 73), 29-Маріка (25-Брандау, 62)

12-Шутков, 3-Ґлевецкас, 19-Гай, 20-Бєлик
ТРЕНЕР: Бернд ШУСТЕР

Жовта картка: Кутарба (13)
СУДДІ: В.Сіренко, А.Приймак, А.Олійник (усі — Сімферополь)

Наші зіграли в суто оборонний футбол. Захисники змогли нейтралізувати наступальні дії гостей, які, зрештою, не поставили перед ними надскладних задач. Гра проходила переважно між двома штрафними майданчиками. А в атаці "Арсенал" не мав нічого, за винятком двох моментів (навіть "напівмоментів", як їх назве Грозний) у другому таймі. І судячи з бурхливих радощів тренерів і гравців після фінального свистка, команда налаштовувалася в цьому матчі саме на нічию.1-Шуховцев


27-Боднар


5-Першин


2-Омелянчук


25-Розгон


4-Бунєвчевич


9-Іванов


21-Кутарба


8-Нагорняк


17-Пирич


23-Монарьов

Ігрова схема була такою ж, як і в попередніх матчах. Замість дискваліфікованого Наконечного на правий фланг вийшов Іванов. Він був досить активним, як і його колега на протилежному фланзі Пирич. Кутарба був трохи менш помітним, ніж зазвичай, і в другому таймі його замінив Максим Аристархов. На вістрі атаки був Роман Монарьов — грати йому доводилося переважно без м'яча.

Перший тайм був бідним на події. "Шахтар" здійснював тиск по центру, найбільш активними були Срна та Тимощук. Перший з них виконував штрафний на 20-ій хвилині — до воріт було далеко, і м'яч влучив у стінку. Другий мав досить реальну нагоду для голу на 26-ій хвилині, коли опинився на самоті в центрі штрафного майданчика і мав час на те, щоб нанести прицільний удар. Однак поцілив у когось із наших — кутовий. На 37-ій добре здалеку був Срна, але Шуховцев зіграв чітко.

Контргра "Арсеналу" в першому таймі полягала в дальніх пасах у розрахунку на ривок Монарьова чи Нагорняка. Зазвичай донецькі захисники спокійно ліквідовували ці загрози. Тільки за дві хвилини до перерви Монарьову вдалося отримати м'яча від Кутарби на правому фланзі, але продовжити комбінацію Роман не зміг.

Після перерви на полі з'явився Аристархов, котрий майже одразу створив непоганий момент. Отримав пас від Іванова на розі штрафного майданчика і пробив. З нашого сектору була повна ілюзія голу, який чомусь не зарахували... і тільки з телетрансляції я зрозумів, що м'яч пройшов чи не в метрі від штанги, а потім відскочив у сітку з протилежного боку.

Надалі "Шахтар" знову мав перевагу, але до гостроти не доходило. Бернд Шустер мав істотні резерви для посилення гри — в середині тайму він випустив Брандау, згодом Аґахову й Пуканича. Гості заграли активніше. На 69 хвилині вони виконували штрафний та два кутових із правого флангу — захист зіграв чітко; Ігорю Шуховцеву надавали допомогу після зіткнення перед воротами. Він залишився у грі — і вже за пару хвилин урятував команду, витягнувши м'яча з-під поперечини після рикошету від Омелянчука.

На 77-ій хвилині Іванов заробив штрафний з 20 метрів по центру воріт. Але удар Боднара прийшовся просто у стінку. Ще кілька хвиль атак "Шахтаря" накотилося на наші ворота. Чітко зіграв Розгон — один з найкращих у цьому матчі — не дозволивши Аґахові вийти сам-на-сам з воротарем.

А в додані до основного часу хвилини гарний момент створив Рибич. Він протягнув м'яч через розріджений захист донеччан до штрафного — на жаль, пробити не зміг, тільки кутовий. На подачу якого майже ніхто не прийшов — проте Нагорняк безперешкодно бив головою, і нарікати за неточність він може тільки на себе.

Знову нічия — і тепер наші мають три сімки у графах турнірної таблиці... не кажучи про "щасливе" сьоме місце. У 2003-му обидві гри з "Шахтарем" було програно, отже результат треба вважати позитивним? Однак чомусь така гра залишила не вельми приємне враження.

Усім щасти,
Donkey

Прес-конференція

В'ячеслав Грозний: Грати з "Шахтарем" у відкритий футбол — це авантюра. Тим паче, ця команда в чотирьох матчах тричі програла. Окодува травмований, Шекіладзе ще не відновився, Наконечний дискваліфікований, ще ряд гравців вийшли з пошкодженнями. Тому ми обрали схему сконцентрованої зональної тактики, блокуючи небезпечні зони для завершення атак. Здавалося, що суперник володів ініціативою, але реальних загроз для воріт не було. На жаль, своїх напівмоментів ми не реалізували. Якби влучив Аристархов, могли б виграти... і Рибич обіграв двох. Але треба бути об'єктивним: ця нічия для "Арсеналу" почесна, бо рівень суперника досить високий. Команда зараз схожа на боксера, який вчиться тримати удари. Поступово сформується психологія переможця, і ми будемо більше володіти м'ячем, більше створювати моментів. Я замінив Кутарбу, бо він мав картку і міг отримати другу. Пішов на перебудову — ми стали грати в два нападники, і попросив, щоб було більше середніх і довгих передач. І у другому таймі ми були більш активними.

— Ця гра не нагадувала вашу першу гру в арсенальській кар'єрі проти "Шахтаря"?

— Тоді ми мали вигравати. Ми нікого й нічого не боялися, були голодні до футболу. Але "Шахтар" приїхав після святкування чемпіонства, і він нас недооцінив.

— Наскільки впливає на гру команди те, що всі ваші нападники — Рибич, Аристархов, Монарьов — не готувалися з нею, а приєдналися в останній момент?

— Це правда, вони не готувалися з нами — це перший момент. А по-друге, через тактичні перебудови ми втрачаємо можливість обслуговувати форвардів, доводиться йти на деякі жертви. Ми хочемо, щоб нападники були з'єднувальною ланкою, і з глибини підключався ще один гравець. Був би в нас Сачко — ми грали б інакше.

— Чи легше вам було грати завдяки тому, що не було Вукича?

— Проти "Шахтаря" не може бути легко. Вукич класний гравець, я ціную таких. Я припускав, що замість нього гратиме чи Воробей, чи Пуканич. Воробей гостріший, більш агресивний гравець.

— Що скажете про суддівство?

— Це буде некоректно з мого боку — оцінювати суддів. Я не маю такого права, можу лише оцінювати якість гри своє команди.

— Прокоментуйте момент за дві хвилини до кінця матчу. Кутовий — і чому лише двоє ваших гравців у штрафному суперника?

— Гравці ж не знають, скільки часу лишається до кінця. А суперник має швидких форвардів — і Брандау, й Аґахову, яким наша оборона прогрáє у швидкості. Тому вони самі прийняли тактичне рішення — краще мати синицю в руці... Хоча я тренер-максималіст, завжди хочу перемоги. Але по такій грі, мабуть, було б нелогічно, якби ми виграли.

Грозний пішов, але його колега з'явився тільки через декілька хвилин.

Бернд Шустер: Сьогодні на полі була одна команда — моя команда. Ми мали ініціативу всі 90 хвилин. Наша проблема лише в тому, щоб забивати голи. До штрафного майданчика в нас усе було нормально, і суперник не мав жодного шансу забити нам.

— Чи не здається вам, що після такої гри "Шахтаря" чесна людина має подати у відставку?

Виникла пауза — арсенальський прес-аташе Валерій Шершень мав сумніви, чи варто перекладати панові Шустеру таке некоректне запитання. Він перепитав журналіста, яке видання той представляє. "Юрий Славутичский, Террикон".

— Дурне запитання, і я припускав, що воно виникне. Добре, що воно виникло на початку прес-конференції.

— Ви відстаєте від "Динамо" на шість очок. Як ви прокоментуєте цю ситуацію?

— Зараз ми ретельно готуємося до вівторкової гри з "Чорноморцем". Може, пізніше ми зможемо казати про чемпіонство, але наразі нашою метою є вихід у фінал кубка.

— Прокоментуйте стан команди після гри з "Динамо".

— Ми не маємо проблем із фізичним станом — команда довела це сьогодні протягом 90 хвилин. Можливо, дехто має проблеми з моральним станом. Але у фізичному плані все зараз має бути гаразд.

Donkey, White
ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК