13 Чемпіонат України, 30 тур. Арсенал 3:1 Зірка

19 червня 2004, 18:00. Київ. НСК "Олімпійський". Приблизно 200 глядачів. 20 градусів.

Голи: 0:1 Постолатьєв (4), 1:1 Бабич (15), 2:1 Омелянчук (39, з пенальті), 3:1 Окодува (50)

Арсенал: 12-Бажан, 2-Омелянчук (К), 5-Першин, 25-Розгон, 26-Анікєєв, 18-Кардаш (4-Бунєвчевич, 65), 15-Скоба, 9-Іванов, 7-Бабич, 6-Ковальчик, 14-Окодува
В.О.ТРЕНЕРА: Сергій КРАКОВСЬКИЙ

1-Шуховцев, 17-Пирич, 23-Монарьов, 24-Шекіладзе

Зірка: 77-Михайлов, 3-Мигашко (27-Добрянський, 52), 4-Павлик (К), 5-Щасливий, 6-Вишняк, 7-Столовицький, 9-Горбань, 14-Мартиненко, 15-Погорєлов (22-Ярюхін, 46), 17-Постолатьєв, 18-Петруня (23-Фірсов, 61)

32-Шоботенко, 13-Євменьєв, 24-Ковган
ТРЕНЕР: Юрій КОВАЛЬ

Жовті картки: Постолатьєв (36)
СУДДІ: В.Жуков (Донецьк), В.Соболевський (Житомир), С.Найденко (Суми)

Нарешті наші перервали жахливу безочкову серію з п'яти матчів. Правда, перемогти вдалося лише команду, яка опинилася в іще гіршому становищі — в новому сезоні "Зірка", скоріш за все, гратиме у другій лізі. Інтерес до матчу був практично нульовим. Кажуть, що в касах "Олімпійського" було продано десять (!) квитків і три програмки.

7-Бабич

У стартовому складі вийшли люди, які чомусь не часто з'являлися на полі в останні місяці тренерства Грозного: Іванов, Ковальчик, Окодува. Також грали Анікєєв і Скоба, які дебютували в "Арсеналі" лише в останніх турах. Поки невідомо, хто залишиться з нами в наступному чемпіонаті, і чи можна сподіватися на якесь підсилення. Сергій Краковський скаже на прес-конференції про "валізний настрій" декого зі своїх виконавців, але прізвищ не назве.

Початок матчу став холодним душем для господарів. На другій хвилині Володимир Постолатьєв пробивав штрафний з 22-25 метрів. М'яч пройшов поруч зі штангою. За дві хвилини цей гравець замикає простріл з правого флангу — 0:1. Невже й тут прогрáємо?

Але арсенальці почали, хоча й неспішно, спростовувати найгірші передчуття. Потроху вони захопили ініціативу — недарма ж у стартовому складі було вдосталь гравців атакувального плану. На 15-ій хвилині Окодува заробив штрафний по центру воріт. І Бабич сильно пробив крізь стінку. Рахунок став рівним.

Надалі гра проходила в не дуже високому темпі. Час від часу наші створювали гострі моменти. На 23-ій хвилині Іванов увійшов до штрафного й отримав м'яча з флангу — удар був надто вже невлучним. На 28-ій сильно пробив здалеку Омелянчук — воротар у стрибку витягнув м'яч із нижнього кута. Нарешті, на 39-ій хвилині Іванов пройшов лівим флангом, і проти нього сфолили у штрафному — пенальті! Рік тому команда була у значно кращій формі, але з виконанням пенальті постійно виникали проблеми. У 2004-му це наш перший (!) 11-метровий, і Омелянчук реалізував його без проблем. 2:1.

Перед самою перервою Окодува створив гарний момент для Кардаша — але той, перебуваючи перед самими воротами суперника, пробити не зміг.

Третій гол "Арсеналу" також став наслідком стандартного положення. Гравці "Зірки" сфолили проти Бабича на правому фланзі. Навіс у центр головою замкнув Окодува — це сталося за п'ять хвилин після початку другого тайму.

Пішла весела гра на зустрічних курсах — адже результат не мав значення ні для кого. На 53-ій хвилині нерозсудливість у захисті призвела до вільного удару в межах нашого штрафного (Бажан узяв м'яч у руки після пасу захисника). Добре спрацювала стінка. Незабаром Бабич опинився на ударній позиції, замикаючи навіс справа — трохи повз ціль. За хвилину в такій самій ситуації Окодува (Мацей Ковальчик міг би й самостійно завершити свій прохід, але вирішив віддати партнерові) — воротар парирує небезпечний удар у кут.

Непогано виглядала й "Зірка". Особливо старався ветеран Столовицький, якого "розігріли" скандування арсенальського фан-сектору на його адресу. На його рахунку кілька гарних проходів лівим флангом, а також дальній удар після подачі кутового, відбитий Бажаном у стрибку.

Ще кілька моментів створили наприкінці матчу Бабич та Окодува, найактивніші у складі господарів. На 80-й хвилині Еммі знову бив головою після навісу з кутового. Та воротар Михайлов був на висоті. Фінальний свисток заспів наших в атаці, коли вони збиралися подавати черговий кутовий.

Так закінчився цей сезон, найважчими в якому стали початок та завершення. В міжсезоння на нас, скоріш за все, чекає чергове оновлення команди — і, треба розуміти, призначення нового тренера?

Зі сподіваннями на краще,
Donkey

Прес-конференція

Юрій Коваль: Для того, щоб грати у вищій лізі, навіть завершальний матч, треба мати повну концентрацію. Сьогодні було видно, що на гравців обох команд впливали й позафутбольні фактори. Це вплинуло на якість гри, на самовіддачу. Хоча, якщо брати по грі, попри поразку 1:3 ми виглядали пристойно. Сьогоднішній склад я визначав не за спортивним принципом, а брав тих гравців, які ще були свіжими, і які ще мали мотивацію зіграти у вищій лізі. Бо вчора гравці, за винятком чотирьох-п'яти, написали заяви про звільнення, в них скінчилися контракти. І сьогодні грали, практично, з валізами в руках. Все одно, я вдячний футболістам, бо в окремих епізодах вони билися. На жаль, помилялися центральні захисники, і суперник зіграв майстерно при "стандартах". Ми свідомо віддавали ініціативу. Але були й елементарні, дитячі помилки. Тож загалом перемога "Оболоні" (sic!! — прим. Donkey) сьогодні заслужена, футболісти достатньо кваліфіковані. Що чекає на "Зірку" завтра, невідомо.

Сергій Краковський: Спробую сказати якомога коротше. Я теж зіткнувся сьогодні з "валізним настроєм", спробував переконати хлопців — і напевно, вони почули те, що я їм казав. Немає значення, перший матч ми граємо чи останній — треба викладатися на повну й відпрацьовувати своє ім'я у футболі. Єдине, про що я їх просив — виконати установку, яку я давав у перерві. Вони її виконали, за винятком окремих епізодів. Знову ми пропускаємо м'ячі й створюємо небезпечні моменти біля своїх воріт. Та нарешті ми перемогли.