13 Чемпіонат України, 14 тур. Борисфен 0:2 Арсенал

2 листопада 2003, 14:00. Бориспіль. Стадіон "Колос". 2 000 глядачів. 4 градуси.

Борисфен: 1-Оникієнко, 2-М.Стоян, 3-Д.Стоян, 4-Котелюх, 14-Анненков (6-Гончар, 81), 7-Бідненко, 13-Дмитрук (20-Слабишев, 71), 25-Ковалюк, 9-Мельник, 11-Ковальчук (15-Запорожан, 78), 22-Козир

Арсенал: 12-Бажан, 4-Островський (К), 5-Першин, 24-Шекіладзе, 3-Чернов, 9-Іванов, 27-Арт.Карамян (20-Арм.Карамян, 80), 2-Омелянчук, 17-Пирич (10-Наконечний, 56), 21-Кутарба, 18-Кардаш (6-Ковальчик, 24)

1-Кернозенко, 11-Апхазава, 23-Брайкович, 26-Сонін
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: А.Жосан (Херсон), Л.Малий (Миколаїв), О.Кислюк (Одеса)
Жовті картки: Ковальчук (12), Іванов (29), Наконечний (74), Д.Стоян (76)

У Радянському Союзі казали "Болгарія — не закордон". Бориспіль — не виїзд? Може й так, але тільки там "Арсенал" уперше в цьому чемпіонаті здобув гостьову перемогу. А ми — його вболівальники — змогли організувати підтримку на рівні домашніх матчів.

18-Кардаш

В'ячеслав Грозний останнім часом дуже невдоволений якістю гри своїх форвардів. І в цьому матчі він вирішив обійтися без них — щоправда, незабаром він змінить свою думку. Попереду грав Кардаш, якому теж "дістається" від тренера та болільників. З глибини його підтримував Кутарба; також, як звичайно, часто до атак підключалися Омелянчук та Іванов.

Господарі почали матч активніше. Вони частіше розігрували "стандарти", але особливої гостроти в них не було. "Арсенал" атакував рідше, але цікавіше — ця тенденція зберігалася протягом усього матчу. На 16-ій хвилині був розіграш штрафного з лівого флангу, і Островський гарно пробив головою. Трохи вище. За хвилину наші закинули м'яч у штрафний майданчик на хід Шекіладзе — воротар Оникієнко вчасно вийшов з воріт.

На 24 хвилині "Борисфен" забив гол, але судді зафіксували офсайд. Саме тоді Грозний, усе-таки незадоволений грою в нападі, замінив Кардаша на Ковальчика. І це принесло успіх дуже скоро: у швидкій контратаці Кутарба віддав зручний пас Сергію Омелянчуку, той опинився сам-на-сам з воротарем і відкрив рахунок.

Наші могли розвинути успіх. Класно пробив штрафний Кутарба на 30-ій хвилині, але воротар дотягнувся до м'яча. На 35-ій Кутарба знайшов Ковальчика у штрафному, проте захисники зіграли чітко. А на 37-ій Ковальчик бив по воротах, і воротар зреагував — але судді угледіли в цьому моменті незрозумілий (мабуть, пасивний?) офсайд.

Потім був період домінування "Борисфена". Бажан мусив демонструвати свою майстерність на виходах на тій же 37-ій, 46-ій та 49-ій (тайм чомусь тривав дуже довго) хвилинах. А на 42-ій гравець гостей зі зручної позиції пробив дуже невдало.

Другий тайм теж був жвавим. Вже на другій його хвилині "Арсенал" заробив право на пенальті. Але чехарда наших пенальтистів триває — Герман Кутарба став п'ятим гравцем команди, який у 2003 році не забив із позначки! (Проти єдиного влучного удару Апхазави у серпні). Після цього був момент у "Борисфена", коли Бажана мусив підстрахувати Чернов. А ще за 4 хвилини арсенальці збільшили рахунок. Кутарба виконував штрафний з непоганої точки — невдало, але м'яч опинився в Омелянчука, який виконав дуже зручний навіс у воротарський майданчик, де Артавазд Карамян мав просто підставити голову. 0:2!

Загалом Артавазд відіграв досить корисно. Досить часто йому доводилось грати біля своїх воріт, і він не помилявся. А "Борисфен" не збирався складати зброї, і неприємнощі біля наших воріт виникали досить регулярно. На 69-ій хвилині лише невелика невлучність Мельника врятувала гостей від голу. Той момент запам'ятався гарячою суперечкою Першина, Островського та Бажана — мабуть, вони вирішували, хто винен у тому, що форвард бориспольців зміг безперешкодно пробити.

На 79-ій хвилині Бажан у стрибку перевів дуже гострий простріл на кутовий. Потім були штрафні, кутові "Борисфена" з обох флангів, а на 89-ій хвилині Слабишев не поцілив по воротах приблизно з тієї ж точки, що й Мельник. Останні хвилини були нервовими, але рахунок не змінився.

Отже, лише зараз кількість перемог "Арсеналу" перевищила кількість поразок. А ця перемога стала наслідком більш високого класу нашої команди.