14 Чемпіонат України, 2 тур. Арсенал 2:1 Борисфен

24 серпня 2004, 19:00. Київ, НСК "Олімпійський". 500 глядачів. 21 градус.
1:0 Окодува (55), 1:1 Мельник (60), 2:1 Першин (90+2)

Арсенал: 1-Бажан, 2-Омелянчук, 5-Першин, 26-Анікєєв, 24-Ебанда, 10-Клименко, 9-О.Іванов, 17-Пирич (33-Пестряков, 54), 55-Костюк (21-Мізін, 85), 8-Коновалов (К), 20-Окодува (3-Чернов, 66)

Борисфен: Михайлов, Котелюх (К), Ковалюк, Хомин, Мельник, Ковальчук, Анненков (Деркач, 83), Трусевич, Сухомлинов (Гончар, 32), Храмцов (Ковалець, 87), Карамушка

Бабак, Сизон, Городов
ТРЕНЕР: Олександр РЯБОКОНЬ

Жовті картки: Ковальчук (78), Пестряков (83)
СУДДІ: І.Подушкін (Харків), В.Ольшанецький (Івано-Франківськ), Ю.Скорейко (Чернівці)

У команди, якою в цей вечір постав "Борисфен", треба вигравати з рахунком принаймні 3:0. Але проблеми з форвардами, низька реалізація моментів, і, як на мене, дещо примітивна організація гри, призвели до того, що наші змогли вирвати перемогу лише на доданих арбітром хвилинах. Добре, що змогли.

20-Окодува
Склад і розташування гравців відчутно змінилися порівняно з попереднім домашнім матчем. Омелянчук, що повернувся після дискваліфікації та матчу збірної, очолював захист. Лівий фланг тримав Пирич, а правий Клименко — завдяки цьому Іванов міг більш вільно грати попереду. Вперше перед домашньою публікою з'явився Костюк. Він грав у центрі й не був особливо помітним на полі. Зрештою, більш корисним міг бути й Коновалов. На вістря був висунутий один Окодува — і велика частина, якщо не більшість, атак господарів полягала в навісах уперед у розрахунку на його вміння грати головою. Так, Еммі добре показує себе в такій грі, й один такий навіс призвів до голу — але чи може команда грати більш універсально?

Бориспільці відразу віддали ініціативу і протягом першого тайму практично не турбували Бажана. Наші ж почали доволі активно. На 4 хвилині Окодува пройшов лівим флангом і заробив кутовий. Після розіграшу він же опинився перед воротами, але сильно пробити не зміг. За хвилину Іванов заробив кутовий справа — знову подача на Окодуву, але йому не дають зіграти. На 11-ій хвилині Коновалов одним дотиком головою відкриває нігерійця у штрафному майданчику — але захисники не дозволяють завдати удару.

Красиву комбінацію арсенальці розіграли на 24-ій хвилині, але забракло завершення. Пирич зі свого флангу навісив на Окодуву, а той віддав на Іванова у штрафний майданчик. На жаль, Олексій не влучив у ворота з дуже гарної позиції. Й надалі наші домінували на полі, але створити гострого моменту не могли. На 34-ій хвилині Окодува відкрився у штрафному, отримав пас — удар дуже неточний. На 40-ій він же отримує м'яч і скидає його назад на Коновалова. Капітан сильно пробив здалеку, і м'яч пішов занадто високо над воротами.

Другий тайм почався не дуже виразно. Аж ось на 55-ій хвилині Клименко здалеку з правого краю навішує на Окодуву — щось подібне до навісу Ебанди у грі з "Оболонню" — й Еммі користається цією нагодою! Рахунок відкрито, і здається, наші можуть і мусять розвинути успіх. Але сталося інакше: одна з нечисленних атак гостей призводить до голу. Теж навіс із правого флангу на форварда, який вправно зіграв головою перед воротами. 1:1 — починай усе спочатку!

Арсенальці проводять одну атаку за іншою. На жаль, Окодува зазнає пошкодження у штрафному майданчику, і погравши ще пару хвилин, усе-таки залишає поле. Замість нього несподівано з'являється Чернов — виявляється, "Арсенал" спіткала криза з форвардами, бо Ковальчик і Бабич не могли вийти на поле через травми.

Тому Чернов разом з Івановим грають на передній лінії. Андрій добре грає головою, але швидкість у нього зовсім не та, тому в центрі уваги частіше опиняється Олексій. На 71-ій хвилині він заробив кутовий, після подачі якого на ударній позиції опинився Коновалов — мимо! На 79-ій Іванов сам продерся у карний майданчик із правого флангу й пробив, але добре зіграв воротар гостей.

Наші атакують знову, але надія на успіх стає дедалі меншою. Бориспільці відповідають не дуже гострими випадами та проводять тактичні заміни. Суддя додає чотири хвилини, і на першій з них Коновалов заробляє вирішальний штрафний. До м'яча підходить Першин, двоє арсенальців стають у додаткову стінку. Удар — і, здається, невдало зіграв голкіпер "Борисфена". 2:1!

Доводячи невипадковість такого перебігу подій, арсенальці атакують знову, заробляючи ще два кутових. Але забити втретє вже не пощастило.

Отже, поки можна сказати, що не дуже високу майстерність і креативність команда Баранова компенсує волею до перемоги. І після п'яти матчів нарешті підіймається у верхню половину турнірної таблиці.

Усіх із перемогою,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Олександр Баранов: Мабуть, у нас така доля — так грати до кінця, тримати в напрузі тренерів, болільників. Але результат вважаю закономірним. Ми мали більше моментів, ми більше володіли ініціативою.

— Перед грою було визначено, що штрафний пробиватиме Першин, чи це було спонтанне рішення?

— Наші футболісти не здійснюють жодної дії без попередніх тренувань, без підготовки й указівок тренерського штабу. Все це готувалося, тому вийшло закономірно.

(Запитання від нашого сайту). Чому замість Окодуви вийшов Чернов? У вас була проблема з форвардами?

— Так. На жаль, невеликих пошкоджень зазнали Ковальчик і Бабич, тож ми мали лише одного номінального форварда. І той зазнав пошкодження. А Чернов у нас універсальний гравець, враховуючи його антропометричні дані. В деяких матчах він грає в нападі, бере участь у стандартних положеннях. Ми припускали, що так може статися.