ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 17 тур. Арсенал 1:2 Дніпро

6 березня 2005, 16:00. Київ, НСК "Олімпійський". Приблизно 100 глядачів. Мінус 2 градуси.
0:1 Корніленко (14), 1:1 Чернов (51), 1:2 Корніленко (81, з пенальті)

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 32-Островський, 3-Чернов, 24-Ебанда (4-Бунєвчевич, 72), 2-Ганцарчик (14-Скоба, 75), 21-Мізін, 18-Кардаш (55-Костюк, 10), 9-Іванов (К), 7-Бабич, 20-Окодува

1-Бажан, 17-Пирич, 22-Рябих, 25-Розгон
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Дніпро: 22-Кернозенко, 3-Грицай, 5-Єзерський, 13-Шевчук, 14-Радченко, 16-Русол (15-Матюхін, 55), 6-Шелаєв, 28-Назаренко, 29-Ротань, 30-Бідненко (10-Костишин, 57), 27-Корниленко

12-Куслій, 7-Мелащенко, 18-Андрієнко, 23-Кравченко, 24-Мотуз
ТРЕНЕР: Євген КУЧЕРЕВСЬКИЙ

Жовті картки: Островський (67), Чернов (78)
СУДДІ: А.Жосан (Херсон), А.Шуренков (Суми), О.Сидоренко (Шостка)

Другий матч весни теж пройшов під знаком зимової погоди. Цього разу було не так холодно, як на грі в Донецьку — але сніг, що падав на "Олімпійський" у неймовірній кількості, змушував забути про якийсь там якісний футбол. Комбінаційна гра була неможливою: треба було просто закидати м'яч у передню лінію в розрахунку на те, що першими встигнуть cвої нападники. Гості швидше адаптувалися до таких умов, виглядали на полі більш упевнено й повели в рахунку. Згодом арсенальці вирівняли гру, і якби не дуже сумнівне рішення арбітра, вона мала закінчуватися внічию.

20-Окодува
Не дивно, що й глядачів на стадіоні було вкрай мало. Їхня кількість, не рахуючи двох груп підтримки та дітей з арсенальської школи, складала два-три десятки.

Розташування гравців свідчило про те, що "Арсенал" не збирається грати від оборони. Попереду було двоє форвардів, а флангові хавбеки — Іванов та Кардаш — є гравцями, що більше люблять атакувати, ніж захищатися. На жаль, Кардаш — точнісінько як в осінньому матчі в Дніпропетровську — зазнав пошкодження в самому дебюті й був замінений на Костюка.

Перші хвилини арсенальці провели активніше, і Кернозенку довелося вступити в гру раніше, ніж його візаві. Проте згодом гості стали атакувати все небезпечніше. На 11-ій хвилині вони подали кутовий, і Байрашевський замалим не закинув м'яча собі в ворота. А на 13-ій — штрафний з лівого флангу, який чітким ударом головою замкнув Корніленко. Як звичайно проти "Дніпра", наші пропустили першими...

Наступальна гра "Арсеналу" не дуже клеїлася. Передачі вперед здебільшого не знаходили адресатів. На 25-ій хвилині Окодува взяв гру на себе і змусив захисника порушити правила. Штрафний у виконанні Першина — у стінку. Після цього гості атакували частіше, виконавши кілька "стандартів" з обох флангів. Байрашевський без особливої напруги ліквідував загрози.

На 40-ій хвилині Іванов створив момент для Бабича, але той пробив неточно. Так закінчився не надто видовищний перший тайм.

На початку другого наші зрівняли рахунок. Чернов, який був переведений у напад (за такої погоди його зріст був тут доволі корисним — а на його місці в захисті опинився Ганцарчик) виграв "другий поверх" у Кернозенка, захисники вибили м'яч із воріт, але вже з-поза лінії. Суддя Жосан зарахував гол тільки після тривалої консультації з лайнсменом. Після голу була кількахвилинна пауза: одразу двоє дніпрян травмувалися в цьому моменті, зокрема Бідненко зазнав струсу мозку.

Гра, здавалося, вирівнялась, але дніпряни час від часу завдавали досить небезпечних ударів. Після штрафного на 63-ій хвилині м'яч пройшов поруч зі штангою. Кілька разів Байрашевський відбивав підступні удари. А на 70-ій хвилині у штрафному гостей відкрився Окодува, пробив — м'яч пішов на кутовий.

Сценарій матчу схилявся до нічиєї, але тут трапився епізод на 80-ій хвилині. Арсенальці сфолили в захисті, а лінія штрафного майданчика була видна недосить добре — й арбітр Жосан показав на 11-метрову позначку. Переконати суддю в тому, що порушення сталося по інший бік лінії, не вдалося, і Корніленко з пенальті забив свій другий м'яч. Вирівняти гру вдруге наші не змогли. В останні хвилини частіше атакували гості, але більше рахунок не змінювався.

Друга домашня поразка в сезоні — і знову від клубу з Дніпропетровської області. А на черзі ще кілька матчів із серйозними суперниками з різних регіонів. Як і в матчі з "Металургом", арсенальці начебто не поступалися по грі, але суперник краще скористався своїми шансами. Можливо, дається взнаки європейський досвід цих клубів. А може, вища турнірна мотивація.

Тримаймося,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Євген Кучеревський: Погода внесла свої корективи. Проте обидві команди виявили мужність, характер. Ніхто не хотів поступатися, і гра ставала жорстокою. На такому полі важко керувати м'ячем, собою. Ми виявилися трохи ближчими до успіху, реалізувавши свої моменти. Таким гравцям, як Рикун, Назаренко дуже важко грати в таких умовах. Я вдячний хлопцям за їхню мужність. Бідненко зазнав струсу мозку — ви бачили, як його повезли. У Русола розірваний колінний суглоб — це футбол. Але гравці не здригнулися. Може, тому й перемогли.

Олександр Баранов: Команда Євгена Мефодійовича — одна з найкращих у нашому чемпіонаті. Грамотна, досвідчена, свідома. Ми поступилися, бо дніпряни в чомусь нас переважали. На жаль, гра пішла по тому ж сценарію, як і в Дніпропетровську. На 5-ій хвилині Кардаш зазнає травми, в нього пошкоджене плече. Це якось позначається на загальному настрої команди, й ми пропускаємо гол. Через це нам довелося перебудуватися, поставити Чернова вперед, бо за таких умов важко комбінувати — доводиться грати в англійський футбол. Це принесло нам успіх — зрівняли рахунок. Я маю віддати належне суддям. Вони виявилися на висоті. Не буду сперечатися, я не бачив того моменту (коли був призначений пенальті — прим. Donkey), і ось так ми прийшли до такого результату. Я гадаю, нічия була б більш справедливим підсумком.

— Пане Кучеревський, чим пояснити відсутність Венглинського та Рикуна?

— Венглинський ще гру з "Оболонню" пропустив, бо в нього грип, температура. Михайленко захворів, Лисицький теж, у Рикуна ще перед "Оболонню" почалося запалення пахових кілець. Сподіваємося, що його хвороба не затягнеться.

— У заявці не було Миколи Медіна. І яка ситуація з Амісулашвілі?

— Так, я забув сказати. Медін теж захворів, піднялася температура — просто якась ланцюгова реакція. Амісулашвілі ще не готовий, він не проходив зборів з жодною командою. Ми поки не можемо довіряти йому місце в основі.

— Чому не грає Мелащенко?

— Йому треба працювати над собою. Ми випускаємо на поле найкращих.

— Олександре Івановичу, "Арсенал" показує непогану гру в перших двох матчах. Чому не вдається добиватися результату?

— Нарікати на погодні умови було б негарно. Так, як кажуть, наша доля... Як і в минулому році, при хорошій грі ми не показуємо результату. Але грати "по нотах" можуть усі — а для того, щоб грати з душею, потрібні "музиканти" особливі. Щоб відіграти кожний епізод, добре віддати м'яч, потрібна велика виконавча майстерність. За один день футболістів не зміниш.

— Як ви ставитесь до того, що матчі проходять у таких погодних умовах?

— Звичайно, ви скажете, що умови однакові для всіх. Але я скажу: навіщо нам оця стара комуністична мораль: усіх загнати в однакові, погані умови, змусити грати під снігом? Чому не можна поставити всіх у гарні умови? Це не потрібно ні болільникам, ні футболістам. Для кого взагалі ми граємо?