ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 19 тур. Арсенал 0:0 Динамо

20 березня 2005, 17:00. Київ, НСК "Олімпійський". 3000 глядачів. Мінус 1 градус.

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 32-Островський, 3-Чернов, 26-Анікєєв (25-Розгон, 60), 24-Ебанда, 21-Мізін (К) (4-Бунєвчевич, 73), 17-Пирич, 14-Скоба (20-Окодува, 46), 9-Іванов, 7-Бабич

1-Бажан, 16-Рибич, 22-Рябих, 55-Костюк
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Динамо: 1-Шовковський, 4-Родольфо, 26-Несмачний, 32-Гавранчич, 37-Юссуф, 10-Чернат (23-Верпаковскіс, 79), 15-Рінкон, 17-Ґіоане (8-Белькевич, 72), 20-Гусєв, 9-Клебер, 16-Шацьких (25-Мілевський, 55)

33-Рева, 2-Ірімія, 44-Родріґо, 11-Пеєв
ТРЕНЕР: Йожеф САБО

Жовті картки: Клебер (41), Іванов (50), Мілевський (76), Розгон (76), Ебанда (79)
СУДДІ: С.Шебек, О.Якименко, Ю.Буренко (усі — Київ)

Цьогорічна зима ніяк не хоче закінчуватись. І четвертий матч другого кола пройшов за температури нижче нуля, з відповідною якістю газону. Проте обидві команди показали непоганий, динамічний футбол.

"Приїзд" чемпіона України не став достатковим приводом, щоб на "Олімпійському" зібралася більш-менш значна аудиторія. Різницю становили тільки три сектори за Бессарабськими воротами, заповнені представниками всіляких динамівських фан-клубів. Трафаретні літери на вивішених ними плакатах закликали президента країни прийти на допомогу клубу (тобто, його теперішнім власникам у судовому протистоянні).43-Байрашевський


5-Першин


32-Островський


3-Чернов


26-Анікєєв


24-Ебанда


21-Мізін


17-Пирич


9-Іванов


14-Скоба


7-Бабич
Як звичайно проти серйозних суперників, оборону "Арсеналу" складали четверо захисників плюс Ебанда, що діяв трохи попереду. Розгона в стартовому складі не було, і справа грав Першин, який останнім часом тяжіє до цього флангу. Чернова можна було побачити в різних точках поля, особливо там, де треба було сперечатися з арбітром — а приводів протягом матчу не бракувало. В дебюті матчу, на 4-ій хвилині, його запустили в прорив у штрафний суперника, і захисник "Динамо" мусив вибивати м'яч на кутовий.

На лівому фланзі півзахисту грав Скоба — нечастий гість в основі. Окодува після не дуже вдалої гри в Одесі залишився в запасі, і єдиним форвардом був Костянтин Бабич. Арсенальці сподівалися на успіх, швидкими далекосяжними пасами переводячи м'яч у лінію атаки.

Після згаданого прориву Чернова дві гарні нагоди мали гості. На 5-ій хвилині Шацьких в один дотик перекидав Байрашевського, але не влучив у ворота. Не влучив і Рінкон двома хвилинами згодом, коли йому у штрафному майданчику дуже зручно відкотив м'яча Клебер. Якби "Динамо" повело тоді в рахунку, невідомо, чи змогли б наші відігратися. Але надалі таких нагод у них не було, та й взагалі решта першого тайму пройшла без якихось помітних подій. Пару разів Байрашевський чітко зіграв на виході. На 30-ій хвилині він при цьому зазнав пошкодження, але залишився у грі.

Після перерви замість Скоби вийшов Окодува, і це посилило атакувальний потенціал команди. Еммі висунувся на вістря атаки, і його присутність у тилу не дозволяла "Динамо" надовго захоплювати ініціативу. За першої ж нагоди наші робили довгі паси на нігерійця, і він намагався протягнути м'яч до воріт суперника. Здавалося, суддя дуже прискіпливо стежив за його діями й часто переривав атаку свистком.

На 55-ій хвилині метрів з 20-и добре пробив Пирич: Шовковський зміг лише відбити м'яч на кутовий. Треба сказати, що цей удар став єдиною безпосередньою загрозою динамівським воротам. Надалі гості активізувалися й провели пару небезпечних випадів. На 59-ій хвилині сильно бив Рінкон — трохи повз ворота. На 62-ій хтось із динамівців бив, перебуваючи по центру штрафного майданчика — Байрашевський опинився саме в потрібному місці. На 66-ій Гавранчич виконував штрафний (сумнівний штрафний, але хто б про це потім згадував?) — знову м'яч проходить мимо.

На 86-ій хвилині Белькевичу дозволили пробити з меж карного майданчика. На щастя, він не влучив у рамку. В останні хвилини наші грали вже відверто на відбій, але й суперник не запропонував нічого незвичайного. Тож і друга зустріч із "Динамо" закінчилася внічию.

Цікаво, що в цьому матчі наші перервали 15-матчеву (!) серію ігор, в яких не обходилися без пропущених голів. Тобто для Романа Байрашевського це взагалі перший сухий матч за "Арсенал". Та й "нульова" серія цієї весни нарешті скінчилася.

Нехай щастить,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Олександр Баранов: Звичайно, ми мріяли взяти очки на своєму полі. Домашня гра має бути налаштованою на виграш, але й цей результат гарний. Наша команда цілком виконала установку в обороні. Не дуже гостро ми зіграли в атаці.

Валерій Зуєв: Ми незадоволені результатом. Втратили два очка, а задача сьогодні була — виграти. В тактичному плані, ми знали, як гратиме "Арсенал" — від оборони, розраховуючи на контратаки. Ми знали їхні сильні та слабкі сторони. Моменти в нас були — реалізації не було. В першому таймі моменти мали Максим, Рінкон, у другому — Белькевич. Наслідок — втрачені два очка. Стосовно самовіддачі в нас не може бути претензій до гравців, бо ви бачили, яке сьогодні було поле. Та й "Арсенал" не дозволив розігратися. Була насичена оборона. На такому полі легше руйнувати, ніж творити, це однозначно. Результатом незадоволені, але команда хотіла виграти й билася до кінця. Команда грає так, як їй дозволяє суперник. А "Арсенал" сьогодні 100% грав на нічию — через це затримки часу, довго вводили м'яч у гру. Але в тактичному плані наші суперники спрацювали грамотно: що хотіли, того й домоглися.

— Олександре Івановичу, чи Ви згодні з тезою Вашого колеги, що "Арсенал" сьогодні грав на нічию?

— В кожного з нас своя суб'єктивна точка зору; кожна людина бачить те, чого вона хоче. Наш суперник — команда серйозна, сильна, яка грає в атакувальний футбол. Але ми не налаштовували команду на нічию.

— Пане Зуєв, у плані самовіддачі Ви не маєте претензій до гравців, а в плані майстерності при завершенні атак?

— Моменти треба реалізовувати. Можна було вирішити долю гри в перші 15 хвилин, а потім поміняти тактику.

— Восени "Динамо" демонструвало дуже цікаву командну гру. А от в останніх матчах складається враження, що деякі гравці, перейшовши середину поля, нікого не бачать крім себе — не бачать партнерів. Ви з цим згодні?

— Ну я б так не сказав. Насичена оборона та якість поля не дозволяють грати так, як хотілося б. Оперативного простору не було, куди ж бігти?

Donkey
ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК