ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 11 тур. Арсенал 5:2 Іллічівець

29 жовтня 2004, 17:00. Київ, НСК "Олімпійський". 700 глядачів. 14 градусів.
0:1 Зубов (9), 1:1 Бабич (29), 2:1 Анікєєв (35), 2:2 Цихмейструк (49), 3:2 Окодува (53), 4:2 Мізін (65, з пенальті), 5:2 Ковальчик (81)

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 32-Островський, 26-Анікєєв, 17-Пирич (55-Костюк, 72), 24-Ебанда, 4-Бунєвчевич, 21-Мізін (14-Скоба, 85), 9-Іванов (К), 7-Бабич (6-Ковальчик, 79), 20-Окодува

1-Бажан, 16-Багнюк, 18-Кардаш, 33-Пестряков
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Іллічівець: 1-Нікітін, 4-Бояринцев, 17-Мальцев, 18-Яксманицький, 19-Гай, 6-Краснопьоров, 7-Єсін, 9-Зубов, 14-Закарлюка, 44-Шищенко, 55-Цихмейструк (17-Платонов, 75)

12-Тарахтій, 5-Ґлевецкас, 20-Бойко, 22-Конюшенко, 11-Кривошеєнко, 15-Грибанов
ТРЕНЕР: Микола ПАВЛОВ

Жовті картки: Іванов (19), Шищенко (22). Яксманицький (38), Краснопьоров (55), Пирич (60), Бунєвчевич (61)
СУДДІ: В.Мельничук (Сімферополь), А.Шуренков (Суми), О.Сидоренко (Шостка)

Цілком несподівано команда видала феєричну гру, впевнено перемігши добре вкомплектованого і традиційно незручного суперника. Було створено багато моментів біля чужих воріт, і п'ять з них було реалізовано! Стільки голів в одному матчі "Арсенал" не забивав майже два роки.

20-Окодува
Проте захист, знову дещо перетасований (Анікєєва ми частіше бачили в центрі, а Першина, навпаки, на фланзі), діяв не найкращим чином — два "проколи" завершилися голами в наші ворота. Знову на своїй звичній позиції з'явився Ебанда. Бунєвчевич, як і в грі з "Волинню", був більше орієнтований на атаку, а попереду грали двоє найкращих форвардів сьогоднішнього "Арсеналу" — Бабич та Окодува. Обидва заслуговують компліментів за цей матч, бо відіграли активно та ефективно.

Хоча початок гри пройшов під диктовку гостей, що навіювало думки про зовсім інший підсумковий результат. Маріупольці повели в рахунку вже на 9-ій хвилині — Зубов скористався з помилки захисту й переграв Байрашевського — і не збиралися віддавати ініціативи. На 24-ій та 28-ій хвилинах їхні гравці опинялися на вигідних позиціях у штрафному, але ударам забракло влучності. Спершу наші відповідали незрозумілими спробами атак: то Окодува пробив з 25-и метрів у напрямку кутового прапорця, то Пирич намагався закинути м'яч на верхній ярус стадіону... Проте на 28-ій хвилині Окодува та Бабич організували цілком осмислену атаку: удар останнього парирував голкіпер, і "Арсенал" отримав право на аут з лівого флангу. Розіграш ауту був таким блискавичним, наче це був кутовий — і вже Бабич отримав верховий пас у центрі, й ударом головою в стилі Василя Сачка зрівняв рахунок.

Малюнок гри став більш оптимістичним, і наші не збавляли темпу атак. Минуло шість хвилин, вони провели затяжну комбінацію, але захисники вибили м'яча зі штрафного. Але його підібрав Анікєєв — він неспішно прицілився й пробив крізь гущавину своїх та чужих гравців. Воротар Нікітін не зміг зреагувати на удар — 2:1!

Тайм закінчувався більш спокійно: голи надали господарям упевненості в своїх силах, і вже вони мали ігрову перевагу. На останній хвилині перед перервою гарний пас із лівого флангу отримав Іванов, але не влучив у ворота. Отже, перевагу в першій половині гри "Арсеналові" забезпечили двоє екс-гравців команди Миколи Павлова.

Однак другий тайм почався з холодного душу. Шищенко скористався з неузгодженості в діях наших захисників, красивим пасом з лівого краю "відкривши" Едуарда Цихмейструка. Колишній улюбленець київського стадіону ЦСКА опинився сам-на-сам з Байрашевським і не змарнував свого шансу. Рахунок зрівнявся.

На 53-ій хвилині могло стати ще гірше: черговий провал у захисті залишає гравця "Іллічівця" на вигідній позиції в штрафному. Але в нього удар не вийшов, а наші провели швидку атаку у відповідь. У прорив на лівому фланзі кинули Окодуву — він протягнув м'яч до лінії штрафного й і пробив у дальній кут з не дуже зручної, здавалося, позиції. "Арсенал" знову веде в рахунку.

Усі результативні атаки в другому таймі походили з лівого флангу, на якому продуктивно відіграв Бунєвчевич. На 62-ій хвилині Мирко завершив свій прохід прострілом на "п'ятачок" на Бабича, але Костянтин трохи не встиг до м'яча — лише кутовий. А на 64-ій сам Бабич входив у карний майданчик з лівого краю, де його затиснули з двох боків захисники "Іллічівця". Суддя показав на позначку. Черговим нашим пенальтистом став Мізін — він зіграв на паузі, дочекавшись руху Нікітіна праворуч, і пробив у лівий від воротаря кут. Четвертий м'яч — небачена результативність команди Баранова!

Й на цьому арсенальці не збиралися зупинятися. Найгострішим моментом у гостей став випад на 70-ій хвилині — тоді чітко зіграв Першин, вчасно вибивши м'яч із-під ніг нападника. Натомість Окодува, Бабич і Ковальчик, що замінив Костянтина на 79-ій хвилині, створили ще п'ять реальних загроз воротам Нікітіна. Одну з яких реалізував наш польський форвард, у першій атаці після своєї появи на полі. І це теж був прохід з лівого краю. За хвилину після голу Мацей створив точно такий самий момент, але цього разу більш вдало зіграв Нікітін.

5:2 — такий підсумок ще довго зігріватиме вболівальницькі душі. Чи є він знаком початку нової доби в історії команди? Почекаймо з висновками принаймні до матчу з "Динамо" на стадіоні Лобановського.

Вітаю з перемогою!
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Микола Павлов: Передусім хочу привітати свого колегу з перемогою. Йому, як тренеру-початківцю в нашому футболі, вона була дуже потрібна. "Арсенал" змусив наших гравців помилятися, і використав ці помилки. Причому господарі могли забити й більше м'ячів.

Олександр Баранов: Я одразу побачив, що нашу гру вивчали, готувалися до нашої команди. Ми змогли розкривати захист гостей частіше, ніж це робили вони.

— Миколо Петровичу, що сталося з захистом? Чому не було Бойка?

— Після матчу з запорізьким "Металургом" я вирішив замінити Бойка. Проте Мальцев відіграв не найкращим чином.

— Ви так спокійно реагуєте на такий рахунок. Після якого голу ви змирилися з поразкою?

— Я заспокоївся ще вчора. Ми мали зустріч із керівництвом клубу. Мова йшла не лише про футбол.

— Олександре Івановичу, сьогодні Пирич знову був на полі. Конфлікт із ним вичерпано?

— В ігровому плані Івіца Пирич мене цілком влаштовує. Це справжній професіонал. Щодо фінансових аспектів, це питання не до мене. Звичайно, кожна людина хоче заробляти більше — ми з вами також.

Моє питання: Пане Баранов, яка ситуація з Омелянчуком? Він уже не є гравцем команди?

— Омелянчук зазнав важкої травми в матчі збірної Білорусі. Поки відновлюється й не може грати. Це все.