ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 15 тур. Арсенал 2:1 Металург Донецьк

5 грудня 2004, 17:00. Київ, НСК "Олімпійський". Приблизно 400 глядачів. 4 градуси.
1:0 Бунєвчевич (30), 1:1 Чечер (39), 2:1 Ковальчик (68)

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 32-Островський, 26-Анікєєв, 25-Розгон, 24-Ебанда (33-Пестряков, 66), 4-Бунєвчевич, 21-Мізін, 9-Іванов (К) (2-Омелянчук, 85), 7-Бабич (3-Чернов, 79), 6-Ковальчик

1-Бажан, 16-Багнюк, 17-Пирич, 55-Костюк
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Металург Д: 1-Вірт, 3-Бечірі (19-Мелікян, 75), 4-Чечер, 14-Олексієнко (30-Долганський, 25), 18-Не, 22-Незірі (17-Туре, 77), 44-Лоло, 7-Зотов, 8-Ткаченко, 23-Ристич, 77-Мендоса

6-Грнчаров, 21-Маркович, 46-Бусаїді, 26-Деметрадзе
ТРЕНЕР: Славолюб МУСЛИН

Жовті картки: Чечер (21), Мендоса (23), Незірі (33), Островський (38), Зотов (70), Ткаченко (71), Пестряков (72), Туре (82), Не (88), Розгон (89)
Червоні картки: Вірт (23, фол останньої надії), Чечер (80, друга жовта картка)
СУДДІ: В.Годулян (Одеса), Ол-й Гордієнко (Дніпропетровськ), П.Брюхов (Донецьк ?)

Цей матч поставив ефектну крапку на непростому першому колі цього чемпіонату. Вперше після дворічної паузи наші виграли в одного з найнезручніших суперників.

6-Ковальчик
Маючи на полі двох форвардів, "Арсенал", однак, грав переважно на контратаках. Металургівці заволоділи ініціативою від самого початку. Вони часто обігрували наших в індивідуальній боротьбі й швидко доставляли м'яча вперед. Проте гостроти біля воріт Байрашевського майже не було. Наші ж розраховували на далекосяжні передачі та швидкі проходи нападників. На 15-ій хвилині Бабич зміг пробити по воротах Вірта, але не зміг перекинути воротаря. А на 23-ій тактика спрацювала: Ковальчик зумів вискочити сам-на-сам з голкіпером, і той був змушений зупиняти його фолом. За що побачив закономірну червону картку, і гості залишилися в меншості. Штрафний удар Першина не вийшов дуже небезпечним: другий воротар "Металурга" Долганський зафіксував м'яч у дальньому куті.

Проте дуже скоро арсенальці реалізували чисельну перевагу. Бунєвчевич, отримавши пас із правого флангу, спокійно прицілився і пробив по м'ячу, який перебував у повітрі. Відстань до воріт була чималою — метрів 20-22, але голкіпер не зміг нічого вдіяти. Після голу вже наші виглядали господарями на полі.

Але невдовзі втрата концентрації призвела до того, що гості зрівняли рахунок. Спочатку Островський заробив картку, зупиняючи швидкий фланговий прорив Ристича. А потім Чечеру дозволили пробити — відстань до воріт була більшою, ніж у Бунєвчевича, але удар вийшов дуже потужним. І вже кінцівка тайму проходить під диктовку гостей. За хвилину після голу була подача кутового й неприємний удар головою — на щастя, мимо. Ще за три хвилини Байрашевський, ризикуючи отримати травму, зняв м'яча з ноги донецького форварда. А ще була контратака і удар Мендоси, який не вийшов точним.

По перерві активнішими знову стають наші. Бабич намагається дійти до воріт із правого флангу, й це йому майже вдається. Тільки завершальний пас не знайшов адресата. Згодом він заробив вигідний штрафний, але Мізіну не вдалося добре його виконати. На 62-ій хвилині наші забили гол, однак лайнсмен трохи раніше сигналізував про офсайд. А на 68-ій забили цілком чисто: Ковальчик дуже холоднокровно обіграв на "п'ятачку" захисника і пробив повз воротаря.

Після голу гості стали нервувати і грати досить грубо. Протягом 12 хвилин суддя Годулян показав їм чотири жовті картки — проти одного попередження Пестрякову, що замінив Ебанду — й одна з цих карток зменшила кількість металургівців на полі до дев'ятьох. Позитивна тенденція очевидна: якщо "Арсенал" Грозного частенько залишався в меншості в матчах із лідерами, то команда Баранова дограє принципові матчі з "Шахтарем", "Чорноморцем", "Металургом" у чисельній перевазі. За таких умов доведення гри до переможного кінця не повинно бути складною задачею. Хоча металургівці й змусили нас понервуватися, коли всією командою пішли вперед на останніх хвилинах.

Так "Арсенал" переміг третю команду нашого чемпіонату. І п'ятть завершальних матчів першого кола, які викликали великі опасіння на старті сезону, принесли дуже пристойний результат — 10 очок. Чекаємо вдалого продовження вже у 2005 році.

Усіх із перемогою,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Славолюб Муслін: Хочу привітати команду-суперника і мого колегу з перемогою. Його команда більше хотіла виграти, ніж моя. Ми дуже погано грали, і закономірно програли. На цьому тижні я відчув, що мої гравці подумки вже на канікулах.

Олександр Баранов: Дуже дякую за компліменти. Це насправді проблема: щоб гравці не "пішли на канікули" передчасно. Мені вдалося переконати своїх футболістів, що канікули почнуться тільки завтра. Мені дійсно здалося, що ми більше хотіли цього результату. Хоча було дуже важко. На щастя, так вийшло, що одразу вилучили гравця суперника, і ми мали чисельну перевагу.

— Оцініть, як для ваших команд склалося перше коло.

С.М.: Я задоволений, бо ми на третьому місці, а відрив від безпосередніх конкурентів — Дніпропетровська та "Чорноморця" складає 9 очок. Усім задоволений, крім останнього матчу.

О.Б.: До п'ятого місця, на яке ми орєнтувалися, недобрали три очка. Тож не можемо особливо радіти. Але сподіваюся, що ми надолужимо цей відрив у другому колі. Для початку це нормально. Ще поборемося.

— Процес становелння команди завершено?

О.Б.: Цей процес ніколи не завершується. Сподіваюся, що надалі ми приготуємо вболівальникам більш якісний футбол.