ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 13 тур. Арсенал 2:1 Чорноморець

11 листопада 2004, 17:00. Київ, НСК "Олімпійський". Приблизно 700 глядачів. 5 градусів.
0:1 Балабанов (33), 1:1 Мізін (44), 2:1 Ковальчик (73)

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 32-Островський, 17-Пирич (26-Анікєєв, 46), 25-Розгон, 24-Ебанда, 4-Бунєвчевич (55-Костюк, 53), 21-Мізін, 9-Іванов (К), 7-Бабич (6-Ковальчик, 61), 20-Окодува

1-Бажан, 2-Омелянчук, 16-Багнюк, 18-Кардаш
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Чорноморець: 22-Г.Альтман, 3-Ващук, 4-Симоненко (27-Смалько, 79), 5-Білозор (14-Стоян, 18), 11-Гілазєв, 8-Кирлик, 15-Доценко, 33-Даниловський, 9-Балабанов, 10-Косирін, 24-Мітєрєв (30-Козир, 71)

1-Руденко, 13-Згура, 21-Бранкович, 32-Полтавець
ТРЕНЕР: Семен АЛЬТМАН

Жовті картки: Симоненко (52), Мітєрєв (66), Окодува (67)
Червона картка: Ващук (88, фол останньої надії на Ковальчику)
СУДДІ: А.Жосан (Херсон), В.Воргуль, В.Сусло (обидва — Харків)

Матч розпочався в робочий час у будній день, і відвідати його змогли не всі, хто хотів. Я зміг прийти на стадіон десь після 15-и хвилин другого тайму (привіт клубному керівництву!), тому розповідатиму лише про те, що зміг побачити. Наведена схема розташування гравців теж стосується другої половини матчу, після виходу Анікєєва та Костюка.

20-Окодува
За словами очевидців, у першому таймі "Арсенал" мав перевагу і створив пару голевих моментів. Проте реалізувати їх не вдалося, а гості скористалися провалом нашого захисту. Але наприкінці тайму арсенальці відігралися — успіх приніс дальній удар Мізіна.

В середині другого тайму на полі точилася не дуже активна боротьба. "Арсенал" мав помітну перевагу, створював моменти, але завершував їх досить недбало. Чи то гравці вірили, що доб'ються свого як не зараз, то в наступній атаці — чи давалася взнаки втома після важкої гри з "Динамо". Найактивнішим на полі був Еммі Окодува, в кожному моменті він боровся до кінця. Багато атак починав з лівого флангу Іванов.

На 63-ій хвилині Еммі відкривався у штрафному майданчику, але Олексій не встиг віддати йому пас через порушення правил. На жаль, штрафний з досить зручної позиції не було використано: Першин влучив у стінку. На 66-ій Окодува отримав гарний пас від Островського — виграти боротьбу в кількох захисників самотужки йому не вдалося.

Ще за три хвилини простріл із правого флангу замикав Ковальчик — на жаль, лише кутовий. Потім Іванов активно пресингує одеських оборонців на лівому фланзі — тепер кутовий з іншого флангу! Нарешті, на 73-ій хвилині Ковальчик опиняється на самоті перед воротарем гостей і спокійно б'є повз нього. 2:1.

В наступній атаці Мацей міг закріпити перевагу "Арсеналу". На жаль, замикаючи навіс Іванова, він трохи не влучив у ворота. Загалом, після голу перебіг матчу не змінився: арсенальці атакували, а гості не дуже поспішали відіграватися. Однак їм вдалася непогана контратака на 77-ій хвилині, коли Байрашевський вийшов назустріч форварду гостей і чітко зіграв за межами карного майданчика.

На 88-ій хвилині вже наші запустили у прорив Ковальчика. Єдиним, хто міг не дозволити Мацею вийти сам-на-сам з воротарем, був Владислав Ващук, і він пішов на фол останньої надії. "Чорноморець" залишився в меншості. Та це не завадило гостям створити найнебезпечніший момент у другому таймі й навіть забити гол. Але миттю раніше арбітр зафіксував фол нападника проти Байрашевського.

На щастя, "закарпатський варіант" не повторився, і команда продовжила свою успішну серію.

Хай щастить,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Олександр Баранов: Сьогодні на першому плані був результат. У грі з "Динамо" хлопці віддали дуже багато сил, і відновити їх цілком було неможливо. Тому зіграли не так жваво. Проте — головним був результат, і ми його домоглися. На жаль, наші настанови не були вповні виконані, й лише завдяки індивідуальним зусиллям у першому таймі ми змогли відігратися. Попри все, я хочу подякувати своїм футболістам.

Семен Альтман: Не хочу образити суперника, але як на мене, сьогодні не "Арсенал" виграв, а ми програли. Такі помилки, і така поведінкова реакція, які були в наших футболістів — цього не має бути. Також вплинув збіг обставин: на останньому засіданні ПФЛ казали, що в Одесі "вбивають" команди... Дійсно, бувають помилки, але в Одесі скасовують і голи, які ми забиваємо. Сьогодні ми забили чистий м'яч, і я затримався — пробачте — хотів у цьому переконатися. Взагалі дотику Балабанова до воротаря не було, він намагався не завдати травми, перестрибуючи через нього. А такий прийом, який застосували у штрафному проти Балабанова — невже так можна грати? Таких речей не повинно бути в нашому футболі. Якщо суддя помилився на нашу користь, у пресі починається така істерія... Я вас запевняю, що в ФК "Чорноморець" немає такої статті видатків — робота з суддями. І не буде. Я працюю в рідному місті не за страх і не за гроші.

Питання Самми Тайми: Семене Йосиповичу, чому не грає Віталік Руденко? Він був символом "Чорноморця" й усієї Одеси.

— У нас троє гарних воротарів. Грає той, хто на сьогодні найсильніший. Руденко працює, тренується. Протягом довгого часу він грав без конкуренції. З'явилася конкуренція — але ніхто його не списує. Тренер собі не ворог, щоб саджати на лавку кращих гравців.

— Які гравці ваших команд могли б допомогти збірній України?

О.Б.: Гадаю, збірна України не потребує допомоги. Вона грає, добивається результатів. Тому я не став би когось рекомендувати.

С.А.: Мені незручно — я входжу в тренерський штаб збірної. Там грають найсильніші гравці країни на сьогоднішній день. Усе обговорюється. Називати прізвища було б некоректно. Ми уважно слідкуємо за всіма кандидатами.