ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 23 тур. Арсенал 1:1 Шахтар

25 квітня 2005, 18:30. Київ, НСК "Олімпійський". 1500 глядачів. 13 градусів.
1:0 Мізін (6, з пенальті), 1:1 Левандовський (80, з пенальті)

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 32-Островський, 2-Ганцарчик, 25-Розгон, 24-Ебанда (7-Бабич, 69), 17-Пирич, 9-Іванов (16-Рибич, 84), 4-Бунєвчевич, 21-Мізін (К) (26-Анікєєв, 51), 20-Окодува

1-Бажан, 8-Коновалов, 14-Скоба, 55-Костюк
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Шахтар: 16-Лаштувка, 14-Стойкан (7-Батіста, 74), 18-Левандовський, 26-Рац, 3-Хюбшман, 4-Тимощук, 10-Вукич (29-Маріка, 46), 33-Срна, 36-Елано (38-Жадсон, 46), 11-Воробей, 20-Бєлик

1-Плетикоса, 2-Беркеуан, 21-Лалатович
ТРЕНЕР: Мірча ЛУЧЕСКУ

Жовті картки: Ебанда (34), Левандовський (70), Першин (79)
СУДДІ: В.Мельничук (Сімферополь) (з 55-ої хвилини — С.Задирай, Дніпропетровськ), О.Кислюк, В.Звягінцев (обидва — Одеса)

"Арсенал" не дуже вразив своєю грою. Але перемога над суперником, який перед цим виграв дев'ять матчів поспіль, була цілком реальною.43-Байрашевський


25-Розгон


5-Першин


32-Островський


2-Ганцарчик


24-Ебанда


17-Пирич


9-Іванов


21-Мізін


4-Бунєвчевич


20-Окодува
Кадрових проблем перед матчем начебто не було. Олександр Баранов залишив Анікєєва, через фланг якого нам забивали в Ужгороді, в запасі, і на його місці грав Ганцарчик. До захисників претензій немає: вони зіграли надійно та самовіддано. Ебанда та Пирич були таким собі мозковим центром команди, з якого починалися атаки. Креативні функції виконували Бунєвчевич та Іванов, що грали на флангах, і висунутий вперед Окодува. На жаль, їм нерідко бракувало майстерності та взаєморозуміння — часом гарна контратака завершувалась неточним пасом чи бездарною втратою м'яча.

З самого початку гості перевели гру на арсенальську половину. Але їхні атаки були не надто винахідливими, і великих проблем для захисту вони не становили. А нашим на 6-ій хвилині вдалось провести комбінацію, коли Бунєвчевич вивів на забивну позицію Пирича. Лаштувка зачепив Івицу, хоча безпосередньої загрози воротам ще не було — пенальті! Мізін на паузі чітко переграв воротаря.

Гол, здавалося, став несподіванкою для арсенальців, і в наступні хвилини вони цілком віддали ініціативу, відійшовши назад. Зрештою, така гра тривала протягом більшої частини першого тайму: "Шахтар" поволі шукав шляхів до "фортеці" Байрашевського, оточеної кількома лініями оборони. Гострий момент мав Бєлик на 20-ій хвилині: він випередив захисників і прокинув м'яч повз Байрашевського, але сам не зміг пройти далі, й Ганцарчик вибив м'яч на кутовий.

Господарі активізувалися ближче до кінця тайму. На 37-ій хвилині вони провели затяжну атаку, переводячи її то на один, то на другий фланг — але логічного завершення так і не було. Гарний прохід здійснив Пирич (він був одним з найкращих у команді — кажуть, на цю гру навіть приїхав спостерігач із хорватської збірної), але на простріл з правого краю ніхто не відгукнувся. В наступній атаці Окодува випереджав захисника, і той, здалося, його зачепив — але другого пенальті арбітр давати не став.

Останні хвилини тайму стали дуже тривожними. Спочатку атака "Шахтаря" лівим флангом завершилася ударом у штангу. За пару хвилин, після розіграшу кутового, Вукич опинився дуже близько перед воротами, але під гострим кутом — не влучив.

На другий тайм пан Луческу випустив свіжі сили: Маріку та Жадсона. Але змінити перебіг зустрічі йому не вдалося — навпаки, гра була більш спокійною, моментів біля обох воріт майже не було. На 52-ій хвилині Окодува міг замкнути навіс у штрафний майданчик, але зіграв головою невдало. "Шахтар" мав шанс, коли на 62-ій хвилині був призначений штрафний — метрах у 25-и по центру воріт — але удар Срни був невлучним.

В середині тайму Олександр Баранов зробив заміну, орієнтовану на атаку: замість Ебанди, який, здається, постраждав у численних зіткненнях у середині поля, з'явився Бабич. Але на грі це не позначилося. Хоча на 76-ій хвилині наші провели досить гостру атаку, на вістрі якої опинився Іванов. На жаль, підійти ближче до воріт Олексій не наважився, а удар з кута карного майданчика став дуже невдалим.

А на 79-ій хвилині "Шахтар" здобув право на пенальті. Першин не дотягнувся до м'яча, відбираючи його у Маріки, натомість зачепив ногу румунського форварда. Це сталося майже на тій самій точці поля, де на початку гри Лаштувка сфолив на Пиричі. Активні протести арсенальців на чолі з Байрашевським не переконали суддю, що порушення не було, а Левандовський виконав 11-метровий не гірше за Мізіна.

Було помітно, що й такий рахунок задовольняє господарів. При розіграшах штрафних на чужій половині поля два-три захисники лишалися позаду. У свою чергу, штрафні "Шахтаря" ставали справжнім випробуванням для нашої оборони. Останні хвилини (а вони були довгі, через численні зупинки тайм тривав 53 хвилини!) були напружені, але голевих моментів не було. Отже, й четвертий в історії київський матч "Арсеналу" з "Шахтарем" завершився нічиєю — втім, вперше не нульовою.

Кажучи про історію, можна відзначити, що ніколи раніше наші не були так близькі до перемоги над гірниками. Однак, "майже" не рахується — а три очка в теперішній ситуації "Арсеналу" були б дуже корисними.

Усім щасти,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Мірча Луческу: Дуже важка гра. Вона проходила в несприятливих погодних умовах. "Арсенал" — команда, добре підготовлена фізично. В першому таймі ми зіграли не зовсім правильно. Команда була дещо розслабленою, і сталося те, чого ми боялися. Звичайно, ми більше, ніж "Арсенал", потребували перемоги. Суперник відходив назад і грав на контратаках. У нас не було Дуляя й Матузалема, які дуже важливі для організації нашої гри. Цим скористалася команда господарів. Вона була дуже добре організована, агресивна, і користалася вільними зонами, які ми залишали позаду. Дуже великої помилки припустився Ян [Лаштувка]. В тому моменті гравець "Арсеналу" ніяк не міг забити. А коли суперник повів у рахунку, в наших діях з'явилася деяка паніка, неточність у передачах. У другому таймі на поле вийшла вже інша команда. Ми створили багато гострих моментів. Присутність Маріки створювала проблеми для суперників. Обидва пенальті, на мій погляд, були правильними. Вплинула на гру й травма арбітра.

Олександр Баранов: Хотів би подякувати нашому керівництву, яке допомагає гравцям та тренерам працювати. І гравцям, які сьогодні проявили характер у матчі з такою хорошою командою. В першому таймі ми поставили гравців "Шахтаря" у складне становище. Ми змогли скористатися однією з контратак. На жаль, у другому таймі ми не змогли стримати натиск суперника. "Шахтар" мав певну ігрову й територіальну перевагу. Нам була потрібна перемога, але нічия — теж непоганий результат. Сподіваюся, що безкомпромісні ігри "Арсеналу" нарешті привернуть увагу вболівальників.

— Питання до тренера господарів. Чого ж ви завжди так не граєте?

— Я не можу назвати цю гру класною. Це гра на бажанні, з високою самовіддачею. Ви прагнете лише видовища, лише голів? Треба показувати високу майстерність, і поводитися на полі досить коректно.

— Пане Луческу, в другому таймі ваша команда грала дуже грубо. Це була ваша установка чи просто в гравців здавали нерви?

— Мені здається, ви дивилися якусь іншу гру.

- Пане Луческу, чому ваші гравці за такої погоди не використовували ударів здалеку?

— Поле було важким для гри. Висока трава гальмувала м'яч. Наші суперники грали "з душею", боролися за кожний м'яч. Ми теж грали добре, але деякі гравці — скажімо, Вукич — дещо боялися грати. Український чемпіонат відзначається дуже сильними фізично командами. Технічні гравці мають пристосуватися до такого футболу.

— Олександре Івановичу, ви сказали, що команда зараз грає в безкомпромісний футбол. Це означає, що раніше був компромісний?

— Я не можу казати про час, коли я не був тренером команди. Але зі мною вона завжди грає безкомпромісно — іноді це вдається, іноді ні.

— Ви згодні з тим, що сьогодні "Арсенал" втратив перемогу? У другому таймі "Шахтар" не мав жодного моменту, і якби не помилка в захисті, три очка були б цілком реальними?

— Можна казати про те, що могло б бути, але те, що гра склалася саме так, свідчить про певну закономірність. Якби наші гравці мали більше холоднокровності, майстерності, то може, ми б використали ті кілька моментів.

Donkey
ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК