14 Чемпіонат України, 27 тур. Арсенал 2:2 Таврія

22 травня 2005, 17:00. Київ, НСК "Олімпійський". 1500 глядачів. 19 градусів.
0:1 Ковпак (34), 1:1 Рибич (68), 2:1 Окодува (78), 2:2 Гоменюк (90+1)

Арсенал: 1-Бажан, 5-Першин, 4-Бунєвчевич, 25-Розгон, 2-Ганцарчик, 24-Ебанда, 17-Пирич (55-Костюк, 55), 7-Бабич, 9-Іванов, 21-Мізін (К) (65-Батальський, 88), 16-Рибич (20-Окодува, 72)

Таврія: 1-Старцев, 2-Поклонський (24-Катков, 79), 3-Чижевський, 4-Литовченко, 18-Храмцов (6-Селезньов, 46), 23-Монахов, 7-Корнєв, 8-Едмар, 11-Жуніор, 9-Ковпак (40-Гоменюк, 66), 20-Ґіґіадзе

30-Бабак, 10-Кармаліта, 14-Сибіряков, 27-Смалько
ТРЕНЕР: Олег ФЕДОРЧУК

Жовті картки: Мізін (41), Рибич (69)
СУДДІ: А.Шандор, А.Валенко, Е.Валенко (усі — Львів)

Знову досить бліда гра у виконанні обох суперників, з великим відсотком браку. Зате команди проявили волю до боротьби.

16-Рибич
Олександр Баранов пішов на перестановки у складі. Шанс у воротах, як він обіцяв кілька тижнів тому, був наданий Бажану. Островського не було навіть у запасі (після матчу головний тренер скаже, що білорусові бракує сліпої віри у свою команду — sic!), й у парі з Першиним у центрі грав Бунєвчевич. Не було й Анікєєва, з флангу якого два м'ячі нам забила "Оболонь". Висунутим форвардом грав Рибич, який досі виходив лише в одному матчі, та й то на 6 хвилин.

На початку гра проходила повільно, м'яч рідко опинявся у штрафних майданчиках. Спроби "Арсеналу" атакувати зводилися до незрозумілих поперечних перепасувань. Лише на 20-ій хвилині могла отриматись осмислена атака, Іванов пройшов флангом і прострілив на Рибича, але м'яч до серба не дійшов. А на 25-ій обрізався Першин, і двоє кримчан дуже небезпечно виходили проти двох арсенальців. Їм дещо забракло техніки, і чітко зіграв Пирич, що прийшов на допомогу своїм.

Але минуло 9 хвилин, і контрвипад "Таврії" призвів до голу. Розгон не зміг протистояти Ґіґіадзе — той легко обіграв його на фланзі, наблизився до воріт і пробив. Бажан відбив м'яч перед собою, а на добиванні добре зіграв Ковпак.

Особливих перспектив відігратися у наших не було — "Таврія", як і раніше, чітко грала в захисті. А на останній хвилині тайму рахунок міг подвоїтися: Храмцов помітив, що Бажан не контролює ситуацію, й спробував перекинути його метрів з 23-х. "Арсенал" врятувала поперечина.

Після перерви наші заграли активніше. Допомогла й заміна Пирича на Костюка. Ігор тепер тримав лівий фланг, Олексій Іванов правий, а Бабич отримав більше свободи в атаці. Він організував кілька непоганих атак із лівого та правого краю. Проте реальної гостроти ще не було. "Таврія" відповідала ударами здалеку — пару разів чітко зіграв Бажан.

А на 68-ій хвилині на такий удар наважився Рибич — і забив! Допоміг рикошет від захисника кримчан, і воротар не зміг зреагувати на м'яч.

Баранов замінив Рибича на Окодуву, й Еммі незабаром теж забив. Бабич пройшов лівим флангом до самого кута штрафного майданчика і зробив гарну передачу в центр. Удар Мізіна Старцев зміг парирувати, але тут у потрібному місці опинився Окодува. 2:1!

За хвилину після голу "Таврія" мала небезпечний штрафний майже по центру воріт. М'яч пішов значно вище. А після цього наші контролювали гру, поволі наближаючись до такої бажаної перемоги... На 87-ій хвилині Костюк добре виводив Окодуву в прорив до воріт — на жаль, арбітри вбачили в моменті офсайд. А на 91-ій кримчани несподівано зрівняли. На правому фланзі захисту Першин програв єдиноборство з Гоменюком (а Розгон узагалі "випав" із цього епізоду), і той чітко пробив повз Бажана. Цікаво, що обидва тренери замінили авторів перших голів на авторів других: Гоменюк з'явився на полі замість Ковпака. У підсумку — прикра, але закономірна нічия.

Хай щастить,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Олег Федорчук: Ми приїхали по перемогу. Ви знаєте, я мешканець столиці, й мені завжди важливо показати свою роботу у своєму місті. І в мене немає претензій, ані найменших — навіть якби ми програли — щодо якості гри, щодо руху, щодо віддачі. Єдине, що захопилися атаками й пропустили дві непотрібні контратаки. Хоча ми попереджали гравців, що у складі "Арсеналу" є футболісти, реально сильніші за наших. На жаль, не завжди виходить те, чого ми хочемо — тому в цілому ми грою задоволені.

Олександр Баранов: Я хочу приєднатися до ваших слів. Я не маю жодних претензій до гравців. Так склалася гра: ми атакували, пропустили на контратаках, зібралися, зрівняли, вийшли вперед... але наша майстерність не вища, ніж в інших команд. Яка мета ставилася в цих іграх — показати нові імена. От вийшов Рибич, якого ви ще не бачили — подивіться, будь ласка. Вийшов Батальський, молодий хлопчик. От у вас вийшов, як прізвище?.. Гоменюк. Забив гол. Невідомі люди, а зіграли не гірше. Зверніть увагу: все вирішує не ім'я, а бажання, ноги, здоров'я, очі... Тож познайомтеся з новими іменами.

— Олександре Івановичу, Островський не потрапив до заявки через слабку гру з "Оболонню"?

— Островський не потрапив до заявки, бо треба вірити в команду. Коли перебуваєш у родині, чи в команді — треба мати сліпу віру. З тими, хто не має сліпої віри, нам не по дорозі. Знаєте, як у Євангелії написано. Сліпа віра може здійснити все, що завгодно.

— Олегу Петровичу, на рахунку Головка 299 матчів. Чи є в нього шанс у цьому сезоні стати рекордсменом клубу Чижевського?

— Оскільки це "клуб Чижевського", організований у нас :) то шампанське, я гадаю, вже куплено. Якщо дозволить здоров'я Головка, то ми його випустимо в будь-якому стані, бо ми не лише молодим даємо дорогу, але й будемо дуже дбайливо ставитися до наших ветеранів. Варто дорожити нашими українськими зірками, й тоді наш футбол матиме майбутнє.