ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 9 тур. Арсенал 2:2 Закарпаття

2 жовтня 2004, 17:00. Київ, НСК "Олімпійський". Приблизно 500 глядачів. 14 градусів.
1:0 Ковальчик (17), 1:1 Целих (32), 2:1 Бабич (81), 2:2 Целих (90+2)

Арсенал: 1-Бажан, 3-Чернов, 5-Першин, 26-Анікєєв, 25-Розгон (2-Омелянчук, 45+2), 4-Бунєвчевич, 21-Мізін, 9-Іванов (К) (33-Пестряков, 58), 55-Костюк (15-Наконечний, 71), 7-Бабич, 6-Ковальчик

43-Байрашевський, 17-Пирич, 18-Кардаш, 27-Мостовий
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Закарпаття: 12-Луценко, 2-Ільницький, 3-Чеберячко, 5-Сапуга, 6-Селезньов (17-Маковей, 78), 7-Гурка, 9-Слюсар, 19-Кобин (15-Кополовець, 84), 25-Савінов, 8-Целих, 14-Ярош (10-Мацюк, 86)

1-Овсієнко, 27-Хвостунов, 28-Кудінов, 29-Решітка
ТРЕНЕР: Віктор РЯШКО

Жовті картки: Анікєєв (10), Слюсар (27), Костюк (45+1), Сапуга (50), Чернов (82), Пестряков (90+1)
СУДДІ: В.Сіренко, А.Приймак, А.Олійник (усі — Сімферополь)

Попри дуже різні результати, усі домашні матчі "Арсеналу" в цьому сезоні мають схожі сценарії. Команда має перевагу над суперниками, проводячи більшу частину ігрового часу в атаках. Але брак майстерності в завершенні призводить до того, що голи народжуються буквально в муках — кожний з них здається справжнім дарунком долі. А суперники легко добиваються успіху, як тільки їм це стає потрібно. І Бажан далеко не завжди рятує "Арсенал".

7-Бабич
Цього вечора арсенальці показали досить пристойний футбол. Активними були обидва форварди, які забили по голу. Добре виглядали Іванов та Костюк, що підключалися до них з глибини. На жаль, Олексій — капітан команди в цьому матчі — зазнав пошкодження на початку другого тайму й не дограв до кінця. Що ж до Ігоря, то він пару разів зривав оплески на трибунах, демонструючи дриблінг на вході до штрафного майданчика.

Через травму не грав Коновалов, і в центрі поля виступав Сергій Мізін. Захист був у полегшеному вигляді: тільки два гравці в центрі, яким у разі потреби допомагали "крайки" Анікєєв і Розгон. Цього разу Олександр Баранов відмовився від послуг Сергія Омелянчука.

"Арсенал" розпочав гру дуже активно, намагаючись якомога швидше відкрити рахунок. Вже на першій хвилині могла принести успіх стрімка атака по центру штрафного майданчика. На 8-ій хвилині передача з правого краю знайшла в центрі штрафного Бабича. Він упав не без допомоги захисників, але суддівський свисток мовчав. Минула ще хвилина — ужгородці сфолили у 22-25 метрах від воріт. Удар Бабича прийшовся у стінку.

Невдовзі була передача у штрафний на того ж Бабича — пробити зміг Ковальчик, але добре зіграв воротар. І удар Першина з великої відстані — м'яч пройшов трохи повз мету. А на 15-ій хвилині вже гості показали зуби: чи не перша їхня серйозна атака завершилась ударом форварда в штангу з гарної позиції.

Одразу після цього наші відкрили рахунок. Хтось із захисників "Закарпаття" забарився при організації офсайду, й Ковальчик опинився сам-на-сам з воротарем. Зіграв дуже чітко, обігравши останнього й закативши м'яча в порожні ворота. Вже другий гол польського форварда в цьому сезоні — що дуже приємно з огляду на те, що за весь минулий сезон Мацей не подарував нам жодного.

Арсенальці не хотіли зупинятися на досягнутому. Зусиллями Костюка створено ще два непоганих моменти. На 20 хвилині Ігор вдерся в карний майданчик, віддав пас у центр — лише кутовий. На 23-ій спочатку він упав у штрафному після контакту з захисником — але м'яч опинився в Бабича, який теж упав. Арбітр не угледів порушень правил з боку закарпатців.

На 31-ій хвилині класно зіграв Іванов, пройшовши з м'ячем буквально пів поля, аж до лицьової лінії гостей. Але влучний пас у нього не вийшов. А за хвилину цілком несподівано гості зрівняли рахунок. Забив Юрій Целих, автор хет-трику в матчі з "Борисфеном" два тижні тому.

Ця прикрість відчутно засмутила гравців нашої команди. Гострота їхніх атак значно знизилась. З того, що було створено до кінця першого тайму, можна відзначити хіба що удар здалеку Мирко Бунєвчевича. Воротар був на місці.

Гості грали досить жорстко, без роздумів удаючися до фолів, коли швидкі атаки "Арсеналу" не можна було зупинити в інший спосіб. Наприкінці тайму тренерам довелося замінити Розгона, якому двічі надавали допомогу після зіткнень.

Замість нього вийшов Омелянчук. Він посів місце Віталія на правому фланзі. Загалом, Сергій відомий своїм універсалізмом — але в цьому матчі він почувався якось невпевнено, відсоток браку був більшим, ніж звичайно.

Не дуже активним був і початок другого тайму, але згодом напруга зросла. На 54-ій хвилині прохід Ковальчика завершився чудовим прострілом на Бабича. Костянтин був на невеликій відстані від воріт, але в ворота не влучив. На 62-ій гравець гостей добре пробив з великої відстані — Бажан витягнув м'яч з-під поперечини. Ще за хвилину хтось із наших опинився з м'ячем біля лінії воріт "Закарпаття". Воротар гостей, рятуючи ситуацію, зіткнувся з ним — арбітри призначили кутовий.

Час спливав, а "Арсенал" ніяк не міг реалізувати свою перевагу. Невже знову доведеться чекати останніх хвилин матчу? Ні, цього разу наші змогли відзначитися раніше. Після подачі кутового на 81-ій хвилині в потрібному місці опинився Бабич — 2:1!

Але гості зовсім не хотіли миритися з такою ситуацією. Вже на 82-ій хвилині арсенальський захист провалився, і дуже пощастило Ігорю Бажану, що м'яч влучив йому в голову. Гості грають на добиванні — вище! Врятував Бажан і на 88-ій хвилині, коли внаслідок контратаки форвард ужгородців вийшов на забивну позицію в нашому штрафному.

Могли забити й наші. На 90-ій хвилині Бабич опинився у штрафному й зумів безперешкодно пробити. М'яч пішов дещо закрученою траєкторією і "знайшов" хрестовину воріт. До основного часу було додано три хвилини, і гості були винагороджені за волю до боротьби. На 92-ій хвилині вони отримали право на штрафний з правого флангу, майже від кутового прапорця. Несподівано для Бажана Целих пробив просто по воротах, і наш голкіпер не зміг утримати м'яч. Так "Арсенал" утратив таку вже реальну, здавалося, третю перемогу.

На роботу над помилками команда має чергову довгу, тритижневу паузу. А кінцівка першого кола буде найважчою: усі шестеро наших суперників перебувають у верхній половині турнірної таблиці.

Усім щасти,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Віктор Ряшко: Передусім ми подякували команді за проявлений характер. Двічі програвали по ходу зустрічі, а ще залишилися сили на доданий час, на останній штурм. Виходячи з розвитку подій, результатом ми, ясна річ, задоволені.

Віктор Іщенко: Перші 25 хвилин матчу відповідали вимогам, які ми ставимо до команди. На жаль, ми не реалізували моментів, які створили. Звичайно, нереалізація накладає свій відбиток на дії футболістів. Ми могли б вирішити долю матчу, якби забили на початку гри два м'ячі. Гра склалася по-іншому, нам довелося перебудовуватись. Другий тайм нам удався менше. Коли напруга зростає, концентрація уваги падає, і гравці можуть припуститися помилок.

— Питання до пана Ряшка. Коли суддя додав три хвилини, чи ви сподівалися на те, що гру можна буде врятувати?

— Як-то кажуть, надія вмирає останньою. Загалом Целих у нас не виконує штрафних. Але він забиває всі голи. Напевно, це якесь відчуття в нього, якась певність у своїх силах. Ми грали до останнього свистка, і на цей останній штурм пішла практично вся команда. Ми раді, що зрівняли рахунок.

— Пане Іщенко, як справи в Коновалова, і як сьогодні відіграв Костюк?

— На жаль, Коновалов має серйозну травму. Триває реабілітація, і я сподіваюся, що все пройде нормально. Щодо Костюка, то динаміка його стану позитивна. Він реабілітувався від травми й набирає форму з кожною грою. Сьогодні дуже сильно відіграв перший тайм, виконав свої задачі. Сподіваюся, надалі він приноситиме ще більше користі команді.

— Питання до тренерів обох команд. Які ваші перспективи для підсилення гри? І які ваші задачі на сезон?

В.Р.: У нас непочатий край роботи. У команду влилося багато нових гравців. Команда набуває обрисів своєї гри просто по ходу першого кола, від гри до гри. Десь, може, нам бракує Шевелюхіна — наша лава запасних не така вже велика, а він відіграє важливу роль у команді. Десь за два тижні, думаю, він розпочне тренуватися. Наша задача — збереження прописки у вищій лізі.

В.І.: Зараз ми передусім працюємо над підвищенням майстерності футболістів. Створені моменти треба реалізовувати. Що ж до задач команди, то в нас задача — виходити на кожну гру й боротися за перемогу. На якесь місце ми не налаштовуємося.