15 Чемпіонат України, 4 тур. Арсенал 1:0 Дніпро

17 липня 2005, 18:00. Київ, НСК "Олімпійський". 5500 глядачів. 38 градусів.

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 4-Бунєвчевич, 25-Розгон, 17-Пирич, 15-Ебанда (24-Уваров, 46), 21-Мізін (К), 8-Коновалов (16-Рибич, 59), 55-Костюк, 9-Іванов (23-І.Баранов, 86), 20-Окодува

Дніпро: 77-Куслій, 3-Грицай, 5-Єзерський, 14-Радченко, 16-Русол, 4-Лисицький (9-Балабанов, 62), 20-Рикун, 21-Семочко, 28-Назаренко, 7-Мелащенко (24-Кравченко, 71), 8-Корніленко (25-Шершун, 46)

1-Медін, 17-Бідненко,19-Михайленко, 22-Андрієнко
ТРЕНЕР: Євген КУЧЕРЕВСЬКИЙ

Жовті картки: Семочко (25), Назаренко (33), Радченко (67), Рибич (88)
СУДДІ: В.Жуков, В.Шеховцов, С.Овчинников (усі — Донецьк)

До останньої хвилини „Арсенал” тримав своїх уболівальників у питаннях: „Чи буде перша перемога?” По-перше, в сезоні, а по-друге над „Дніпром”. Забігаючи наперед, скажу, що перша перемога є і здобута вона над учасником Кубку УЕФА. Гра задовольняла всіх вболівальників, але реалізація бажала кращого. В першому таймі каноніри мали чи не 20 нагод, щоб забивати.

20-Окодува
Склад команди не здивував, хіба що вихід у стартовому складі гвардійця „Арсеналу” Сергія Коновалова. Сергій провів непоганий матч, віддав декілька добрих передач, які виводили його партнерів на гарні ділянки для ударів. Місце в рамці, як завжди, зайняв Роман Байрашевський, матч провів на середньому рівні, декілька разів помилявся, але добре, що залишив ворота сухими. Два центральних захисники — Першин, Бунєвчевич. Обидва грали холоднокровно та надійно. Зліва — Пирич, справа — Розгон. В півзахисті: Іванов, Мізін, Ебанда. Окодува в нападі, в допомогу йому відправили Коновалова.

Зі стартовим свистком „Арсенал” взяв гру в свої руки. Лише за першу 10-хвилинку муніципали мали п’ять нагод для відкриття рахунку, але Артем Куслій був на місці. Лише на 18 хвилині „Дніпро” перший раз небезпечно пробивав по воротам. Після удару Мелещенка впевнено зіграв Байрашевський. А уже через дві хвилини „Арсенал” відкриває рахунок. Штрафний біля воріт „Дніпра” взявся пробивати Олександр Першин. Він пробив так, що голкіпер дніпрян не зміг зафіксувати м’яч і відбив його перед собою, тут як тут був нігерієць Окодува, який швидко відправив смугастого в сітку. Забивши м’яч, каноніри не зупинились, а атакували далі. Вболівальники „Арсеналу” хапались за голови, коли по черзі з гарних позицій не забивали Іванов, Окодува, Костюк, Коновалов. Рахунок міг бути і 3:0, і 4:0, але це футбол. В другому таймі каноніри не зупинялись, але відзначитись так і не вдалось. Під кінець матчу „Дніпро” мав шанс відігратись, але то голкіпер, то захисники грали впевнено та надійно. У складі „Дніпра” кращим гравцем матчу став Олександр Рикун, у „Арсеналу” автор єдиного м’яча Еммануель Окодува.

Ром@

Післяматчева прес-конференція

На початку прес-конференції заступник головного редактора газети "Україна молода" Дмитро Лиховій вручив тренерові гостей приз "За честь прапору України": газета нагородила "Дніпро", як команду, що дала найбільше футболістів до національної збірної.

Євген Кучеревський: В мене дуже короткий коментарій. Грали дуже погано. Чомусь сьогодні нічого не виходило. Важко було щось змінити, щоб переломити перебіг гри, принаймні щоб зрівняти рахунок. По правді кажучи, я сумнівався, чи можемо ми мріяти про щось більше. Хлопців сьогодні було не впізнати, того ж Назаренка... Не було останнього пасу, було багато браку. Рухались повільно. Тому, напевно, заслужили на поразку...

Олександр Баранов: Ми готувалися до цієї гри, турнірне становище зобов'язувало. Принаймні в першому таймі нам вдалося реалізувати свої плани: створили достатню кількість моментів, щоб забити гол, чи може навіть два. На жаль, як і в матчі з "Волинню", залишається проблема реалізації. Тоді ми теж створили дуже багато моментів і програли. Цього разу вдало зіграли наші захисники, може, насправді, "Дніпро" погано виглядав в атаці, зокрема в першому таймі. У другому таймі вони створили для нас проблеми. Але ми сьогодні були налаштовані на гру попереду, на перемогу. Нас влаштовувала лише перемога, і ми добилися її. Дякую гравцям і всім, хто нам допомагав.

— Що з Ебандою?

— Сьогодні важкі погодні умови, 40 градусів, нестача води. В нього спазм задньої поверхні стегна, тому довелось його поміняти.

— Євгене Мефодійовичу, чи ви бачите підсилення гри вашої команди в тому вигляді, в якому вона сьогодні перебуває?

— Треба не опускати руки, працювати. Появи нових гравців не передбачається. Ті, кого ми вже втратили, то вже історія. Якщо до свідомості хлопців дійде, що вже годі спочивати на лаврах, треба засукати рукава й працювати. Нічого ще не втрачено.

— Що ви скажете про гру Шершуна?

— У другому таймі не пропустили, значить, зіграв нормально. Хоча було помітне хвилювання. Зрозуміло, після довгої перерви повернувся в команду. Був момент, коли з п'яти метрів він пробив повз ворота — мабуть, дається взнаки нервозність. Буде працювати заспокоїться. Якщо завоює місце в основному складі, буде грати.

— Питання до обох тренерів. Зіграно чотири матчі в новому сезоні. Як фахівці, ви дістаєте задоволення від гри своїх команд?

Є.К.: Я особисто — жодного.

О.Б.: Я дістаю. Я бачу прогрес команди, й прогрес кожного гравця. Я прийняв цю команду рік тому і пам'ятаю, в якому вона була стані.

— "Дніпро" є базовою командою збірної України. Що треба зробити, щоб збірна восени не мала таких проблем, які зараз має "Дніпро"?

— Будемо робити висновки, шукати шляхи посилення гри. Загалом, футболісти ж не могли розучитися грати.