15 Чемпіонат України, 4 тур. Арсенал 1:0 Дніпро

17 липня 2005, 18:00. Київ, НСК "Олімпійський". 5500 глядачів. 38 градусів.

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 4-Бунєвчевич, 25-Розгон, 17-Пирич, 15-Ебанда (24-Уваров, 46), 21-Мізін (К), 8-Коновалов (16-Рибич, 59), 55-Костюк, 9-Іванов (23-І.Баранов, 86), 20-Окодува

Дніпро: 77-Куслій, 3-Грицай, 5-Єзерський, 14-Радченко, 16-Русол, 4-Лисицький (9-Балабанов, 62), 20-Рикун, 21-Семочко, 28-Назаренко, 7-Мелащенко (24-Кравченко, 71), 8-Корніленко (25-Шершун, 46)

1-Медін, 17-Бідненко,19-Михайленко, 22-Андрієнко
ТРЕНЕР: Євген КУЧЕРЕВСЬКИЙ

Жовті картки: Семочко (25), Назаренко (33), Радченко (67), Рибич (88)
СУДДІ: В.Жуков, В.Шеховцов, С.Овчинников (усі — Донецьк)

В матчі з одним із найбільш незручних суперників арсенальці показали якісний атакувальний футбол і закономірно перемогли. Хоча другий тайм, як і в Луцьку, вийшов гіршим, і рахунок міг змінитися.

20-Окодува
Розташування на полі було доволі традиційним. Цього разу в стартовому складі вийшов Коновалов. Він намагався бути активним, кілька разів бив по воротах здалеку, але неточно. І це він заробив штрафний, при розіграші якого був забитий вирішальний гол. Активним був наш лівий фланг: велику роботу виконував Іванов, а час від часу на його позицію виходив Пирич, який демонстрував гарний дриблінг і віддавав чудові паси в передню лінію. Добре відіграв і Костюк на правому фланзі. Нарешті він став повноцінним гравцем "основи".

Спочатку ініціативою заволоділи гості. Але це тривало недовго: якісь 3-4 хвилини, після чого атакували переважно арсенальці. Атакували з різних напрямків, завершуючи свої зусилля ударами по воротах. На 12-ій хвилині Іванов пройшов по центру і пробив — м'яч зустрів ногу захисника і по дузі оминув ворота. Незабаром він отримав пас від Бунєвчевича, пройшов своїм флангом до лицевої лінії й навісив на ворота. На жаль, туди ніхто з господарів не встиг.

На 19-ій хвилині небезпечного удару завдали дніпряни. Мелащенко пробивав з-поза меж штрафного майданчика, і Байрашевський не без труду парирував удар. А в наступній атаці "Арсенал" отримав право на штрафний по центру воріт. Першин пробив дуже потужно — Куслій відбив м'яч перед собою, і Окодува випередив захисника на якусь частку секунди, якої йому вистачило, щоб підставити ногу під потрібним кутом. Лише третій гол у ворота "Дніпра" в дев'яти іграх.

На 26-ій хвилині чудовий рейд здійснив Пирич. Він обіграв на фланзі кількох опонентів, увійшов до штрафного збоку й віддав точну передачу. Але Окодува й Мізін, які були в центрі, не змогли вигадати чогось путнього.

Активність господарів зросла в останні 8 хвилин тайму. На 40-ій хвилині той же Пирич точний пасом з глибини "відкрив" Окодуву на лінії штрафного. Еммануелеві ніхто не заважав, але удар вийшов дуже невдалим — на кілька метрів повз ворота. На 42-ій Костюк пройшов до кутового прапорця, навісив на Мізіна — удар останнього парирував Куслій. Потім Окодува бив головою — знову воротар на місці. Нарешті, на останній хвилині тайму Мізін пішов від двох захисників і вийшов на ворота — на жаль, не зміг влучити з гострого кута.

Якби наші реалізували бодай один момент із перелічених, на другий тайм можна було б виходити зі значно спокійнішим настроєм. Але перевага залишилась мінімальною, і після перерви ініціативою частіше володіли дніпряни. Здавалося, що якщо до перерви арсенальці просто грали у своє задоволення, не звертаючи уваги на суперника — а в другому таймі дедалі частіше стали думати про три очка, які так важливо набрати, маючи в активі лише одне. І про те, що досі в "Дніпра" вигравати не вдавалося... А може, гравцям просто бракувало сил? Так чи інакше, а з наближенням кінця матчу тактика "Арсеналу" дедалі збивалася на такі знайомі навіси на Окодуву з будь-якої точки поля...

Хоча на 55-ій хвилині наші мали ще один реальний момент. Костюк обіграв захисника й безперешкодно бив по воротах метрів з 12-и — дніпрян врятував Куслій. Уваров, що вийшов на заміну після перерви, пристрілювався по воротах здалеку.

Дніпряни намагалися притиснути господарів до їхнього штрафного. Але, крім ударів здалеку, особливої загрози воротам Байрашевського не було. Найбільш неприємними були хвилини з 78 до 80-ої: гості виконували кілька кутових поспіль. Після останнього з них Байрашевський програв боротьбу на виході, і Шершун намагався закинути м'яч у ворота. Не влучив.

І після цього наші оборонці не дозволяли гостям створити щось істотне. Перша перемога над "Дніпром" відбулася.

Здається, "Арсенал" після року тренерства Баранова потроху виходить на новий рівень гри. Стабільне награвання складу нарешті приносить результат? Подивимося в серпні, в матчах проти не надто грізних суперників.