ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

15 Чемпіонат України, 13 тур. Арсенал 0:2 Іллічівець

23 жовтня 2005, 16:00. Київ, НСК "Олімпійський". Приблизно 1500 глядачів. 11 градусів.
0:1 Цихмейструк (9), 0:2 Гай (65)

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 4-Бунєвчевич, 25-Розгон (32-Брґлес, 46), 14-Скоба, 15-Ебанда (19-Батальський, 67), 17-Пирич, 9-Іванов, 55-Костюк (К) (21-Мізін, 78), 7-Бабич, 6-Ковальчик

41-Вокальчук, 8-Коновалов, 23-І.Баранов, 24-Уваров
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Іллічівець: 99-Шуховцев, 6-Краснопьоров, 17-Мальцев, 18-Яксманицький (20-Бойко, 71), 22-Конюшенко, 7-Єсін, 8-Мазуренко, 16-Платонов, 19-Гай (25-Пуканич, 89), 55-Цихмейструк, 21-Левига (11-Кривошеєнко, 80)

1-Нікітін, 4-Бояринцев, 13-Гібалюк, 27-Півненко
ТРЕНЕР: Іван БАЛАН

Жовті картки: Конюшенко (24), Яксманицький (27), Платонов (36), Ковальчик (63), Скоба (75)
СУДДІ: А.Шандор, Е.Валенко, Ю.Дерев'янко (усі — Львів)

Після цілком непоганого вересня, жовтень став несподівано провальним: нічия та дві поразки. Причому, якщо у грі зі "Сталлю" можна було казати про невезіння з реалізацією голевих моментів — то сьогодні "Арсенал" закономірно програв гостям, бо поступався їм у класі.

6-Ковальчик
Цей матч мав визначити, чи спроможний на щось "Арсенал" без свого лідера — Окодуви, який мусив пропускати гру через чотири жовті картки. Відповідь — негативна. Активність у середині поля не приносила результатів у передній лінії, насправді голевих моментів було дуже мало. Основні надії покладалися на висунутого вперед Ковальчика. Був на полі й Бабич, але він переважно виконував роль лівого півзахисника. Та й глядачі вже забули, коли Костя востаннє комусь забивав. (Правильна відповідь — "Борисфену", в червні цього року!) Досить активним був Іванов, такий собі "вільний митець", що діяв по всьому фронту атаки. Але Олексій, пройшовши трьох-чотирьох суперників, часто не знаходив цікавого продовження атаки, й усі попередні зусилля марнувалися.

У свою чергу, в захисті бракувало травмованого Юрія Беня, і неузгоджені дії оборонців призвели до двох голів в арсенальські ворота.

А початок матчу не віщував такого результату. Перший момент на 5-ій хвилині створили господарі: Ковальчик відірвався від захисників, наблизився до воріт і пробив — неточно. За хвилину наші влучили в поперечину! Але це було після свистка арбітра, що сигналізував про офсайд.

Та вже на 9-ій хвилині стався прокол. Гравець "Іллічівця" пішов від Пирича на лівому фланзі нашого захисту, безперешкодно наблизився до воротарського майданчика, і мимо Байрашевського, що вийшов назустріч, відкинув м'яч у центр штрафного. Там у потрібному місці опинився Цихмейструк, і ніхто з наших не зміг заблокувати його удар. 0:1.

Арсенальці неначе розгубилися, і незабаром гості могли забити знову. Красивий пас із флангу прорізав увесь захист, і спочатку Гай, а потім Левига опинялися з м'ячем у центрі штрафного. Ціною відчайдушних падінь захисники та Байрашевський не дозволили завдати удару по воротах.

Після цього наші таки спромоглися на пару осмислених атак. Втім, удари Бабича та Скоби з лівого флангу не були занадто складними для Шуховцева. А Платонов на 33-ій хвилині міг знову покарати наш захист, коли після подачі штрафного опинився на самоті просто перед воротами. Та йому забракло вміння, щоб прицільно пробити головою.

Вийшовши на другий тайм, господарі дещо додали в русі. Ковальчик мав найреальніший момент за весь матч, безперешкодно пробиваючи метрів з 12-и. Шуховцев не міг нічим зарадити, але Маріуполь врятувала штанга! Минуло кілька хвилин, і зі схожої позиції по воротах пробивав Іванов. Підкручений удар пройшов трохи мимо.

Хвиля активності "Арсеналу" схлинула, і наступний відрізок був гарячим вже біля воріт Байрашевського. Нарешті, наш захист не витримав: Гай видряпав м'яч у Скоби та Бунєвчевича, а Першин не встиг на місце подій. Байрашевський не зміг парирувати удар з близької відстані.

Олександр Баранов одразу випустив Батальського замість Ебанди, посилюючи напад. На 70-ій хвилині Іванов вивів на забивну позицію Бабича. Костянтин пробив на силу — його колишній партнер Шуховцев відвів загрозу, а повторний удар Ковальчика був невлучним...

На 77-ій хвилині Цихмейструк змусив Байрашевського продемонструвати своє вміння. На 89-ій — сильний удар здалеку когось із маріупольців, і Рома витягує м'яч із правої "дев'ятки". Господарі ж не створили в останні хвилини нічого істотного.

Тримайтеся!
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Іван Балан: Природно, ми задоволені таким результатом на виїзді. Що ж до самої гри, то ми готувалися до дуже серйозного матчу, і він насправді вийшов таким. Може, футбол вийшов в'язким, не таким швидким — ще на розминці я відчув, що поле є не дуже "бігучим". Тому після першого тайму ми просили футболістів додати в русі. Втім, поле однакове для обох команд. Сьогодні нам більше пощастило. Може, десь ми й домінували у плані ведення гри.

Олександр Баранов: Ми знову пропустили в перші 10 хвилин, і треба перебудовуватись... Замість того, щоб забити в перші хвилини, ми пропускаємо. Доводиться вносити корективи, ризикувати, і гра не виглядає так чітко, якою вона могла б бути. Є проблеми з дисципліною багатьох гравців оборони. Можу лише шкодувати, що не поставив сьогодні свого сина — на кого ще можна покластися у складній ситуації, як не на своїх родичів. Якщо кажуть, що м'яч треба в один дотик вибивати зі свого штрафного — значить, треба вибивати, а не закочувати його у власні ворота... А попереду — ви знаєте, напад у нас не блискучий, навіть ті моменти, які маємо — не реалізовуємо.

— Беньо травмований, а Окодува дискваліфікований. Вам дійсно забракло цих футболістів сьогодні?

— Я вам сказав, панове — я прийшов на прес-конференцію, я її провів, і нічого зайвого казати не буду. Тож не утрудняйте себе запитаннями.