ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

15 Чемпіонат України, 15 тур. Арсенал 0:2 Металург Донецьк

6 листопада 2005, 16:00. Київ, НСК "Олімпійський". Приблизно 1500 глядачів. 11 градусів.
0:1 Бунєвчевич (19, автогол), 0:2 Косирін (23)

Арсенал: 1-Бажан, 5-Першин, 4-Бунєвчевич, 25-Розгон, 26-Анікєєв (7-Бабич, 34), 14-Скоба, 17-Пирич (55-Костюк, 78), 21-Мізін (К), 9-Іванов, 24-Уваров (6-Ковальчик, 47), 20-Окодува

43-Байрашевський, 8-Коновалов, 15-Ебанда, 32-Брґлес
ЗАМІСНИК ТРЕНЕРА: Ігор БАБІНЧУК

Металург: 66-Дишленкович, 4-Чечер, 12-Бусаїді, 33-Джюзелов, 55-Флоря, 7-Зотов, 8-Ткаченко, 17-Закарлюка (16-Аліуце, 68), 23-Ристич, 88-Шищенко (10-Мелік'ян, 85), 28-Косирін (2-Полянський, 90+2)

1-Вірт, 6-Грнчаров, 11-Олексієнко, 18-Не
ТРЕНЕР: Олександр СЕВИДОВ

Жовті картки: Анікєєв (30), Бабич (36), Бусаїді (40), Іванов (59), Ковальчик (61), Зотов (85)
СУДДІ: Ю.Мосейчук (Чернівці), А.Валенко, Е.Валенко (обидва — Львів)

Історія повторюється. Півтора року тому після провальної гри в Полтаві у відставку був відправлений В'ячеслав Грозний, і на наступний матч — у Києві, з донецьким "Металургом" — команду виводив виконувач обов'язків головного тренера, Сергій Краковський. Цього разу в ролі тимчасового тренера дебютував Ігор Бабінчук. (Наскільки я зрозумів, Олександр Заваров ще не уклав контракту з "Арсеналом", і клуб не заявив його, як головного тренера). І тоді, в травні 2004-го, і тепер "Металург" скористався ситуацією, здобувши перемогу.

До речі, "про вовка промовка!" — пан Грозний був помічений на трибунах "Олімпійського" на цьому матчі. Днем раніше він нарешті здобув перемогу з запорізьким "Металургом", і то над досить сильним суперником.

20-Окодува
У стартовому складі відбулося кілька змін. На лівому фланзі півзахисту грав Уваров, а зліва в захисті — Анікєєв, вперше після тривалого лікування. На воротах, уперше після переможного матчу в Харкові, з'явився Бажан. З огляду на численні помилки Байрашевського в останніх іграх, поява Ігоря додавала оптимізму. Та, як виявиться згодом, — радіти було зарано...

Гра почалася з невеликою перевагою "Арсеналу". Але особливої гостроти не було — часто атакувальні зусилля завершувались нездарними ударами здалеку, значно вище воріт. А от "Металург" відповів гостро: Шищенко виконав штрафний від лівої кромки поля, удар був сильним, і Бажан не втримав м'яча, випавши разом із ним за лицеву лінію.

Незабаром кутовий виконували арсенальці, але краще б вони цього не робили. Сербський воротар Дишленкович заволодів м'ячем і щосили запустив його на арсенальську половину, на свого форварда. Першим до м'яча встиг Бунєвчевич, і він, напевно, хотів просто відкинути його своєму воротарю — але запустив по траекторії, недосяжній для Ігоря, прямісінько у ворота.

А на 23-ій хвилині "начудили" Бажан з Розгоном. Віталія пресингував гравець "Металурга", і він повернув м'яч Ігорю. На того налетів Косирін — і секундна затримка була фатальною. 0:2 — для теперішнього "Арсеналу", у грі з більш-менш серйозним суперником це вирок. Дві безглузді помилки фактично забезпечили поразку ще в середині першого тайму.

Створити щось путнє біля воріт гостей не вдавалося. Бабінчук замість Анікєєва випустив другого форварда — Бабича, і Скоба перейшов на звичну для себе позицію лівого захисника.

Після перерви на полі з'явився ще й Ковальчик, і треба сказати, гостроти біля воріт "Металурга" побільшало. Але й гості частіше змушували Бажана вступати у гру. На щастя, більше він не помилявся.

Активнішим став Олексій Іванов. На 57-ій хвилині Окодува скинув йому м'яч на досить зручну позицію, він увійшов до штрафного, але пробив невдало. За пару хвилин — в'їхав у суперника в центрі поля, заробивши жовту картку. А ще за хвилину — після навісу з правого флангу, не найкращим чином зіграв захисник "Металурга" — але голкіпер Дишленкович не дав Олексію шансів, кинувшись йому назустріч.

На 71-ій хвилині красиво біля наших воріт зіграв Зотов. Легкими рухами він позбувся опіки Скоби, а потім Першина, й опинився сам перед Бажаном — Ігор вчасно скоротив кут обстрілу й відбив удар. На 74-ій хвилині Ристич увійшов до штрафного справа, пробив з гострого кута — знову Бажан на висоті. А на 77-ій був ефектний удар Косиріна — трохи повз ворота.

Арсенальці відповіли потужним ударом Мізіна на 79-ій хвилині. Дишленкович парирував його — на добивання встиг Окодува. Він технічно прикрив м'яч від оборонців, але відійшов убік від воріт — кут став занадто гострим, і в результаті лише кутовий.

Отже, чотири останні гри першого туру принесли поразки. До зони вильоту стало зовсім близько. Дотягнути б якось до зимової перерви...

Ще прийде час,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Олександр Севидов: Ви знаєте, ми сьогодні грали з непоганою командою. Змогли скористатися помилками суперника — таке буває у футболі. Ми не змогли використати того, що створили самі — зате допоміг суперник. Це футбол, так буває. Гадаю, ви погодитесь, що практично цілу гру ми контролювали події на полі. Ще раз скажу, що команда дуже гарна. Ми не дозволили забити супернику завдяки 100-відсотковій самовіддачі. Позитивний результат приходить лише при такій самовіддачі та серйозному ставленню до своїх обов'язків.

Ігор Бабінчук: Передусім я хочу поздоровити Олександра Севидова з перемогою його команди. По-друге — мій колега назвав нашу команду дуже гарною — дякую за ці слова, але скажу чесно: ми дуже серйозно готувались до цієї гри, і на превеликий жаль, провалили її, програли. Команда "Металург" виглядала достойно, контролювала гру весь час. І контроль м'яча, і вихід в атаку був добре організований. Дуже шкода, що всю гру було зламано після автоголу Бунєвчевича. І другий гол ми також собі привезли. Те, що ми готували на сьогоднішню гру, в нас не вийшло. Створити багато голевих моментів, як в інших матчах, не змогли. Дуже серйозно "Металург" зіграв в обороні, практично не даючи шансів нашим нападникам.

— Пане Бабінчук, коли очікується поява на тренерському містку Олександра Заварова?

— Найближчим часом, ми всі чекаємо, що буде підписано контракт із Заваровим, і він одразу візьметься за роботу.

— Чи не може сьогоднішня поразка відлякати Олександра Анатолійовича від роботи в "Арсеналі"?

— Він професіонал, і чого ж тут лякатися? Якби тут усе було гаразд, ми б напевно тренера не міняли, правда? Він чудово здає собі справу, що він бере, яка тут перспектива — і розбереться в ситуації.