15 Чемпіонат України, 8 тур. Арсенал 0:0 Шахтар

11 вересня 2005, 18:00. Київ, НСК "Олімпійський". 8 500 глядачів. 26 градусів.

Арсенал: 1-Бажан, 4-Бунєвчевич, 33-Беньо, 25-Розгон, 14-Скоба, 15-Ебанда, 17-Пирич (55-Костюк, 83), 9-Іванов, 6-Ковальчик (24-Уваров, 62), 21-Мізін (К) (7-Бабич, 50), 20-Окодува

Шахтар: 16-Лаштувка, 13-Шевчук, 28-Толґа, 4-Тимощук (К), 7-Фернандіньйо, 9-Матузалем, 14-Стойкан (33-Срна, 46), 18-Левандовський, 36-Елано (38-Жадсон, 75), 20-Бєлик (24-Фомін, 56), 25-Брандао

ТРЕНЕР: Мірча ЛУЧЕСКУ

Жовті картки: Беньо (30), Стойкан (38), Розгон (48), Ебанда (51), Фомін (56), Фернандіньйо (56)
Червона картка: Брандао (40, удар ліктем Розгона)
СУДДІ: А.Жосан (Херсон), Ю.Скорейко (Чернівці), В.Ольшанецький (Івано-Франківськ)

Коли у квітні сьогоднішні суперники зіграли в Києві 1:1, я розцінив той матч як найкращий для нашої команди за всі часи зустрічей з донецьким клубом. Але цього разу арсенальці виглядали ще краще. Звичайно, "Шахтар" грав "першим номером", і завдяки індивідуальній майстерності своїх гравців створив біля воріт Бажана більше гострих моментів. Проте наші почувалися на полі впевнено, шукали своїх нагод, і знаходили їх. Гра традиційно стала напруженою, нервовою і досить жорсткою. Почмнаючи з середини першого тайму, чи не кожний суперечливий свисток судді призводив до сутички гравців.

20-Окодува
Ворота вже четвертий матч поспіль захищав Бажан. Схоже, Романові Байрашевському тепер треба чекати на помилку Ігоря, щоб відвоювати місце в основі. Те саме стосується Першина: незамінний досі "гвардієць" нашої оборони не грав у кількох матчах через травму, а в цих матчах команда пропустила лише один гол — отже, його конкуренти в центрі захисту дають раду зі своїми обов'язками. Цього разу в центрі грали Беньо та Бунєвчевич. А на лівому фланзі діяв Скоба.

Пирич та Ебанда в основному допомагали захисникам. А Ковальчик (справа), Іванов (зліва) та Мізін у центрі виконували атакувальні функції, підтримуючи висунутого вперед Окодуву.

Початок гри був млявим. Найпомітнішою подією стартового відтинку став штрафний удар у виконанні Елано — м'яч по дузі пройшов повз ворота. За кілька хвилин "Арсенал" відповів двома комбінаціями, які ударами головою завершував Ковальчик. Не влучив. А гості стали пристрілюватися до воріт Бажана, змушуючи його вступати у гру. Щоправда, удари не були складними для нього. Неприємним був удар головою Бєлика після штрафного на 28-ій хвилині.

На 36-ій хвилині через фол Розгона на Шевчуку (досить сумнівний фол) призначено штрафний з лівого флангу. Наші відвели загрозу, і Бунєвчевич довгим пасом запустив у прорив Окодуву. Еммі вигравав забіг у румуна Стойкана, і той мусив сфолити на ньому на підході до штрафного. Суддя не наважився показати червону картку, хоча цим фолом захисник зірвав вихід сам-на-сам з воротарем.

Штрафний у виконанні Скоби був дуже невдалим, але одразу після цього Мізін змусив захисників помилитися — м'яч надіслали Окодуві, і він змарнував чи не найкращий момент за весь матч. Трохи не влучив у ворота Лаштувки.

А на 40-ій хвилині суддя Жосан все-таки залишив "Шахтар" удесятьох. Може, він відчував провину, що не вилучив Стойкана — а може, просто був вражений поведінкою Брандао. Вони з Розгоном готувалися боротися за верховий м'яч, і тут бразилець зробив різкий рух ліктем у голову українця, зовсім не пов'язаний з боротьбою за м'яч! Віталію потім надавали допомогу — загалом, він часто опинявся в епіцентрі боротьби.

В останні хвилини тайму домінували гості. Бажан парирував дуже сильний удар Тимощука з 30-метрового штрафного. А на третій доданій хвилині гірники подали два кутових поспіль, досить гостро їх завершуючи — обійшлося.

Другий тайм теж починався спокійно. На 53-ій хвилині в прорив запустили Окодуву — його оточили захисники, і попри свій дриблінг (а цього вечора наш нігерієць, як ніколи, чудово тримав м'яч, закривав від суперників і "водився" з ним скільки хотів!) нічого без підтримки партнерів зробити не вдалося. У "Шахтаря" замість Бєлика вийшов молодий Фомін, і це була вдала заміна! Вже за чотири хвилини він міг забити, коли Шевчук прокинув м'яч повз Бажана в центр карного майданчика. Тільки спритність захисника (здається, то був Беньо?) врятувала "Арсенал" від голу.

Незабаром Окодува відповів аж трьома гострими атаками поспіль. На 64-ій хвилині Пирич, нагадавши про свою техніку, гарним пасом "відкрив" Еммі у штрафному. У боротьбі з захисником точно пробити не вдалося — м'яч влучив у ворота збоку. На 66-ій нігерієць увійшов до штрафного сам, обіграв мало не всіх оборонців "Шахтаря" по черзі, але був відтіснений до лицевої лінії й добився лише кутового. Зате після подачі з лівого кута він впритул бив головою у верхній кут воріт — Лаштувка у красивому стрибку витягнув м'яч...

А на 78-ій хвилині чудовий момент створив Фомін. Він вийшов на ворота Бажана під гострим кутом, пробив повз голкіпера — штанга!

В останні хвилини матчу особливої гостроти вже не було. Господарів нічия все-таки задовольняла більше. Але й гості, хоча втратили перші в сезоні очки, залишилися на першому місці.

Тримаймося!
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Баранов, перекладач, Луческу

Мірча Луческу: Ми взяли одне очко. Втративши одного гравця, нам було важко протистояти такій команді. Тому певною мірою ми в другому таймі не ризикували. Здається, й наш суперник не дуже ризикував. Гадаю, що в цілому ми мали більше голевих моментів. На жаль, у заключній стадії бракувало концентрації. Часто таке відбувається, коли наші гравці їдуть у свої збірні, а потім повертаються. Постійно на цьому полі в нас якесь невезіння, і постійно втрачаємо очки, втрачаємо гравців. Після вилучення було важливо не програти цю гру. Згодом ми проаналізуємо по відео, що відбулося. Гра була не видовищною, але тактично добре грали обидві команди. "Арсенал" дуже добре "зачинився" й непогано контратакував. Наш суперник більше прагнув нульової нічиєї, і він її домігся. Поза цим усім, на цьому полі нам не щастить.

Олександр Баранов: Ми не намагалися лігти кістьми, а просто грали у футбол. Не згоден з моїм колегою, що ми сьогодні грали на нічию. Ми налаштовувались на перемогу й мали моменти, щоб забити. У нас із "Шахтарем" завжди безкомпромісні ігри, тому вилучення й пенальті, що мають місце в наших зустрічах — зайве тому підтвердження.

— Пане Мірча, як ви гадаєте, втратили два очка чи здобули одне?

— Голевих моментів ми мали більше. Наприклад, у Елано було два моменти, у Бєлика були, Фомін влучив у штангу. Ми більше контролювали ситуацію — суперник грав на контратаках. Гравці, що повернулися зі збірних, не до кінця відновилися. Тому в основному складі не було Срни, не грав Дуляй. При цьому я виоко оцінюю гру нашого сьогоднішнього суперника.

— На цьому полі "Шахтар" при різних складах і тренерах уже дуже давно не може виграти в "Арсеналу". Це така карма?

— Мабуть, просто ця команда знає, як грати проти нас.

— Чи має Фомін шанс потрапити в основу?

— Він гарний хлопець, але йому ще належить рости й рости. Він ще не завжди правильно розуміє гру. Але він ще дуже молодий, і не всього від нього можна вимагати.

— Пане Баранов, у чому рецепт вашої вдалої гри проти "Шахтаря" на своєму полі?

— Відповідь проста. Треба виходити на поле й грати чесно та безкомпромісно.

Donkey: Першин уже давно не грав. У нього травма?

— Так, у нього була травма. Він уже тренується з командою, бореться за місце в основному складі.