ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК

12 Чемпіонат України, 20 тур. Дніпро 0:0 Арсенал

12 квітня 2003, 17:00. Дніпропетровськ. Стадіон "Метеор". 10 000 глядачів. 12 градусів.

Дніпро: 1-Медін, 2-Поклонський (7-Попович, 86), 3-Мороз, 5-Єзерський, 6-Шелаєв, 10-Костишин (9-Валяєв, 83), 11-Венглинський, 18-Спєвак, 19-Михайленко (К) (28-Назаренко, 79), 23-Радченко, 29-Ротань

12-Куслій, 4-Задорожний, 17-Зубченко, 25-Грицай
ТРЕНЕР: Євген КУЧЕРЕВСЬКИЙ

Арсенал: 1-Кернозенко (К), 2-Омелянчук, 3-Чернов, 4-Островський, 5-Першин, 15-Гусєв (29-Пирич, 71), 14-Окодува (17-Орєхов, 83), 9-Іванов, 7-Ковальчик (19-Деревльов, 90), 30-Саркісян, 11-Апхазава

12-Бажан, 8-Коновалов, 10-Полтавець, 26-Яшкін
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: О. Горностаєв, Р. Бахуринський, О. Попович (Полтава)
Жовті картки: Костишин (1), Спєвак (60), Мороз (68) — Островський (4), Першин (28), Окодува (53), Іванов (70), Орєхов (88)
Червона картка: Першин (69, друге попередження)

Задля цього матчу я їздив на один день у Дніпропетровськ. І гра виявилася вартою того. На жаль, на стадіоні я був, здається, єдиним вболівальником "Арсеналу" — тому сидів у центральному секторі, не дуже помітно виявляючи свої емоції.

Кілька навколостадіонних вражень. Щоб потрапити на "Метеор", треба відстояти одну з трьох довжелезних черг. Квитки коштують по 5 і 3 гривні, але по три вже не було. Газон — не дуже здорового кольору, але вочевидь кращий, ніж він був у березні. Дивá непрофесійності від місцевого шоумена: називаючи гравців своєї команди, плутає наголоси, імена й навіть прізвища (хто такий Дмитро Михальченко!?) Прикольне звертання диктора, коли він робить оголошення: не "Шановні глядачі", а "Шановні вболівальники "Дніпра" :-))) Також дивувала кількість людей, які потрапили на стадіон, але не ввійшли на сектори. За ґратами по периметру "Метеора" протягом гри стояв чималенький натовп, а сектори, особливо центральні, були напівпорожніми...

Орієнтовне розташування наших гравців на поліРозстановка гравців "Арсеналу" була традиційною для останніх матчів. Ланкою між обороною й півзахистом був Омелянчук; він діяв досить успішно, часто робив підкати та підбори м'яча. Фланговим Окодуві й Іванову доводилось чимало відпрацьовувати в захисті — але за найпершої нагоди вони брали участь в атаках. Еммануель узагалі був героєм матчу: вигравав єдиноборства на своєму фланзі, дуелі на "другому поверсі" у власному штрафному, а також брав участь у стрімких контрвипадах. Його вдала гра значно посилила расистські настрої на трибунах "Метеора": чого тільки я там не почув про нашого нігерійця :)

Лідери команди Коновалов і Полтавець були в запасі. Їхні позиції посіли Гусєв та Саркісян. Особливо помітним був вірменин. А попереду паслися Ковальчик і Апхазава. Дуже приємно було бачити, як швидко м'яч доставлявся їм (не сліпий відбій, а в більшості випадків — адресна передача!) і вони (особливо Шалва) створили чимало гарних моментів.

На початку гри перевагу мали господарі. Уже на 3 хвилині вони створили гостроту: сильний удар зі штрафного, Кернозенко не фіксує м'яч, і внаслідок — два кутових поспіль. Однак після цього кілька разів добре відкривається Окодува, та йому не щастить. Одного разу його випередив Медін, іншого — м'яч вийшов за лицьову лінію. Але на 23 хвилині — найреальніший момент у Костишина. Він бив безперешкодно, перебуваючи в 12-14 метрах від воріт по центру. На наше щастя, удар (як у найкращі часи гри Руслана за ЦСКА ;) ) був несильним.

Натхненні дніпряни розігрують декілька "стандартів", ми відбиваємося. На 36 хвилині новий момент біля наших воріт. Кернозенко бере удар з меж штрафного майданчика. На 42 хвилині Михайленко з м'ячем неприкритий, у 20 метрах від воріт — пробив вище. Тільки в кінці тайму Апхазава міг проскочити до штрафного, але м'яча в нього вибили в останній момент.

А в перші хвилини другого тайму наші мали кілька сприятливих нагод. Іванов прорвався з флангу, навісив — нікому замкнути. Апхазава вивів Гусєва на удар у штрафному — Медін відбиває. Нарешті, на 54 хвилині Омелянчук відкрився у штрафному, пробив — лише кутовий... Почалася відкрита, гостра гра, приправлена жорсткими єдиноборствами по всьому полю. Вже за три хвилини після удару Омелянчука двоє форвардів господарів з м'ячем у нашому штрафному — зіграли недбало. А на 62-й — гарний постріл Островського зі штрафного; кутовий; замикаючи передачу, Чернов трохи не влучає у ворота.

Проте після 69 хвилини "Арсенал" був змушений більше уваги приділяти обороні. Першин сфолив у центральному колі й отримав другу жовту картку. Грозний одразу зміцнює захист: дебют хорвата Пирича відбувся в "бойових" умовах. Господарі масовано тиснуть на наші ворота. Однак арсенальці відбиваються доволі спокійно, а дніпряни квапляться й часом потрапляють в офсайд. Деяка "пожежа" виникла тільки на 91 хвилині, коли Венглинський був перед самими воротами, і вправно зіграв наш воротар. А на 81-й та особливо 87-й хвилинах дві чудові нагоди мав Апхазава. Першого разу грузин не поцілив у ворота, а другого — зіткнувся з Медіним, упав — суддя призначив удар від воріт. Нічия. Напевно, найкращий з чотирьох наших матчів із "Дніпром" у цьому сезоні. Розрив в одне очко між "Арсеналом" і "Дніпром" не змінився.

10-тисячний натовп залишав трибуни розчарованим. А мої почуття були двоїстими, подібними до емоцій після гри Україна-Іспанія. Дуже здóрово, що ми не програли. Але як прикро, що не використали моментів — могли ж і виграти!

Вперед, "Арсенале"!
Donkey Hot,
Київ — Дніпропетровськ — Київ
ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК