ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 14 тур. Дніпро 1:0 Арсенал

28 листопада 2004, 14:00. Дніпропетровськ, стадіон "Метеор". 3000 глядачів. 0 градусів.
1:0 Мелащенко (61)

Дніпро: 22-Кернозенко, 3-Грицай, 5-Єзерський, 14-Радченко, 15-Матюхін, 16-Русол, 6-Шелаєв, 19-Михайленко (К) (23-Кравченко, 46), 20-Рикун (2-Поклонський, 89), 28-Назаренко, 7-Мелащенко (4-Лисицький, 85)

1-Медін, 18-Андрієнко, 24-Мотуз
ТРЕНЕР: Євген КУЧЕРЕВСЬКИЙ

Арсенал: 43-Байрашевський, 32-Островський, 5-Першин, 17-Пирич, 25-Розгон, 24-Ебанда, 4-Бунєвчевич, 21-Мізін, 18-Кардаш (55-Костюк, 10, 3-Чернов, 65), 9-Іванов (К), 20-Окодува (6-Ковальчик, 37)

1-Бажан, 2-Омелянчук, 26-Анікєєв, 33-Пестряков
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Жовті картки: Матюхін (45+1), Ебанда (66), Радченко (90+3)
СУДДІ: І.Подушкін (Харків), С.Овчинников (Донецьк), О.Білоус (Черкаси)

Місто Дніпропетровськ вже давно є одним з улюблених пунктів для виїздів арсенальських фанів. Цього разу збиралася їхати делегація в 6-8 чоловік, але через відомі події в країні наважилися тільки ми двоє. Зрештою, нітрохи про це не пожалкували. Для одного з нас це був перший виїзд на гру з "Дніпром", для другого — п'ятий.

Приїхавши фірмовим поїздом, ми вирушили в довгу екскурсію містом. На головній магістралі — проспекті Карла Маркса — то тут, то там були розкидані стрічки помаранчевого та блакитного кольору, що вочевидь свідчило про політичні баталії. На центральному майдані побачили наметове містечко — звісно, дуже маленьке порівняно з київським! Далі вийшли до Дніпра, відвідали зону відпочинку — Монастирський острів (не дуже привітне місце в дану пору року), а звідти піднялися вгору, потроху шукаючи дороги до стадіону "Метеор". Проспект Гагаріна виявився неймовірно довгим — а коли він нарешті скінчився, ми дізналися, що до мети ще неблизько. Тому довелося поступитися принципами й доїхати останній відрізок шляху маршруткою.

До гри, як виявилося, залишалося неповні дві години, а біля стадіону не було ніякого пожвавлення. Та й під час гри трибуни не вражали кількістю глядачів. Офіційна цифра 3000, можливо, включила в себе людей, які за тутешніми звичаями спостерігали за футболом з-за парканів центральних секторів.

20-Окодува
Розстановка гравців "Арсеналу" була вже звичною для останнього часу. На жаль, ми не встигли помітити присутності Кардаша, як і зрозуміти причину його заміни — вже на 10-ій хвилині було оголошено про появу на полі Костюка. Дніпряни відразу заволоділи ініціативою, однак вона не була абсолютною. Наші намагалися чітко грати в обороні, а при нагоді переходити в контратаки. Проте на 13-15 хвилинах біля воріт Байрашевського стало досить гаряче. Господарі виконували два кутових, а потім і вільний удар з меж штрафного майданчика.

Арсенальці мали шанс на 21-ій хвилині. Окодува з Івановим закрутили непогану контратаку лівим флангом, потім був простріл на Костюка — шкода, що він не зміг його замкнути! Згодом було ще кілька випадів і кутових ударів. Один з них приніс найреальніший момент "Арсеналу" за весь матч: на 31-ій хвилині Мізін зблизька бив головою, але Кернозенко зміг витягнути м'яч із кута. На жаль, зазнав пошкодження Еммі Окодува, і за кілька хвилин він був змушений залишити поле. Ковальчик, що вийшов замість нього, непогано увійшов у гру. Він мав гарну нагоду на 46-ій хвилині тайму, ввірвався до штрафного, але пробити так і не зміг.

Другий тайм активніше почали господарі. Особливо вони наростили темп після 55-ої хвилини. Спочатку Байрашевський перевів удар на кутовий. Потім "постріл" з середньої дистанції прошов у сантиметрах від правої штанги. Потім Першин, рятуючи ситуацію, вибив м'яч за лицеву лінію... Нарешті, на 61-ій хвилині наш захист не витримав. Мелащенко відкрив рахунок досить ефектним ударом, перекинувши Байрашевського.

Баранов кинув у бій останній резерв: Чернов, здається, посів місце другого форварда. Наші самовіддано билися на всіх ділянках поля, намагалися захопити ініціативу. Гра проходила досить напружено, суперники обмінювалися випадами, але особливо гострих моментів не було. Суддя додав п'ять хвилин, і майже весь цей час арсенальці провели на чужій половині поля.

Відігратися не вдалося. Але ми б не хотіли особливо дорікати нашій команді. Вона гідно протистояла супернику, половина гравців якого регулярно викликається в українську збірну. Побажаймо "Арсеналу" перемоги над донецьким "Металургом", а потім — продуктивної роботи в міжсезоння. Якщо в клубі не відбудеться ніяких катаклізмів, здобутки другого кола неодмінно будуть більшими за доробок першого.

Від матчу до поїзда додому залишалося майже сім годин. Тож ми поїхали в центр міста, де в розпалі був помаранчевий карнавал з невеликими вкрапленнями блакитно-білого. В такій атмосфері наша арсенальська "роза" викликала лише позитивну реакцію оточення.