ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

15 Чемпіонат України, 19 тур. Дніпро 1:0 Арсенал

10 грудня 2005, 14:00. Дніпропетровськ, стадіон "Метеор". 2000 глядачів. 0 градусів.
1:0 Шелаєв (45+1)

Дніпро: 23-Кернозенко, 3-Грицай, 14-Радченко, 15-Матюхін, 16-Русол, 6-Шелаєв (К), 21-Семочко, 24-Кравченко (19-Михайленко, 72), 28-Назаренко, 9-Балабанов (8-Корніленко, 58), 10-Костишин

77-Куслій, 4-Лисицький, 11-Котенко
В.О.ТРЕНЕРА: Вадим ТИЩЕНКО

Арсенал: 1-Бажан, 5-Першин, 33-Беньо, 25-Розгон, 26-Анікєєв, 14-Скоба, 21-Мізін (К) (19-Батальський, 84), 9-Іванов, 6-Ковальчик (4-Бунєвчевич, 56), 7-Бабич, 20-Окодува

41-Вокальчук, 2-Ганцарчик, 3-Чернов, 8-Коновалов, 17-Пирич
ТРЕНЕР: Олександр ЗАВАРОВ

Жовті картки: Розгон (18), Балабанов (34), Кернозенко (81)
СУДДІ: Ю.Мосейчук, Ю.Скорейко (обидва — Чернівці), О.Войтюк (Запоріжжя)

Як і щороку, наприкінці осені надходить час їхати на гру в Дніпропетровськ. Ця футбольна осінь стала дуже довгою, захопивши половину грудня. І матч проходив за холодної температури — 0 за Цельсієм — хоча загалом метеоумови були сприятливі, а поле в нормальному стані. Глядачів на "Метеорі", з огляду на холод та не дуже виразну гру "Дніпра" останнім часом, було небагато.

Результат зустрічі двох "проблемних" у цьому сезоні команд показав, що більші проблеми має все-таки "Арсенал". Хоча в якості гри наші нітрохи не поступались господарям, а в другому таймі, поступаючись, грали більш активно. Знову підвів Бажан, пропустивши м'яч із неймовірної траєкторії. А в нападі забракло майстерності та, напевно, везіння.

20-Окодува
Стартовий склад майже не змінився після переможної гри з "Волинню". Лише Ебанда не міг грати через надмір жовтих карток, і в центрі поля таке собі "колесо" сформували Скоба, Іванов та Мізін. Вони постійно були в русі, мінялись позиціями та віддавали гострі передачі вперед. Ковальчик та Бабич, як і проти "Волині", грали на флангах.

Холод стимулював футболістів до активних дій, і гра проходила на зустрічних курсах. Перший кутовий заробили наші на 6 хвилині завдяки діям Бабича та Скоби. Подача була гострою, і у штовханині біля воріт можна було відкривати рахунок. Та захисники "Дніпра" відвели загрозу.

А на 12-ій хвилині Радченко сильно пробив здалеку. Бажан не одразу зміг зафіксувати м'яч. У "Дніпра" вирізнявся Костянтин Кравченко. На 20-ій хвилині "проспали" арсенальські захисники, й він опинився у штрафному сам проти Бажана. На щастя, не влучив у ворота.

Гості відповідають моментом Мізіна — наш капітан зіграв у відборі та пробив з лінії штрафного майданчика. Теж трохи невлучно... А після цього Балабанов отримував м'яч на вході до арсенальського штрафного. Захисники встигли вибити на кутовий.

Ці дівчата "розігрівали" нечисленних глядачів у перервіМинає ще пару хвилин, і Ковальчик міг відзначитись, отримавши зручний пас від Окодуви. Але позиція була не дуже зручною — метрів 18 до воріт, праворуч від центра, тож його удар теж пройшов повз мету.

Дуже непогану контратаку провели наші на 40-ій хвилині. Ковальчик запустив у прорив Окодуву, той зсунувся ліворуч, дійшов до лицевої лінії та прострілив на Мізіна. На жаль, Сергію завадили пробити — лише кутовий!

Тайм добігав кінця, й арбітр додав одну хвилину. Чомусь мені здавалося, що ця хвилина тягнеться дуже довго, скоріше б уже свисток і перерва... Напевно, про те саме думав Ігор Бажан. Він проґавив удар Шелаєва з великої відстані — метрів 30 від воріт. Стадіон вибухає радістю, а я дивлюся на секундомір: усе чесно, 5 секунд до кінця доданої хвилини :(

Тож другий тайм проходив в іншому настрої: гості мали відігруватись. Заваров випустив Бунєвчевича замість Ковальчика, при цьому Мирко та Іванов стали грати на флангах, а Бабич висунувся вперед на підмогу Окодуві. На жаль, ця гра знову засвідчила недостатній клас Костянтина як форварда. В кількох моментах йому бракувало вміння зіграти гостріше й цікавіше.

Останній шанс: Бабич виконує штрафний на 92-ій хвилиніНаші володіли ініціативою, і раз-по-раз проводили гострі атаки. На 57-ій хвилині атаку завершував Іванов — повз ворота. На 65-ій Бабич віддав на Окодуву у штрафний майданчик — Кернозенко вийшов вчасно. на 69-ій сильно пробив здалеку Скоба, а Окодува намагався скоригувати траєкторію м'яча, перебуваючи перед воротами. Екс-воротар "Арсеналу" зумів парирувати непростий удар.

"Дніпро" відповів пострілом Михайленка, який щойно з'явився на полі. Бажан із трудом переводить м'яч на кутовий. А за хвилину Окодува відкриває Бабича в карному майданчику господарів! Захисники завадили Кості завдати удар.

Активність "Арсеналу" приводила до частих фолів, які фіксував арбітр Мосейчук, на невдоволення трибун. Суддя навіть показав жовту картку Кернозенку, який зволікав із введенням м'яча у гру.

Гарячими були й останні хвилини матчу. На 88-ій Бунєвчевич бив здалеку — у Батальського, що був на вістрі атаки, зафіксовано офсайд. На 91-ій прорив Окодуви зупиняють фолом біля самої лінії штрафного! Останній шанс у матчі. Але з виконанням штрафних ударів ми давно маємо проблеми, а Мізіна вже не було на полі. Бабич пробив вище воріт.

Отже, знову поразка — десята в сезоні, ювілейна! Але продемонстрована гравцями воля до боротьби вселяє оптимізм. Хочеться, щоб Олександр Заваров правильно оцінив проблеми команди в міжсезоння, і вдався до потрібних заходів.

Усім щасти,
Donkey
Київ — Січеслав — Київ

Післяматчева прес-конференція

Олександр Заваров: Можна сказати, що гра, особливо в першом таймі, нам не вдалася. Було багато ударів по наших воротах, гравці трохи нервувалися, мабуть, була певна боязнь перед "Дніпром". "Дніпро" — це ім'я, тому в першому таймі це на нас дещо впливало.

У другому таймі ми вирівняли гру, але, якщо не використовувати такі моменти, що в нас були, важко думати про якийсь результат.

Претензій до гравців я не маю, за винятком, можливо, воротаря, який невпевнено зіграв у тому моменті, коли забивався м'яч. Результатом я невдоволений, але по грі думаю, що грали дві рівні команди.

— Результат закономірний?

— Результат поганий для нас, та я гадаю, що мав бути інший результат. Бодай нічию ми могли вирвати...

— Наскільки комфортніше вам працювати в Києві порівняно з Харковом?

— Коли мені пропонували прийняти команду, я хотів її очолити в грудні після чемпіонату, знаючи прийдешній календар. Це "Чорноморець", київське "Динамо", "Дніпро", але керівники "Арсеналу" наполягли, що треба "одразу й у бій". Відповідно, все те, про що я просив, буде виконуватись. Підсилення буде не тільки гравцями, але й фінансами. Так мені пообіцяли. Бо для такого міста, як Київ, неприпустимо, щоб команда вилетіла до першої ліги. Є ресурси, з яких нам виділятимуться кошти. Зараз ми активно шукаємо гравців, які можуть гідно грати й виконувати задачі у вищій лізі України.

— Наскільки великі очікуються зміни в команді взимку?

— У нас у 8-9 чоловік закінчуються контракти. Тобто, по завершенні року ми будемо вести розмови... Усе залежить від гравців — на які умови вони будуть згідні.

— На кого ви хотіли б зробити ставку з гравців?

Гадаю, ви бачили, що нам треба зміцнюватися й зміцнюватися, тобто брати гравців на різні позиції, які могли б підсилити гру. Лише сильні гравці мають прийти в "Арсенал".

— Кого з теперішніх гравців ви вважаєте сильними?

— Я гадаю, ми сильні духом колективу. Та команда потрапила до психологічної ями ще до мене. Після перемоги над "Волинню" все неначе нормалізувалося... Зараз я також не роблю гравцям жодних дорікань — грали нормально, гідно, тим паче проти "Дніпра". Відповідно, кожному гравцеві та всьому керівництву слід ще багато поміркувати над тим, як посилити гру. Але я приблизно уявляю, як її можна посилити.

— Які задачі поставило перед вами керівництво?

— Залишитися у вищій лізі.

— Це найближчі задачі?

— так, найближчі. А далі на смак. Зараз грають наші суперники, котрі перебувають поряд у турнірні таблиці, тому я сьогодні бажаю їм поразки :-)) Наразі боротимемося за виживання.

Вадим Тищенко: Щодо гри, то я згоден з Олександром Анатолійовичем, що вона складалася з двох частин. Якщо в першому таймі ми й моменти мали, й ударів багато завдали, то у другому таймі перевагу мав уже "Арсенал". Можна сказати, що цю перемогу ми вимучили. Була дуже нервова, важка, в'язка гра.

Декілька останніх ігор явно показують, що у другому таймі команда "сідає", хоча настанови такої не було. Я гадаю, це через те, що основне навантаження лягає на тих самих футболістів, які вже, як кажуть у футболі, "порожні" й насправді не мають сил.

Можу подякувати їм, що вони сьогодні на жилах вирвали цю перемогу, відстояли, відбилися — і дякувати Богу. Навесні ще залишаються, бодай маленькі, шанси поборотися за "зону УЄФА".