ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК

13 Чемпіонат України, 3 тур. Динамо 3:0 Арсенал

22 липня 2003, 20:00. Київ. Стадіон "Динамо" імені Лобановського. 12 000 глядачів.

ГОЛИ: Леко (26), Шацьких (29), Гусєв (83)

Динамо: 1-Шовковський, 32-Гавранчич, 3-Федоров, 36-Леко (22-Онищенко, 66), 15-Рінкон, 6-Дмитрулін (20-Гусєв, 12), 2-Хацкевич (9-Каддурі, 76), 7-Мелащенко, 14-Гусін, 26-Несмачний, 16-Шацьких

21-Рева, 4-Головко, 35-Саблич, 17-Ґіоане
ТРЕНЕР: Олексій МИХАЙЛИЧЕНКО

Арсенал: 1-Кернозенко (К), 2-Омелянчук, 3-Чернов, 5-Першин, 7-Клименко, 17-Пирич (28-Орєхов, 44), 14-Окодува, 9-Іванов, 23-Брайкович (8-Коновалов, 80), 27-Арт.Карамян, 20-Арм.Карамян (6-Ковальчик, 88)

12-Бажан, 11-Апхазава, 19-Ібанда, 16-Рябих
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: С.Шебек, С.Соботюк (обидва — Київ), Ол-й Гордієнко (Дніпропетровськ)
Жовті картки: Іванов (45), Несмачний (46)
Червона картка: Чернов (7)

"Динамо" залишилося для наших нездоланним бар'єром. Самовіддача, бажання боротися в арсенальців були, але в майстерності наші поступалися суперникові. До того ж, як і в червневому "дербі", залишилися в меншості через невиправдану грубість.

Орієнтовне розташування арсенальців (після вилучення Чернова)Захист був більш насиченим, ніж у більшості матчів. Омелянчук був позаду інших, йому доводилося "підчищати" помилки. Він, а також флангові Окодува та Іванов виконували багато роботи, вони були найпомітнішими в "Арсеналі". Коли наші опинилися вдесятьох, Клименко відсунувся в захист; Пирич також виконував оборонну роботу. Щось створювати мали люди, які щойно з'явилися в команді: в центрі поля Брайкович, а попереду — брати Карамяни. Артавазд більше діяв на лівому фланзі, а Арман — на вістрі атаки.

Але атак у наших цього вечора було мало. Не можна сказат, що "Арсенал" грав на відбій — перервавши наступ суперника, гравці намагалися створити щось конструктивне — але було багато браку. "Динамо" з першої ж хвилини чинило тиск по всьому полю, не даючи арсенальцям часу на прийняття рішень. А на 5 хвилині нас підвів Чернов, грубо в'їхавши в Дмитруліна. Арбітр Шебек спершу дав жовту картку, а потім, коли побачив, що пошкодження Юрія дуже серйозне — підійшов до Андрія й показав червону. Зазвичай судді одразу знають, яке "світло" хочуть запалити — тому Чернов сперечався і не хотів іти з поля... Але довелося. Отже, як і "Волинь" на цьому полі півтора тижні тому, "Арсенал" залишився вдесятьох уже на сьомій хвилині матчу.

Щохвилини доводилося стримувати загрози нашим воротам. То Омелянчук, то Першин рятували ситуацію, відбиваючи м'яч за лицеву лінію. (Кутові, однак, не були надто небезпечними). Тільки на 21 хвилині вдалося провести непогану атаку, коли Пирич красиво зіграв на лівому фланзі й віддав на Армана Карамяна. Вірменин пробив і влучив у ворота збоку.

"Динамо" атакувало знову й знову, причому різноманітно та з різних напрямків. На 23 хвилині добре пробив Олег Гусєв (це він замінив травмованого Дмитруліна) — Кернозенко врятував! Але на підкручений удар Леко він зреагувати не зміг, і господарі повели в рахунку. Наші, здавалося, розгубилися, а "Динамо" не скидало обертів — і от Гусєв прострілює з флангу, а Шацьких отримує змогу двічі торкнутися м'яча перед воротами. Так рахунок став 2:0.

"Шторм" триває: після удару головою м'яч потрапляє у хрестовину наших воріт; потім двічі рятує Кернозенко, а потім Рінкона, який дуже неквапно входив до штрафного, випереджає Клименко. Тільки після 35 хвилини темп гри знизився, і кінцівка тайму була спокійною. На жаль, травмувався Пирич (без стороннього втручання, невдало приймав м'яч), і замість нього довелося випустити Орєхова.

Другий тайм "Арсенал" розпочав трохи активніше, завдяки зусиллям Іванова та Брайковича. Але реальних загроз воротам не було, а ось динамівський удар здалеку Кернозенко в падінні перевів на кутовий. Потім Артавазд Карамян заробив небезпечний штрафний, але удар відбила "стінка". На 59 хвилині вірменські брати навіть забили гол. Але Шовковський навіть не намагався парирувати удар Армана: судді зафіксували офсайд ще при передачі, якою Іванов запускав у прорив Артавазда. Як на мене, в момент пасу офсайду не було (дивіться відео в розділі Мультимедія).

Якби рахунок змінився, можливо, гра пішла б за іншим сценарієм. А так арсенальці, здавалося, зневірилися в можливості щось змінити. "Динамо" атакувало, але не так наполегливо. Тільки на 82-83 хвилинах воно видало серію з трьох кутових. Внаслідок останнього з них Гусєв опинився неприкритим у штрафному й легко забив своїй колишній команді. 3:0.

Треба нарощувати майстерність, зіграність, і не грати грубо в ситуаціях, які зовсім цього не вимагають. Лише тоді можна буде подолати "комплекс "Динамо". Позитивним моментом є те, що нові гравці проходять обкатку в бойових умовах. Карамяни, як Шалва Апхазава торік, дебютували на стадіоні на вул. Грушевського. Повноправними гравцями основи стають Пирич та Брайкович... Чекаймо наступних матчів, і сподіваймося на реванш наступною весною.

Ще прийде час,
Donkey
ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК