ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

16 Чемпіонат України, 15 тур. Динамо 5:2 Арсенал

17 листопада 2006, 18:00. Київ, стадіон "Динамо" ім. Лобановського. 5000 глядачів. 10 градусів.
0:1 Закарлюка (5), 1:1 Михалик (10), 1:2 Закарлюка (33), 2:2 Клебер (40), 3:2 Белькевич (46), 4:2 Несмачний (52), 5:2 Шацьких (76)

Динамо: 1-Шовковський, 4-Родольфо, 44-Родріґо, 20-Гусєв, 17-Михалик (32-Гавранчич, 67), 37-Юссуф (15-Рінкон, 73), 26-Несмачний, 9-Клебер, 8-Белькевич (К), 10-Чернат, 25-Мілевський (16-Шацьких, 65)

21-Луценко, 23-Верпаковскіс, 29-Мандзюк, 36-Нинкович
ТРЕНЕР: Анатолій ДЕМ'ЯНЕНКО

Арсенал: 1-Деонас, 5-Беньо, 15-Литовченко, 26-Шандрук, 4-Розгон, 3-Ільницький, 18-Бредун, 7-Мізін (К) (16-Рибич, 13), 10-Ярошенко, 9-Закарлюка, 19-Батальський (29-Рибальченко, 65)

78-Кирилов, 12-Брґлес, 17-Пирич, 25-Герасим'юк, 39-Перич
ТРЕНЕР: Олександр ЗАВАРОВ

Жовті картки: Юссуф (66), Несмачний (84)
Червона картка: Бредун (20, груба гра в центрі поля)
СУДДІ: О.Деревинський, С.Цимбал, Є.Халамендик (усі — Київ)

На фоні все більшої невизначеності з майбутнім клубу, важко було сподіватися на успішний виступ проти "Динамо"; ще й кадрові проблеми додалися. Та команда вийшла на гру в цілком бойовому настрої, і якби не несприятливі обставини, могла б забрати у віце-чемпіона очки.

Далася взнаки відсутність Канкави, рання втрата Мізіна та вилучення Бредуна: ці троє гравців значною мірою визначають малюнок гри "Арсеналу" в середині поля. Ми вже звикли, що українські судді не дуже-то вагаються, залишаючи суперників "Динамо" в меншості. Євген Бредун став четвертим арсенальцем, вилученим у київських дербі — після Орєхова, Чернова та Ганцарчика. (Правда, для нього це вже друге вилучення за два останніх місяці). Фол проти Черната був, і румуну довелося надавати медичну допомогу — але, як на мене, це не була навмисна грубість. Женя намагався зіграти в м'яч, і, не встигаючи за ним, розвів ноги, аби не в'їхати в суперника шипами — при цьому й сам зазнав пошкодження.

19-Батальський
Зрозуміло, що більшість гравців гостей були зосереджені на захисних функціях. Проте попереду були Ярошенко та Закарлюка, готові за першої можливості піти у відрив до воріт Шовковського — а Батальський весь час залишався на половині поля суперника. Щоправда, контратаки виходили тільки в першому таймі. Після перерви зброярі швидко пропустили два м'ячі і, фактично, припинили боротьбу. Далеко не найкращий матч провів Вадим Деонас, щодо більшості з пропущених голів до нього є питання. Втім, за словами Заварова, він мав деякі проблеми зі здоров'ям.

Арсенальці вже на 5 хвилині повели в рахунку. Спочатку на вістрі контратаки був Батальський, та він не наважився брати гру на себе, помилився з пасом — але динамівці теж втрачають м'яч, і чудовий пас (у виконанні, якщо не помиляюсь, Бредуна) миттєво вивів Закарлюку сам-на-сам із Шовковським. Сергій пробив точно у ближній кут.

Ще за п'ять хвилин рахунок зрівнявся. Литовченко не завадив Михалику пробити, а Деонас не зміг зреагувати на, здавалося, не дуже складний удар. Після цього тиск "Динамо" зростає, наші захисники діють дещо розгублено, притискаються до власного штрафного й дозволяють супернику бити по воротах. Ще й Мізін зазнав пошкодження — замість нього Заваров випустив Рибича, який лише двічі в цьому сезоні виходив на поле. А потім було вилучення Бредуна.

На 31 хвилині динамівці тричі били по воротах: спочатку Деонас витягнув удар Родольфо, потім Беньо блокує удар Клебера, нарешті, удар Черната — м'яч іде повз ворота. Атаки на ворота гостей не вщухають, але тут їм вдається гарна широка контратака. Подача Ільницького з правого флангу, і спільний гол Закарлюки-Батальського (Сашко торкнувся м'яча останнім, але це не вплинуло на його траєкторію — тому гол записано на рахунок Сергія). Вийти вперед на динамівському стадіоні, ще й граючи в меншості — нечасто це вдається вітчизняним командам!

Але "Динамо" знову відігралося досить швидко. На 40-ій хвилині Клебер був найспритнішим на п'ятачку перед воротами. Деонас і Закарлюка апелювали до суддів, вказуючи на те, що форвард при цьому звалив Розгона — але ті свого рішення не змінили. Ще кілька гострих випадів "Динамо" перед перервою.

А відразу після перерви господарі вийшли вперед. Белькевич отримав м'яча на підступах до штрафного, безперешкодно підготувався до удару й запустив його в дальній від Деонаса кут. Воротар не дотягнувся до м'яча у стрибку. Минає шість хвилин, і відверта помилка Вадима призводить до 4-го пропущеного голу. Він не втримав м'яч після удару Мілевського, а на добиванні першим був Несмачний.

На цьому, власне, гра скінчилася. В арсенальців нічого не виходило попереду, за винятком кількох пострілів Закарлюки зі штрафних. Динамівці вже не надто й намагалися атакувати. На 76 хвилині вони забили знову — у контратаці якраз після штрафного Закарлюки. Шацьких, залишений без опіки в 5 метрах від воріт, замкнув подачу з правого флангу.

На 83 хвилині необачні перепасування перед воротами ледь не призвели до шостого голу. Але Белькевич, перекидаючи Деонаса, не влучив у ворота. На 88-ій Рінкон, що вийшов на заміну, безперешкодно бив з кількох метрів, але поцілив у штангу.

Так гра, що починалася цілком бадьоро, завершилась розгромною поразкою.

Усім щасти,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Олександр Заваров: Не хотілося б "розносити" все суддівство, але це просто неподобство. Я знаю Деревинського давно, колись грав у дублі київського "Динамо". Сьогодні він показав, на що здатен. Я не хочу наживати собі ворогів, але що ми побачили сьогодні — для досвідченого судді зламати гру, це дуже просто. У таких моментах не можна показувати червону картку. Сьогодні моя команда відіграла перший тайм на дуже гарному рівні. Якби не вилучення, я певен, результат був би іншим. Всім своїм гравцям хочу дуже подякувати. Чисто по-людськи їх шкода, бо через суддівство ми сьогодні втратили очки. Сьогоднішнє київське "Динамо" було "по зубах" "Арсеналу", якби не відомі вам обставини. У другому таймі "Динамо" мало більше моментів, і це зрозуміло: легко грати, маючи 14 чоловік проти 9 (sic! — прим. FCArsenal). Якщо суддівство й далі буде рухатися в цьому напрямі, нашому футболу буде дуже важко вижити. Я сподіваюся, що це був останній матч із таким суддівством, і дуже прошу всіх суддів опуститися на землю й судити по-людськи. В нас не вистачило коштів, щоб запросити іноземного суддю — тоді б нам не заважали грати.

— Прокоментуйте, будь ласка, заміну Мізіна.

— У Сергія надрив бокової зв'язки, тож він попросив заміну. Тепер я з жахом очікую гру з "Ворсклою", бо половина команди зламана: пошкодження мають Закарлюка, Беньо, Деонас, тепер ще й Мізін...

— Які перспективи вашого клубу?

— Вчора ми зустрічалися з Олександром Олександровичем Омельченком — ми просимо, щоб він став нашим почесним президентом. Поки він не дав згоди, але сподіваємось, що дасть.

— Те, що ви не їдете 2 грудня до Львова — це остаточно?

— Ще раз кажу: 2 числа ми грати не будемо. Годі знущатися над нами: то ПФЛ, то суддівство... Хочуть "Карпати" 3 очка — хай собі забирають. Поїде наш третій склад. Я був на тому зхасіданні, не сказав ані слова, нікого не чіпав, а мене попросили вийти з зали, і прийняли рішення ще до початку засідання! Сьогодні було засідання КДК, і наше прохання відкинуто. Ми пропонували перенести гру на наступний рік, і не мучити одне одного.

Анатолій Дем'яненко: Ми передбачали, що "Арсенал" гратиме від оборони. Першим таймом я дуже невдоволений. Так, ми мали перевагу, мали моменти, але гравців попереджали: "Арсенал" добре проводить контратаки. Будьте уважні. Підчас атаки дивіться за гравцями, через яких може розвиватися контратака. Вдало забили на початку 2-го тайму, трохи заспокоїлись, бо ви розумієте: кожна гра для нас важка. У кожній грі треба викладатися на 100%, а це нелегко. Кожний суперник прагне показати проти нас найкращі якості. Це тяжіє над хлопцями. А в другому таймі ми мали велику перевагу.

— На Рінконі не було зафіксовано жодного фолу. Це результат критики Луческу?

— Кожний суддя трактує гру по-своєму, я не знаю. Може й не було фолів.

— Як справи в Реброва та Михалика?

— Ребров вибув на 2-3 тижні. В Михалика не знаю, в нього припухлий гомілкостоп, будемо дивитися.