16 Чемпіонат України, 2 тур. Арсенал 1:1 Чорноморець

29 липня 2006, 19:00. Київ, НСК "Олімпійський". 1500 глядачів. 26 градусів.

Арсенал: 1-Деонас, 5-Беньо, 26-Шандрук, 18-Бредун, 2-Романчук, 3-Ільницький, 22-Канкава, 7-Мізін (К), 9-Закарлюка, 10-Ярошенко (25-Герасим'юк, 69), 8-Джакобія (39-Перич, 85)

Чорноморець: 22-Г.Альтман, 4-Симоненко (11-Гілазєв, 60), 15-Шашіашвілі, 31-Ніжегородов, 3-Полтавець, 8-Кирлик (К), 9-Зотов (55-Бугайов, 82), 33-Даниловський, 35-Канделакі, 88-Шищенко, 27-Осипов (7-Луценко, 46)

1-Руденко, 5-Білозор, 17-Згура, 21-Островський
ТРЕНЕР: Віктор НОСОВ

Жовті картки: Канкава (82), Джакобія (83)
СУДДІ: В.Сіренко, А.Олійник (обидва Сімферополь), В.Соболівський (Житомир)

Перший виступ оновленого "Арсеналу" перед домашньою публікою. Гості мали перевагу протягом усього матчу: вони краще взаємодіяли на полі, і вели методичну осаду арсенальських воріт, виконали безліч штрафних та кутових ударів. Але ефективність їхніх атак була не дуже високою. Господарі ж скористалися своїм моментом наприкінці першого тайму, і зрештою, саме вони мають шкодувати про втрачену перемогу.

8-Джакобія
Стартовий склад "Арсеналу" майже не змінився порівняно з переможною грою в Полтаві. Тільки Ярошенко, який так вчасно вийшов тоді на заміну, тепер грав від початку матчу, а Брґлеса не було навіть на лавці. Цікаво було подивитися, що зброярі запропонують супернику в атаці — якою мірою можна компенсувати втрату Окодуви, що виконував величезний обсяг роботи? На вістрі грав один Джакобія, зате йому допомагало одразу троє: Мізін, Закарлюка та Ярошенко. Не завжди вони добре розуміли один одного, було багато браку — це, зрештою, можна пояснити тим, що двоє з них щойно прийшли до команди, а Костя Ярошенко лише епізодично з'являвся на полі в минулому сезоні.

Гра почалася в невисокому темпі, і проходила переважно на арсенальській половині поля. Найпомітнішими в одеситів були Кирлик та Шищенко. Не можна сказати, щоб "Чорноморець" не давав господарям грати — просто в них самих це не виходило. Лише на 12-ій хвилині під схвальний гул трибун "Арсенал" провів осмислену контратаку за участю Джакобії, Закарлюки та Ярошенка. Неточний пас не дозволив довести її до логічного завершення. Потім одесити проводять затяжну атаку, затискаючи "Арсенал" у своєму штрафному, — завершальний удар заблокували захисники. На 24-ій хвилині — небезпечний удар Шищенка, Деонас рятує, відбиваючи м'яч на кутовий.

На 33-ій хвилині — знову неприємний момент біля воріт Деонаса. Подачу з кутового головою замикав хтось із одеситів, і м'яч пройшов поруч зі штангою. Лише на 41 хвилині господарі отримали шанс у швидкій контратаці, але Канкава, замість віддати на Джакобію в центр, вирішив перекинути голкіпера ударом здалеку — той був начеку.

А в компенсований арбітром час несподівано стався гол. Мізіна "забули" в центрі карного майданчика, але його удар впритул Альтман-молодший відбив. Аж тут підскочив Ярошенко й забив свій другий гол у сезоні! 1:0 — всупереч подіям на полі господарі виграють перший тайм.

Це дозволяло арсенальцям розкутіше почуватися після перерви, намагаючись спіймати суперника на контратаках. Втім, гості не збиралися здаватися. Другий тайм пройшов на зустрічних курсах, з численними гострими моментами. На 48 хвилині знову господарів врятував Деонас, коли Шищенко замикав гострий простріл з правого флангу. На 51-ій Джакобію випередив Альтман, а на 56-ій він витягнув м'яч з-під поперечки після штрафного у виконанні Ярошенка. На 59-ій Бредун мав чудовий шанс біля воріт "Чорноморця", але з близької відстані не влучив у рамку.

В середині тайму напруга ще наростає. На 68-ій хвилині Шищенко б'є з середньої відстані, по центру воріт — від когось із захисників м'яч іде над воротами. На 70-ій чудовий момент має Джакобія, опиняючись сам-на-сам проти воротаря — пробив вище! Не минає й хвилини, як Кирлик майстерно виконує штрафний. М'яч торкається поперечки й виходить за межі поля...

А в наступній атаці одесити здобули право на пенальті: Шандрук зачепив Шищенка в центрі штрафного. Та Кирлик влучив у штангу!

Здавалося, тепер арсенальці не повинні втратити перемоги. Але наполегливість команди Альтмана була винагороджена. Після не дуже зрозумілого фолу Джакобії на лівому фланзі захисту, за який Лаша ще й отримав попередження, все той же Кирлик виконав штрафний, і Гілазєв головою зрівняв рахунок.

Втім, арсенальці ще могли вирвати перемогу. Олег Герасим'юк, який з'явився в арсенальській заявці вже після полтавського матчу, завершував контратаку на 90-ій хвилині, але трохи не влучив у рамку.

Тож нічия стала справедливим підсумком гри. Подякуємо "Арсеналу" за бійцівські якості й будемо сподіватися, що теперішній сезон стане для нього більш оптимістичним, ніж попередній.

Усім щасти,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Семен Альтман: Що можна сказати по гарячих слідах... Перевага, яка була в нашої команди, — це була уявна перевага. Вона, так би сказати, заколисала нашу команду. Суперник шукав свого шансу на контратаках, начебто заманюючи нас у тенета, і в першому таймі він двічі мав таку можливість. Перший раз контратака не пройшла, а в другий раз м'яч опинився в наших воротах. Ми намагалися грати в активний футбол, але не виходило. Тому ось така гра... можна порахувати, чи ми мали перевагу у володінні м'ячем, техніко-тактичних діях та іншому, але це — уявна перевага. Я мав не так багато часу, щоб розібратися в наших підготовчих справах — бо багато нових гравців ми влили в команду. В деяких моментах ми відійшли від старого, але ще не дійшли до нового. Попереду — велика праця, і найголовніше, я спробую довести до відома своїх футболістів, які найважливіші критерії вдалої гри.

Олександр Заваров: Цілком згоден із Семеном Йосифовичем. Ми готувалися до гри, враховуючи всі плюси й мінуси "Чорноморця", але по першій грі з "Динамо" важко було визначити, в якій формі зараз наш суперник. (Альтман: Ми зараз їм усе розкажемо, і нічого буде писати у звітах :) ). Команда посіла третє місце й готується до Кубку УЄФА, тож "Чорноморець" уважався фаворитом. Ми прагнули грати на контратаках. Але в перші 30 хвилин швидкості були не ті. У нас була не та манера гри, як у Полтаві, і через це перевагу мав "Чорноморець". В останні 15 хвилин першого тайму ми вирівняли гру. А у другому, як би я не казав гравцям, що не треба притискатися до своїх воріт — хлопці хвилювалися, все-таки у нас пів команди мóлоді, а тут приїхав такий суперник. Не всі зіграли так, як можуть. В мене претензій немає: боролися, рухалися до кінця, але трохи не в тому темпі, який би я хотів бачити. Результат — напевно, по грі. Ми не реалізували кілька моментів, будемо над цим працювати.