12 Чемпіонат України, 22 тур. Іллічівець 0:0 Арсенал

26 квітня 2003, 16:00. Маріуполь. Стадіон "Іллічівець".

Іллічівець: 1-Шуховцев, 2-Дірявка (К) (19-Мальцев, 46), 3-Анікєєв, 4-Русановський, 5-Рикун, 6-Онисько (13-Грибанов, 60), 7-Гунчак, 8-Сахаров, 9-Поліщук, 11-Бабич, 15-Бойко

Арсенал: 1-Кернозенко (К), 4-Островський, 5-Першин, 17-Орєхов, 2-Омелянчук, 9-Іванов, 29-Пирич, 21-Рябих, 30-Саркісян (24-Кардаш, 46), 6-Ковальчик (14-Окодува, 46), 11-Апхазава

12-Бажан, 8-Коновалов, 10-Полтавець, 15-Гусєв, 26-Яшкін
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: А.Жосан (Херсон), Ол-й Гордієнко (Дніпропетровськ), В.Соболевський (Житомир)
Жовті картки: Онисько (33), Гунчак (40), Островський (45), Кардаш (85)

Матч розпочався з хвилини мовчання в ушанування видатного українського футболіста Юрія Войнова. А обидві команди, хоч і вирішують у чемпіонаті різні задачі, вийшли на поле з однаковою метою — перемагати.

Перший голевий момент створили гості: на 18-й хвилині Ігор Шуховцев непевно зіграв на виході, і Сергій Омелянчук, який підключився до атаки, спрямовував м'яч, здавалося, вже в порожні ворота. Але капітан господарів Сергій Дірявка зумів вибити м'яча практично з лінії воріт. Загалом у цей вечір другий номер "Іллічівця", якому недавно виповнилося 32 роки, був справжнім лідером маріупольської команди, своєю самовідданою грою подаючи приклад одноклубникам.

А попрацювати захисним порядкам господарів поля довелося чимало. Усе ж грузинсько-польський атакувальний тандем киян — Шалва Апхазава і Мацей Ковальчик — один з найкращих в українському футболі. І в тому, що протягом усього матчу ні Шалва, ні Мацей майже не мали реальних шансів уразити ворота Ігоря Шуховцева, заслуга лінії оборони "Іллічівця". Поряд із капітаном у ній вирізнявся не по роках зрілою й самовідданою грою дебютант команди Андрій Бойко, який, між іншим, не програв жодної верхової дуелі.

Здивував і "Арсенал". Наставник "канонірів" уперше довірив місце в стартовому складі двом молодим росіянам, придбаним у зимове міжсезоння, — Олександру Орєхову й Андрію Рябих. І якщо Орєхов уже кілька разів виходив на заміну, то для Рябих двобій у Маріуполі став першим в українському чемпіонаті. Варто визнати, що обоє футболістів виглядали досить упевнено й командної "каші" не псували.

Другу половину першого тайму маріупольці, граючи "по вітру", провели в атаках. Гарні моменти відзначитися втратили Костянтин Бабич, Олександр Рикун і Володимир Анікєєв, котрі не зуміли точно пробити з вигідних ситуацій.

На другий тайм "Іллічівець" вийшов без свого капітана. Втім, це не позначилося на обороні господарів поля: Роман Русановський пересунувся на місце останнього захисника й зіграв без помилок. Не обійшлося без змін і в складі "Арсеналу". В'ячеслав Грозний після перерви випустив на поле Василя Кардаша й Еммануеля Окодуву. Кардаш досить удало ввійшов у гру, але його зусиль виявилося недосить, аби схилити шальки терезів на бік гостей.

Підсумовуючи, слід визнати, що нічия, якої прагнули уникнути обидві команди, стала найбільш справедливим результатом матчу.

Олександр КАПУСТЯН, "Команда" з Маріуполя

"Арсенал" збільшив відрив від головних конкурентів у боротьбі за українську "бронзу". Каноніри (вони грають у білому) розійшлися миром із маріупольським "Іллічівцем" 0:0. Загалом, "Арсенал" має бути задоволений результатом гри, адже перевагою володіли саме господарі. Ось один момент Бабича, удар у нього максимально не вийшов. А ось інший, вже у другому таймі. В цілому треба зазначити, що "Іллічівець" грав не найсильнішим складом.

Микола Павлов: Шуховцев на уколах сьогодні грав. Дірявка, капітан команди, взявся за гру, але вже не зміг грати далі після першого тайму. В нас не грали Єсін та Краснопьоров. Це футболісти основного складу.

"Арсенал" міг запам'ятатися кількома особистими речами. Вперше в старті зіграв Орєхов. Уперше в Україні — Рябих. Традиційно активно виглядав Апхазава, але для перемоги цього замало. Як підсумок, Грозний після матчу хвалить хіба що якість стадіону.

В'ячеслав Грозний: Дуже гарна організація справи. Роздягальні взагалі шикарні, молодці — для Європи. Господарі все для нас зробили, зустріли — дуже здорово, що такі стосунки між клубами.

Нічия 0:0, яка, за великим рахунком, задовольнила обидві команди.