Кубок України 2003/04, 1/8 фіналу. Дніпро 3:0 Арсенал

29 жовтня 2003, 18:00. Дніпропетровськ. Стадіон "Метеор". 3 500 глядачів. 2 градуси.

ГОЛИ: Максим'юк (48), Михайленко (51), Михайленко (54)

Дніпро: 12-Куслій, 2-Поклонський, 8-Максим'юк, 25-Грицай, 15-Матюхін, 16-Русол, 19-Михайленко (К), 20-Рикун (27-Комарницький, 82), 28-Назаренко (3-Мороз, 77), 10-Костишин (9-Валяєв, 81), 11-Венглинський

22-Старцев
ТРЕНЕР: Євген КУЧЕРЕВСЬКИЙ

Арсенал: 12-Бажан, 4-Островський (К), 5-Першин, 2-Омелянчук, 24-Шекіладзе, 10-Наконечний, 27-Арт.Карамян (11-Апхазава, 51), 9-Іванов, 18-Кардаш (19-Ібанда, 57), 21-Кутарба, 14-Окодува (20-Арм.Карамян, 85)

1-Кернозенко, 3-Чернов, 17-Пирич, 23-Брайкович
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: І.Хіблін (Хмельницький), Т.Клим, І.Лаврів (обидва — Івано-Франківськ)
Жовті картки: Костишин (39), Ібанда (73)

На другому протягом 10 днів матчі у Дніпропетровську "Арсенал" знову мав свою групу підтримки. Щоправда, цього разу на гостьовому секторі нас було тільки троє: до мене та Артема приєдналася Віка — вболівальниця київського футболу, яка зараз мешкає в цьому місті. Але й інші сектори були слабко заповнені: можливо, вплинуло те, що матч проходив у будній день за досить холодної погоди.

Сама гра вийшла схожою на матч 19 жовтня в чемпіонаті. "Арсеналу" все-таки бракує класу, щоб на рівних протистояти дніпрянам. А запас везіння був вичерпаний у попередньому матчі. Господарі чинили великий тиск на наші ворота протягом усього матчу; арсенальці намагалися контратакувати (особливо у першому таймі), але не реалізували своїх шансів.

14-Окодува

На лівому фланзі знову вийшов Артавазд Карамян. Апхазава залишився в запасі, а попереду грав Еммі Окодува. Але наш напад залишається "незабивним". І в цьому матчі нечасті загрози воротам Куслія створювали півзахисники — найчастіше Наконечний з Івановим на правому фланзі.

Найбільш активним "Арсенал" був у другій десятихвилинці матчу. На 11 хвилині Островський виконував штрафний зі зручної точки, проте не влучив у брамку. На 13-ій Окодува ввійшов до штрафного майданчика зліва — забракло підтримки, він пробив по воротах, не маючи шансів на успіх — мимо. Нарешті, на 16-ій хвилині Кардаш міг отримати м'яча у штрафному, але Куслій зіграв чітко й випередив Василя. Після цього ініціативу досить довго мали господарі. Вони часто виконували стандартні положення з різних флангів. З мого місця за протилежними воротами важко оцінити, наскільки небезпечні моменти виникали при цьому — та можу сказати, що "Арсенал" увесь час мусив відбиватися. Потім, з 32-ої до 35-ої хвилини наші грали активніше, домоглися штрафного та кутового — але до гостроти біля воріт не дійшло.

Наприкінці тайму хтось із дніпрян небезпечно бив метрів з 13-15 — на щастя, повз ворота. Потім, через обрізку наших, господарі розпочали швидку контратаку, і чудово зіграв Омелянчук, який наздогнав суперника та чисто відібрав м'яч.

А другий тайм, як і десять днів тому, почався з масованого тиску господарів. І вже на 3-ій хвилині тайму ніхто не перешкодив удару Максим'юка — 1:0. Наші розгубилися, а "Дніпро" не зменшував темпу, — і ще два м'ячі влетіли у ворота Бажана протягом шести хвилин. Долю гри було вирішено. Грозний випустив Апхазаву замість Артема Карамяна — але Шалва загубився на чужій половині поля, не маючи підтримки. Дніпряни атакували й надалі, а наші захисники були знервовані: кілька разів це проявлялося в тому, що вони вибивали м'яча подалі, замість того, щоб спокійно залишити його Бажану. Однак наш воротар двічі врятував команду на 64-ій хвилині.

Кінцівка була більш-менш спокійною. Тільки на останніх хвилинах Бажанові знову довелося продемонструвати майстерність — один раз на лінії воріт, а потім на виході. Фінальний свисток приніс усім полегшення.

Так наші завершили виступи в Кубку України 2003/04, жодного разу не зігравши вдома. І втратили найкоротшу дорогу до єврокубків. Тепер команді важливо якнайшвидше забути про цю невдачу, аби спокійно зіграти два останніх матчі першого кола й набрати в них максимум очок. А клубні функціонери мають надати В'ячеславу Грозному всі можливості для підсилення складу в зимове міжсезоння — без цього казати про якісь високі задачі немає сенсу.