ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

Кубок України 2005/06, 1/4 фіналу. Іллічівець 2:0 Арсенал

13 грудня 2005, 16:00. Маріуполь, стадіон "Іллічівець". 10 000 глядачів. 3 градусів.
1:0 Гай (7), 2:0 Гай (47)

Іллічівець: 99-Шуховцев, 6-Краснопьоров, 7-Єсін, 8-Мазуренко, Лащенков, 16-Платонов, 18-Яксманицький, 19-Гай, 21-Левига (11-Кривошеєнко, 80), 22-Конюшенко, 55-Цихмейструк

ТРЕНЕР: Іван БАЛАН

Арсенал: 1-Бажан, 5-Першин, 33-Беньо, 25-Розгон, 2-Ганцарчик, 14-Скоба (17-Пирич, 57), 4-Бунєвчевич, 21-Мізін (К) (6-Ковальчик, 72), 9-Іванов, 7-Бабич, 20-Окодува

ТРЕНЕР: Олександр ЗАВАРОВ

Жовта картка: Іванов (5)
СУДДІ: В.Годулян, І.Бицкало (обидва — Одеса), А.Приймак (Сімферополь)

Футболісти маріупольського "Іллічівця" завершили сезон на мажорній ноті. Услід за третім місцем на період зимового міжсезоння команда забронювала собі місце в півфіналі національного Кубку, обігравши київський "Арсенал" із рахунком 2:0.

Цього матчу в Маріуполі чекали, й незважаючи на холодну погоду на стадіоні зібралося близько десяти тисяч уболівальників. Ще до матчу можна було почути варіанти рахунку — 2:0 чи 3:1. Хоча, багато хто побоювався арбітра зустрічі — Віталія Годуляна, який судив 12 зустрічей за участю маріупольців, шість із яких завершувались нічиєю, а шість поразкою.

Цього разу все було по-іншому. Попри те, що перша атака була за гостями, маріупольці протягом усієї гри володіли перевагою. Звісно, реалізуй Северин Ганцарчик момент на 9-ій секунді, усе могло піти за іншим сценарієм... Маріупольці взяли "ноги в руки" й пішли вперед. Результат не змушував себе довго чекати. Вже на 7-ій хвилині господарі відкрили рахунок — спрацювала зв'язка Гай-Цихмейструк. Олексій отримав м'яч у середині поля, зробив передачу на фланг Едуарду, який знову відпасував на Гая. Якому нічого не залишалося, крім як переправити плямистого в нижній кут воріт Ігоря Бажана — 1:0.

Проте скористатися шоковим станом "канонірів", аби збільшити перевагу ще в першому таймі, маріупольці не змогли. Чудовий момент для взяття воріт господарі упустили після подачі кутового, коли спочатку Руслан Левига, а потім Едуард Цихмейструк пробивали, та не пробили воротаря. У цьому матчі злагоджено діяла вся команда. І якщо господарі втілили перевагу в гол уже на 7-ій хвилині, то гостям прорватися до штрафного суперників удалося лише по завершенні перших тридцяти хвилин гри. Але спроба Окодуви відкоркувати ворота Шуховцева успіху не принесла —м'яч пройшов вище воріт.

Під завісу першого тайму "Іллічівець" змарнував два супер-моменти. Спочатку удар Левиги неймовірним способом відбив Бажан, а за пару-трійку десятків секунд той самий Левига з Олександром Мазуренком не зуміли доправити м'яч у порожні ворота.

Дебют другого тайму маріупольці знову відзначили голом. І знову його забив Гай. Азовці отримали право на штрафний, до точки підійшов Валентин Платонов, котрий віддав пас на Олексія, й той ударом у далекий кут відправив плямистого в сітку воріт "канонірів" — 2:0.

Незважаючи на те, що попереду був цілий тайм, голів більше забито не було. Маріупольці грамотно володіли м'ячем, прагнучи якомога рідше припускатися помилок і не підпускати до м'яча гостей. Гості після другого голу й зовсім розклеїлися, змирившися з цілком заслуженою поразкою. Маріупольці наприкінці року набрали неабиякої ходи, спинити яку суджено напевно не "Арсеналу", і вже не в цьому році.

Післяматчева прес-конференція

Олександр Заваров: Я вітаю колегу з виходом у півфінал, бажаю дістатися фіналу й виграти. "Іллічівець" сьогодні заслужив на перемогу. Перший тайм ми витримали, але після другого пропущеного м'яча команда розвалилася. Я незадоволений суддівством, але коли ми не реалізовуємо моменти, про яке суддівство можна казати?! З тими, в кого немає патріотизму, протягом міжсезоння ми будемо змушені розпрощатися і, якщо вдасться — навесні буде нова команда.

Іван Балан: Передусім я хочу подякувати за підтримку нашим болільникам, подякувати керівникам клубу на чолі з Володимиром Бойком за умови, створені для роботи. Також скористаюся нагодою привітати з днем народження Євгена Лемішка, який дав мені дорогу у великий футбол.

Щодо гри... Кубки мають свої закони. Нам важко далися перші ігри. Ми знали, що сьогодні нам протистоятиме пристойна команда. Сьогодні була гарна гра, але ми виявилися більш удачливими, реалізувавши два голеві моменти, чого вистачило для перемоги. Я подякував хлопцям після гри, але сказав, що це вже історія й нам слід після нетривалого відпочинку готуватися до 2006 року.