ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 24 тур. Кривбас 0:3 Арсенал

30 квітня 2005, 19:00. Кривий Ріг, стадіон "Металург". 8000 глядачів. 15 градусів.
Бабич (29), Окодува (77), Окодува (79)

Кривбас: 1-Горяїнов, 3-Шевелюхін, 4-Дмитрієв, 33-Загорац, 5-Дуньїч, 7-Кашевський (77-Салахович, 46), 14-Морозов (18-Спєвак, 45), 20-Алеґбе, 9-Рамазанов, 10-Кабанов, 11-Адієв (15-Щеглов, 66)

12-Димитрієвич, 2-Задорожний, 8-Дранов, 16-Трапачкін
ТРЕНЕР: Олександр КОСЕВИЧ

Арсенал: 43-Байрашевський (1-Бажан, 86), 5-Першин, 32-Островський, 25-Розгон, 2-Ганцарчик (26-Анікєєв, 83), 24-Ебанда, 17-Пирич, 21-Мізін (К) (55-Костюк, 54), 4-Бунєвчевич, 7-Бабич, 20-Окодува

9-Іванов, 16-Рибич, 22-Рябих, 65-Батальський
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Жовті картки: Загорац (55), Пирич (58), Першин (65), Розгон (68)
СУДДІ: В.Жуков, О.Андрєєв (обидва — Донецьк), В.Валуєв (Запоріжжя)

Невдалі та "напів-вдалі" матчі всім дуже набридли, і нарешті вдалося здобути перемогу. Вона вийшла ефектною і тим приємнішою, що у справді виїзних матчах (не рахуючи гостьових ігор з "Борисфеном" та "Оболонню", не рахуючи матчів з клубами другої ліги в кубку) "Арсенал" не вигравав з 1 червня 2003 року! Тоді команда, яка ще мала шанси потрапити у Кубок УЄФА, обіграла в Луцьку "Волинь".

Бажання потрапити на останній у сезоні далекий виїзд було великим. Ми недооцінили передсвятковий ажіотаж на залізниці й занадто пізно зібралися купляти квитки. За кілька днів до поїздки місць до Кривого Рога вже не було — а напередодні не було нічого й до П'ятихаток. Тож було вирішено, наслідуючи давні традиції срсрівських фанатів, їхати електричками.

Подорож почалася о четвертій ранку, і за десять з половиною годин ми дісталися файного міста Знам'янки. Часу залишалося не дуже багато, і, зваживши всі доступні варіанти, вирішили останні 150 кілометрів подолати на таксі. У Кривому Розі опинилися за дві з половиною години до початку матчу.

20-Окодува
Турнірне становище обох суперників перед було схожим, але "Арсенал" був на 5 очок ближче до небезпечної зони. Мабуть, тому від самого початку було видно, що гості більше прагнуть перемоги. Розстановку наших гравців на полі можна схарактеризувати як "4-2-4": хоча на вістрі грав один Окодува, ще троє гравців — Бунєвчевич, Мізін та Бабич — були явно орієнтовані на атаку. Напевно, така підтримка далася взнаки: відстань між Окодувою та партнерами була не такою великою, як у попередніх матчах — і нігерієць нарешті зіграв результативно, забивши два голи та віддавши голевий пас.

Тож перший тайм проходив за невеликої переваги "Арсеналу". Непогану комбінацію розіграли на 15-ій хвилині: Розгон навісив на Окодуву, той від самої лінії воріт віддав у центр на Мізіна — Сергію не дали пробити. На 18-ій хвилині Ебанда заробив штрафний по центру воріт. Ефективно розіграти його не вдалося. Господарі кілька разів виконували штрафні з флангів, але в центрі їм нічого "не світило" — Байрашевський грав чітко. А на 29-ій хвилині нашим вдалася голева атака. Вирішальну роль у ній зіграв Окодува — він поборовся до кінця, наздогнав м'яч біля самої лицевої лінії та віддав у центр. А там у потрібному місці був Бабич.

Незабаром в аналогічній атаці вже Еммі чекав м'яча в центрі, але пас Мізіна до нього не дійшов. На 42-ій хвилині відбулися проходи Окодуви та Мізіна правим флангом — логічного завершення в них не було. "Кривбас" виконав ще кілька штрафних із різних точок, але неефективно.

Другий тайм господарі почали досить активно. На 53-ій хвилині Байрашевський врятував ворота від удару Салаховича. На 59-ій він мусив грати головою на виході. На 64-ій "Кривбас" виконував досить неприємний штрафний метрів з 18-и. Спочатку удар прийняла стінка, потім гравець криворіжців вийшов на ударну позицію, безперешкодно пробив — м'яч пішов значно вище.

Нарешті, на 71-ій хвилині сильний удар гравця господарів прийняла на себе штанга! Незабаром Салахович упав в арсенальському штрафному — суддя не прореагував. Наші не відповідали якимись помітними контрвипадами. Аж поки на 77-ій хвилині не здійснив прохід Окодува. Він обіграв Горяїнова, наздогнав м'яч та пробив у порожні ворота.

А в наступній атаці, не даючи "Кривбасу" оговтатись, Еммі забив третій гол. Цього разу він замкнув подачу з правого флангу, влучно пробивши головою.

Господарі не опустили рук, хоча навряд чи сподівалися на щось більше, ніж гол престижу. Пару разів вони гостро навішували з правого флангу, і Роман Байрашевський зазнав пошкодження у верховій боротьбі. На заміну вийшов давно не бачений в "основі" Бажан, але для нього роботи так і не знайшлося. 3:0 — ефектний реванш за поразку від "Кривбасу" в Києві.

Проблема квитків на дорогу залишалася актуальною, а ночувати на криворізькому вокзалі не хотілося. Тому ми попросили допомоги в команди, і арсенальські журналісти взяли нас у свій мікроавтобус. За що їм іще раз дякуємо.