12 Чемпіонат України, 18 тур. Карпати 1:2 Арсенал

23 березня 2003, 15:30. Львів. Стадіон "Україна". 18 250 глядачів. 3 градуси.

ГОЛИ: 0:1 Окодува (79), 1:1 Мікулич (81), 1:2 Апхазава (84)
Незабиті пенальті: Ковальчук (48, воротар), Гусєв (61, воротар)

Карпати: 1-Налепа, 2-Беньо (К), 3-Тимчишин, 4-Хроль, 5-Мікулич, 6-Хома, 7-Аньямке (19-Тігань, 75), 8-Йовічевич (21-Куніч, 79), 9-Ковальчук, 10-Кабанов, 11-Сучков (16-Янічевич, 84)

Арсенал: 1-Кернозенко (К), 5-Першин, 3-Чернов, 4-Островський, 2-Омелянчук, 15-Гусєв (17-Орєхов, 87), 14-Окодува, 9-Іванов, 24-Кардаш, 7-Ковальчик (19-Деревльов, 70), 11-Апхазава
12-Бажан, 28-Ханас, 16-Бондаренко, 13-Кубрак, 26-Яшкін
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: В.Мельничук, А.Приймак, А.Олійник (усі - Сімферополь)
Жовті картки: Мікулич (55), Хома (60), Чернов (61), Сучков (61), Омелянчук (70), Гусєв (72), Янічевич (90+4)

Орієнтовне розташування гравців Арсеналу на поліГра вийшла цікавою і драматичною. Арсенальці показали жвавий комбінаційний футбол, однак господарі виглядали теж непогано. Результат — щасливий для нас, але, здається, він міг бути й цілком іншим. На поле у Львові не вийшли досвідчені Коновалов і Полтавець, натомість дебютував у стартовому складі Василь Кардаш. Разом із Гусєвим вони діяли в центрі півзахисту, ззаду їх підтримував Омелянчук (див. схему). Окодува знову, здається, грав по всій лівій бровці, часом повертаючись на допомогу захисникам — і це не завадило йому забити ефектний гол після індивідуального проходу наприкінці матчу.

Початок гри був не надто жвавим. Тільки в середині першого тайму з'явилися перші моменти. Удар Гусєва на 21 хвилині — м'яч потрапляє у ворота збоку. У наступній атаці б'є Ковальчик — трохи мимо. А на 30 хвилині була загроза нашим воротам: Кернозенко рятує від удару Кабанова, кутовий. На 37 хвилині на підступах до штрафного майданчика Першин збив нігерійця Аньямке. Штрафний удар дуже небезпечно виконав Йовічевич: м'яч пролітає повз "дев'ятку" наших воріт, навіть зачепивши штангу. А за пару хвилин відбулася непогана атака "Арсеналу". Іванов відкрився на правому фланзі, отримав м'яча й переправив його у центр. Там Ковальчик кілька разів намагався пробити, але влучав у захисників. А на 47 хвилині Апхазава входив у штрафний в оточенні захисників — на жаль, порушив при цьому правила.

А на початку другого тайму у наші ворота призначено пенальті. На самому краєчку карного майданчика зачепили білоруса Сучкова. Удар Ковальчука був не дуже складним, і Кернозенко відбив! Невдовзі після того — прорив Кабанова, але нападник упав у нашому штрафному.

Минає ще кілька хвилин, і вже "Арсенал" одержує право на 11-метровий. Після кутового з м'ячем був Чернов, і його збив той-таки Сучков. Львів'яни масово атакують суддю Мельничука, сперечаються, але його рішення залишається в силі. За відсутності Коновалова бити вийшов Олег Гусєв. І його спроба стала невдалою, рахунок залишився нульовим...

Триває гра на зустрічних курсах. Замість Ковальчика вийшов молодий Деревльов, і вже за дві хвилини він отримав гарну голеву нагоду. Іванов красиво навісив на його голову у штрафний майданчик, досить сильний удар — і польський воротар відбив м'яча на кутовий. Однак "Карпати" теж проводять удалу заміну. Вийшов щойно придбаний словенець Тігань. Він замикав навіс із правого флангу ударом головою, Кернозенко зреагував. Кабанов намагався добити з бизької відстані — на щастя, йому це не вдалося, кутовий.

А на 79 хвилині чудовий і несподіваний гол забив Окодува. Він ішов своїм флангом, і, перебуваючи на бічній лінії штрафного майданчика, пробив по воротах. М'яч залетів у ближній кут. Є перший гол у другому колі!!

Однак музика грала дуже недовго. Львів'яни виконують штрафний з лівого флангу, метрів із сорока від воріт. Навіс у майданчик — і безперешкодний удар Єрка Мікулича головою. Кернозенко тільки й зумів, що провести м'яч своїм поглядом у правий від себе кут...

Однак і це ще не все! (Можна лише уявити, якими яскравими були б мої почуття, якби ТБ-трансляція відбувалася в прямому ефірі...) Чи не перша після голу атака "Арсеналу". Апхазава невимушеним рухом обігрує Налепу, який вийшов на лінію штрафного майданчика, обходить його зліва і б'є в порожні ворота. 2:1!

З подій, що відбулися після другого гола (а Мельничук додав цілих 6 хвилин!), можна відзначити тільки дебют у складі "Арсеналу" Олександра Орєхова. Наші здобули перемогу й надалі тримаються в групі лідерів.