Кубок України 2003/04, 1/32 фіналу. Поділля Хмельницький 1:3 Арсенал

10 серпня 2003, 17:00. Волочиськ. Стадіон "Юність". 3500 глядачів. 23 градуси.

ГОЛИ: 0:1 Апхазава (4), 0:2 Арм.Карамян (40), 1:2 Матвєєв (48), 1:3 Рябих (82)

Поділля: Сулима, Кондак, Дунін, Бишовець, Микула (Здебський, 46), Терещук, Маґріані (К), Гордієнко (Потапов, 72), Ружицький (Лагойда, 46), Шумило, Матвєєв

Арсенал: 12-Бажан, 4-Островський (К), 2-Омелянчук, 24-Шекіладзе (19-Ібанда, 71), 21-Кутарба (16-Рябих, 61), 27-Арт.Карамян, 9-Іванов, 23-Брайкович, 18-Кардаш, 11-Апхазава, 20-Арм.Карамян (29-Деревльов, 65)
22-Вокальчук, 5-Першин, 28-Орєхов, 6-Ковальчик
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: В.Циганков (Тернопіль), О.Бриндза, Ю.Дерев'янко (обидва — Львів)
Жовта картка: Дунін (54)

Поїздка на кубковий матч вийшла трохи авантюрною, і через неточну інформацію про час і місце я міг і зовсім на нього не потрапити. Але пощастило. Шкода тільки, що ніхто не склав мені компанію.

До міста Хмельницького я приїхав о 14 годині, і пішов неквапливо оглядати місто та шукати стадіон. Ні в кого не питав дороги, але знайшов його досить швидко, за кілька кварталів від залізничного вокзалу. Але головна арена області була закрита на ремонт, і висіло оголошення: вболівальники, які хочуть потрапити на гру до міста Волочиська, мають заздалегідь записатися на спеціальний автобус. І дійсно, поруч на вулиці стояв автобус, уже повний, а біля нього відбувалася суперечка між тими, хто потрапив і тими, хто залишився за бортом. А за декілька хвилин автобус поїхав.

Згідно з картою, райцентр Волочиськ лежить на 60 км західніше Хмельницького, на самій межі цієї області з Тернопільською. Поблизу нього протікає річка Збруч, яка колись ділила Україну. Що було робити? Я чимдуж пішов на вокзал — і там дізнався, що за 15 хвилин відходить електричка, котра прибуде до Волочиська за 5 хвилин до початку матчу.

На волочиській станції мені одразу показали, де стадіон: "Оно туди, куди всі люди йдуть". І дійсно, проходячи через центральну площу та парк, можна було чути галас стадіону і скандування: чомусь "Ма-сков-ский Спартак!!" Я підійшов до паркана, біля якого вже стояли десятки людей — з торцевої сторони поля. Виявилося, що "Спартак" тут ні до чого — це фани, які приїхали з обласного центра, вигукують своє гасло "Па-до-лье с Бугá!" А на полі в той момент "сині" забили гол у протилежні від мене ворота. Диктор повідомив, що це зробив Апхазава — можна було спокійно йти по квиток і заходити на трибуни :)

Орієнтовне розташування арсенальцівСтадіон у Волочиську невеликий, але ошатний, затишний, із синіми та жовтими індивідуальними сидіннями. Попри ажіотаж біля кас, місць вистачило всім. "Арсенал" був на полі у дещо незвичному складі — бракувало незамінних Кернозенка, Першина, Окодуви. На воротах свій перший повний матч стояв Бажан. Островський — уперше капітан команди — очолював грузино-білоруський захист. Лівим флангом опікувався Артем Карамян; трохи позаду у півзахисті був Кутарба, а креативну роботу виконували Кардаш і Брайкович (у якого з'явилось волосся на голові). На вістрі атаки був Арман Карамян, а трохи "під ним" (нарешті!!) Шалва Апхазава.

Наші гравці, переважаючи суперника класом, проводили цікаві, загрозливі атаки — але не могли їх надійно завершити. На 21-й хвилині Апхазава не скористався з помилки воротаря. На 24-ій Арман вишуканим рухом перекинув м'яча через захисника — та завершальна стадія у нього якось не вийшла. На 29-ій викликав оплески ударом через себе — однак, не грізним для голкіпера. Проте на 32-ій лише штанга врятувала господарів після його удару в ближній кут. Пару разів після ударів того ж Армана дуже вдало грав воротар "Поділля". Але на 38 хвилині він не зміг перешкодити, коли Армана залишили самого у штрафному й він пробив головою. 0:2!

"Поділля" намагалося щось створити у першому таймі, але до загроз воротам не доходило. Тим несподіванішим став гол на початку другого: з-під Островського нападник пробив у дальній кут, і Бажан не зміг дотягнутися. За п'ять хвилин обрізка наших призвела до ще одного удару, але тут наш воротар був на місці. "Арсенал" і надалі контролював гру, але атакував не так наполегливо. Часом підключалися півзахисники: на 61-ій хвилині Брайкович був у штрафному й дуже небезпечно прострілював уздовж воріт.

Грозний став робити заміни. Деревльов дуже старався, але попервах постійно залазив у офсайд. Ібанда зайняв місце в захисті — але на 79-ій хвилині добре підключився до атаки, вийшов сам-на-сам з воротарем і... не зміг його обіграти. А Рябих чудовим ударом реалізував штрафний, зароблений Апхазавою. Андрій забиває у другому матчі поспіль! Рахунок став 3:1, і після цього нічого цікавого не було.

Отже, рівня майстерності наших вистачило для того, щоб перемогти команду другої ліги. Але виглядали вони не дуже переконливо. Більш сильний суперник може не дати такої кількості шансів, тому треба підвищувати ефективність.

Після гри я скористався автобусом, що прямував на Хмельницький. І ще пару годин до поїзда поблукав цим містом, доволі затишним і симпатичним.