Кубок України 2003/04, 1/16 фіналу. Газовик-Скала Стрий 1:4 Арсенал

24 серпня 2003, 17:30. Стрий. Стадіон "Сокіл". 10 000 глядачів. 24 градуси.

ГОЛИ: 0:1 Брайкович (24), 1:1 Трухін (31), 1:2 Кутарба (38), 1:3 Брайкович (78), 1:4 Окодува (86)

Газовик-Скала: Вітів, Павлюх, Ґоґоладзе, Сидорко (Ніканович, 62), Шукатка, Трухін, Теплий, Мубінов, Вовчук (Толочко, 46), Рацький, Ільчишин (Піцур, 46)
ТРЕНЕР: Богдан БАНДУРА

Арсенал: 12-Бажан, 5-Першин, 2-Омелянчук, 24-Шекіладзе, 21-Кутарба (10-Наконечний, 64), 23-Брайкович, 27-Арт.Карамян, 9-Іванов (17-Пирич, 87), 18-Кардаш (К), 11-Апхазава, 20-Арм.Карамян (14-Окодува, 78)

1-Кернозенко, 16-Рябих, 19-Ібанда
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: В.Жуков (Донецьк), Шеховцов, Овчинников
Жовтих карток не було

До Стрия я їхав через Львів. До цього старовинного міста, недалеко за яким уже починаються Карпати, треба їхати маршруткою від львівського вокзалу.

Зустріч викликала значний ажіотаж у районному центрі. Стадіон був майже заповнений ще за годину до початку матчу. Невдовзі почалося тренування обох команд. Неподалік від мене розігрівалися запасні — Ібанда, Окодува, Рябих та Пирич — вони азартно та весело грали "в собачку". Наконечний спочатку практикував навіси з флангу, але згодом приєднався до гри. Окремо готувався Кернозенко, який знову поступився місцем у складі Бажанові.

Орієнтовне розташування арсенальцівЗгодом заповнилися всі прогалини та трибунах, а також у проходах і навколо поля: гра почалася, і "Скала" постійно відчувала гарячу підтримку. Склад "Арсеналу" майже не змінився порівняно з переможною грою проти "Ворскли". Тільки замість Островського грав Першин — очевидно, через пошкодження, якого зазнав Андрій у матчі збірної Білорусі. А капітанську пов'язку вперше одягнув Василь Кардаш. Його добре впізнавали на стрийських трибунах, бо саме на цьому стадіоні він починав свою кар'єру понад десять років тому.

Арсенальці повели гру у швидкому темпі. Стрияни намагалися цей темп підтримувати, але їм бракувало точності в передачах. Та й у наших виходило далеко не все: перша загроза з'явилася лише на 16-ій хвилині, коли внаслідок проходу Кардаша Апхазава опинився з м'ячем у центрі штрафного, але не зміг пробити. Незабаром партнери вивели на удар Іванова, який був дуже активним у матчі — повз ворота. А на 24-ій хвилині пощастило Брайковичу — він зумів пробити з лінії штрафного, і "Арсенал" вийшов уперед. За три хвилини з гарної позиції не влучив Апхазава.

Здавалося, проблем не буде, і наші лише нарощуватимуть свою перевагу. Але надходить 31 хвилина — і гравець "Скали" запускає м'яча по високій траєкторії з лівого флангу. Для Бажана це стало несподіванкою — він торкнувся м'яча, але той опустився у ворота. 1:1, і вибух щастя на трибунах!

Проте невдовзі "Арсенал" знову вийшов уперед. Герман Кутарба зіграв у стінку з Апхазавою, і влучно пробив приблизно з того місця, з якого бив Брайкович. Після цього Кутарба виконував небезпечний штрафний, та ударив вище. А на останній хвилині тайму знову могли відзначитися господарі! Їхній гравець бив з меж штрафного, але трохи не влучив у ворота.

На початку другого тайму стрияни намагалися атакувати, закидаючи м'яча на своїх форвардів. Але нашому захисту вдавалося впоратися з цими загрозами. Часом арсенальці фолили, і треба визнати, що суддя міг покарати ці порушення картками. Загалом наші контролювали гру, але біля чужих воріт не створили нічого істотного. На полі з'явився Наконечний — уперше з минулої осені.

Тільки в заключній половині другого тайму "Арсенал" заграв жвавіше — мабуть, через те, що стрияни втомилися. Грозний випустив у напад свіжого Окодуву. Йому тепер доводиться знову виборювати місце під сонцем, бо позицію на лівому фланзі, схоже, міцно опанував Артем Карамян. І відразу, щойно Еммі з'явився на полі, наші забили третій гол. У сутолоці біля воріт відзначився Брайкович.

А на 86-ій хвилині Окодува ввійшов до штрафного і з другої спроби забив гол. Господарі вже не чинили опору, і згодом він міг відзначитися знову. Матч закінчився великою перемогою.

Знову наші багато забивають, і це приємно. Але попри рахунок, гра була складнішою, ніж попередній кубковий матч із "Поділлям". Стрийська команда, нехай не дуже майстерна, але бойовита, чинила серйозний опір вищоліговому супернику.