ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК   ФОРУМ

Кубок України, 1/16 фіналу. Зірка (Кіровоград) 2:3 Арсенал (0:2, 2:2)

24 серпня 2002, 17:00. Кіровоград. Стадіон "Зірка". 5800 глядачів. 27 градусів. Оцінка поля - 4.

Зірка: Стойко, Кріль, Янковський (К), Яковенко, Щасливий, Постолатєв (Ромашев, 66), Крижанівськнй, Петруня, Горбань, Мальченко (Прудкий, 46), Шуга (Вишняк, 57)
ТРЕНЕР: Юрій КОВАЛЬ

Арсенал: Кернозенко, Білозор, Чернов, Бондаренко (Островський, 79), Першин, Клименко (Костюк, 73), Гусєв, Коновалов (К), Іванов, Окодува (Апхазава, 57), Наконечний
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: В.Сіренко (Симферополь) – 7,5, Т.Клим – 8, І.Лаврів (обидва — Івано-Франківськ) – 8

Голи: 0:1 Гусєв (18), 0:2 Клименко (41), 1:2 Яковенко (68), 2:2 Щасливий (90), Апхазава (97). Відео голів — від UkrainianSoccer.Net та сайту Динамо від Шурика
Жовті картки: Горбань (32), Петруня (45), Прудкий (57), Клименко (68), Вишняк (69), Коновалов (80), Янковський (97).

Після розгрому "Арсеналом" у чемпіонаті земляків "Зірки" - олександрійської "Поліграфтехніки" з рахунком 5:1 - місцеві скептики передбачали неминуче велику поразку й кіровоградцям. Але справжні вболівальники "Зірки" вірили, що їхня улюблена команда дасть бій грізному "Арсеналові". Бо має вона насправді кубковий характер. Зустріч одразу захопила глядачів і тримала їх у напруженні всі 120 хвилин. Спочатку відчувалася деяка нерішучість господарів, котрі мали кадрові труднощі: Павлик ушкодив м'яз ноги на тренуванні, зазнав травми й досвідчений Столовицький, а оборонцеві Мигашку в Одесі зробили операцію на пахових кільцях. Тому довелося окремих гравців використовувати на незвичних позиціях. Доки вони освоювались, гості відкрили рахунок: Гусєв особливо вдало зіграв на добиванні.

У перші півгодини кияни безумовно переважали господарів завдяки вищій індивідуальній майстерності. Швидкі й технічні Іванов, Гусєв, Коновалов і Окодува терзали оборону "Зірки". Правда, й кіровоградці "огризалися", причому досить небезпечно. Уже на 20-й хвилині Мальченко бив з лінії штрафного майданчика - Кернозенко парирував м'яч на кутовий, Горбань на 38-й хвилині "підкрутив" м'яч із штрафного, й оборонці гостей вимушено вибили м'яча за лінію воріт... Але на 40-й хвилині господарі проґавили вихід Клименка до воріт Стойка, і "канонір" точним ударом метрів із 16-ти спрямував м'яча в нижній лівий кут.

Перший тайм завершився "пострілом" Постолатєва з ударної позиції - м'яч просвистів за кілька сантиметрів од стійки воріт "Арсеналу".

Із перших хвилин другого тайму кіровоградці спробували нав'язати суперникові щільне протистояння на кожному клаптику поля. Гра поступово вирівнялася. Горбань на 48-й хвилині потужно вдарив здалеку,але Кернозенко виявився на місці. Через хвилину вже Наконечний бив у порожні ворота з кількох метрів, однак Янковський останньої миті головою вибив м'яч з останньої лінії. Через дві хвилини Гусєв міг завершити чергову блискавичну атаку "Арсеналу", вийшовши сам на сам із Стойком, але метрів з 12-ти не влучив у "рамку".

Двічі небезпечно бив Горбань: спершу після розиграшу кутового з гострого кута - повз ціль, а потім його дальній удар відбив Кернозенко. Невтомний і агресивний Гусєв знову мав нагоду збільшити рахунок, опинившись перед Стойком після чудової передачі Коновалова. Та голкіпер господарів урятував ворота, відбивши в падінні м'яч головою.

Останні 25 хвилин кіровоградці присвятили справжньому штурмові воріт Кернозенка. Гості чи то вже повірили в свою чергову перемогу, чи просто трохи "підсіли" функціонально, та ініціативою повністю заволоділи підопічні Коваля. Щасливий на 67-й хвилині сильним ударом з-за меж штрафного майданчика вкотре перевірив пильність Кернозенка - той знову був на місці. А через хвилину Яковенко завершив атаку "Зірки", віртуозним ударом метрів із 17-ти знявши павутину з правої "дев'ятки" воріт "канонірів". У "Зірки" немов виросли крила - так шалено і наполегливо полетіли до чужих володінь її футболісти.

Знову Горбань мав нагоду забити м'яч, однак Кернозенко в красивому кидку спіймав "смугастого". Арбітр призначив додаткові три хвилини, котрі стали своєрідним екзаменом для "Зірки". Вона методично розхитувала оборону суперника і, коли закінчувалася друга додана хвилина. Щасливий прорвався по флангу, увійшов в штрафний майданчик і спрямував м'яч у ціль. Рикошетом од оборонця "смугастий" опинився в сітці - 2:2!

На 92-й хвилині лише самовідданий вихід із воріт Кернозенка не дав змоги Петруні досягти успіху. Складалося враження, що господарі мали більше сил. Але клас арсенаяьців виявився вищим. 97-а хвилина стала кульмінацією матчу. Коновалов укотре продемонстрував виняткове вміння видати чудову передачу партнерові. Це він відправив м'яч у розріз між оборонцями "Зірки" на Апхазаву, а Шалва, вийшовши сам на сам із Стойком, обіграв Дмитра і спрямував м'яча в порожні ворота...

У другій 15-хвилинці Стойко реваншувався, заволодівши на 110-й хвилині м'ячем у ногах Апхазави, а через п'ять хвилин виграв чергову дуель в Наконечного.

Після флангової передачі Крижанівський з "другого поверху" не переграв Кернозенка, а Прудкий зі зручної позиції вдарив вище поперечини...