12 Чемпіонат України, 8 тур. Металург (Донецьк) 1:2 Арсенал

1 вересня 2002, 17:00. Донецьк. Стадіон "Металург". 3 200 глядачів.

Металург Д: 21-Вірт, 2-Яксманицький, 3-Котов, 4-Чечер, 5-Алеґбе (15-Селезньов, 22), 7-Зотов, 8-Ткаченко, 9-Закарлюка (13-Згура, 80), 10-Ателькін (19-Матвєєв, 70), 14-Джамараулі, 17-Чутанґ

Арсенал: 1-Кернозенко /7/, 2-Білозор /6,5/, 3-Чернов /6,5/, 4-Островський /6,5/, 5-Першин /6/, 15-Наконечний /6/, 9-Іванов /6/ (17-Богатирьов, 76), 8-Коновалов (К) /7/ (16-Ібанда, 69) 10-Полтавець /6/, 7-Гусєв /6,5/ (13-Ковальчик, 72), 11-Апхазава /6/ (у дужках мої оцінки)
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: В.Мельничук (Сімферополь)

Голи: 0:1 Чернов (24), 1:1 Джамараулі (27), 1:2 Апхазава (66)
Жовті картки: Білозор (26), Чутанґ (29), Зотов (52), Яксманицький (57), Селезньов (59), Вірт (64), Ткаченко (89), Наконечний (90)

Гра видалася цікавою, наступальною, команди продемонстрували досить високий рівень. І тим приємніше, що нашим вдалося виграти - ушосте поспіль.

Стартовий склад знову зазнав змін. У захисті грав Островський, тож Чернов міг висуватися вперед; у передній лінії разом із Шалвою грав Гусєв, який відзначився у кубковій грі. Обох африканців ВВГ залишив у запасі. За наших суперників грали екс-армійці Ткаченко й Закарлюка, а третій - Олексієнко - був у запасі. Вони, однак, майже нічим не запам'яталися.

Від початку команди демонстрували одна одній зуби. Причому донеччани мали перевагу, а "Арсенал" доволі часто рятував Кернозенко. На 7 хв. він перервав вихід когось із нападників; на 11-й відбив сильний удар Чутанґа, а за хвилину - постріл Котова з рогу штрафного майданчика. Ще більша небезпека виникла на 16 хв. Зотова вивели на удар, він бив зблизька - Слава зреагував. Мабуть, у цьому матчі він попрацював найбільше з усіх попередніх - і не підвів!

Наші відповідали проходами по флангу - і слід сказати, суперник зупиняв ці проходи переважно за допомогою фолів. В одній атаці збили Коновалова, після іншої на газоні опинилися Білозор і Наконечний водночас. Однак пробитися до воріт було важко. Тільки одного разу Іванов зумів пробити - Вірт зреагував. Щодо Апхазави, то він постійно був надійно прикритий. Але на 24 хв. захист "Металурга" проґавив підключення Чернова. Отримавши пас здалеку від Іванова, Андрій увійшов до штрафного, пробив повз воротаря - ГОЛ! Приємна несподіванка :-)

Однак, господарі відігралися непристойно швидко :-(.Кутовий справа, Ґоча Джамараулі (ветеран збірної Грузії, найцінніше придбання МД на порозі єврокубків) отримує м'яча на розі штрафного. Не входячи до майданчика, йде вздовж лінії та б'є у дальню "дев'ятку". Керн не міг дотягнутися - нічия.

Після голу було кількахвилинне затишшя, а відтак почався дуже неприємний період для нашого захисту. На 34 хв. Ателькін віддає простріл одразу на двох партнерів у нашому штрафному. Кернозенко рішуче їх "запресингував", забравши м'яча з-під ніг. На 36 хв. навіс справа знаходить Селезньова, ніхто з захисників йому не заважає, удар з 10-12 метрів - на щастя, вище. А на 38-й Зотов опиняється з м'ячем просто перед Керном, б'є впритул - кутовий! Господарі розігрують, слідує удар головою - з лінії воріт виносять наші захисники.

Металургівці не забили і поки залишили нас у спокої; до кінця тайму вже "Арсенал" мав кілька нагод. На 42 хв. сильно бив Полтавець, пара рикошетів, і Вірт фіксує м'яч лише на лінії воріт.

І по перерві ініціативою володіли наші. Кілька разів відкривався Апхазава, але пробити не зміг. "Металург" діє доволі брутально, за що отримує від пана Мельничука кілька "гірчичників" поспіль. Найбільше ґуль дістає Коновалов, активний в багатьох точках поля. На 62 хв. Гусєв красиво обігрався з Апхазавою, вийшов на ворота - не зміг переграти Вірта. А на 66 хв. наш капітан проривається по центру, падає, але м'яч відскакує до Шалви. Той сповна користується миттєвістю, яку мав на роздуми; б'є зльоту - 2:1!

На жаль, Коновалов отримав у гольовій атаці пошкодження і грати далі не міг, замість нього вийшов Ібанда. Команди проводять ще кілька замін. У господарів з'явився Матвєєв, а в нас - Ковальчик. Поляк запам'ятався тим, що проти нього багато фолили. Господарі тиснули на наш захист, підступалися до воріт з усіх боків - марно! В одній з атак Котов опинився на самоті в центрі штрафного, та пробив вище. На 82 хв. три кутові "Металурга" поспіль - на щастя, без успіху. А арсенальці відповідали контратаками, доволі прудкими, та не дуже осмисленими. Неабияка нервова напруга знайшла вихід у кількох сутичках у центрі поля. Нарешті, після 97 хвилин бою (+3 хв. у першому таймі, +4 в другому) - свисток. Перемога!

Отже, тепер для одних - виступи за збірні, для інших - відпочинок. А 12 числа наші прийматимуть "Металург" маріупольський.