13 Чемпіонат України, 5 тур. Металург Донецьк 4:2 Арсенал

3 серпня 2003, 17:00. Донецьк. Стадіон "Металург". 30 градусів.

ГОЛИ: 1:0 Джамараулі (13), 2:0 Ткаченко (45), 3:0 Шищенко (89), 3:1 Рябих (90), 4:1 Олексієнко (90+3), 4:2 Апхазава (90+4)

Металург: 1-Нікітін, 2-Яксманицький, 4-Чечер, 20-Джюзелов, 7-Зотов, 22-Незірі, 32-Цихмейструк, 13-Младенович (28-Шищенко, 68), 8-Ткаченко, 10-Джамараулі (К), 26-Деметрадзе (14-Олексієнко, 87)

21-Вірт, 16-Ристич, 11-Пономаренко, 18-Дранов, 5-Алеґбе
ТРЕНЕР: Віллем ФРЕШ

Арсенал: 1-Кернозенко, 4-Островський, 5-Першин, 24-Шекіладзе, 2-Омелянчук, 21-Кутарба (7-Клименко, 69), 14-Окодува, 9-Іванов, 8-Коновалов (К) (11-Апхазава, 77), 27-Арт.Карамян (16-Рябих, 77), 20-Арм.Карамян

12-Бажан, 23-Брайкович, 28-Орєхов, 18-Кардаш
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: А.Жосан (Херсон), Л.Малий (Миколаїв), О.Кислюк (Одеса)
Жовті картки: Омелянчук (21), Джюзелов (27), Яксманицький (47), Младенович (49)

Тренерські задуми виявилися схожими: обидві команди провадили гостру комбінаційну гру, не надто заважаючи одна одній. Не можна сказати, що суперники, із задоволенням та вмінням багато атакуючи, ігнорували оборонні дії — просто вони давалися їм гірше.

Атакували по-різному, хоча й ті, й інші намагалися дорожити м'ячем, уникали довгих безадресних передач. Але якщо гості зусиллями братів Карамянів плели мережива комбінацій із завершенням по центру через Окодуву, то господарі надавали перевагу флангам, і в такому ракурсі на лівій стороні добре виглядав Незірі. Футбол багатий на парадокси. У звітній зустрічі феєрверк голів припав на останні три з невеликим хвилини, однак гра добре виглядала і була більш осмисленою в першому таймі та на початку другого.

Гості пропустили до перерви два "сухих" м'ячі, але в ігровому плані нітрохи не поступалися. Проте, забігаючи наперед і орієнтуючись на кінцевий результат, відзначимо, що його зумовила більш надійна гра в обороні Яксманицького з партнерами — в порівнянні з діями "бригади" Островського.

І ще один чинник був на боці господарів. Зміна тренерів, а "Металургом" уперше керували голландські фахівці, завжди дає приплив енергії гравцям, що намагаються якнайкраще зарекомендувати себе в очах нових наставників. У даному випадку це позначилося навіть на грі футболістів, які вийшли на заміну, і встигли виблиснути за короткий час.

На 6-й хвилині двоходівка Цихмейструк — Ткаченко вивела на удар Младеновича. М'яч полетів вище воріт, а центрфорвард після цього надовго зник із кадру. Гості відповіли прострілом Окодуви з флангу, могутнім ударом Омелянчука, на який чудово зреагував Нікітін.

На 13-й хвилині промчав по флангу Незірі, стягнув на себе захисників, що залишили без догляду Джамараулі, — 1:0. За кілька секунд до перерви у штрафний увірвався Зотов, завдати завершального удару йому не дали, але приспів Ткаченко й увігнав м'яча в сітку над головою Кернозенка. 2:0 — за рівної гри.

Після перерви ініціатива перейшла до "Арсеналу", але, намагаючись відігратися, гості стали залишати пробіли в обороні. Свіжий Шищенко довів рахунок до розгромного. Із цим не погодився Рябих, який здійснив слалом по центру. Матч завершувався, але гравці дійшли смаку. Цихмейструк вивів Олексієнка на побачення з воротарем, і півзахисник забив, напевно, перший гол за кілька років перебування в Донбасі.

Апхазава теж устиг довести своєму тренеру, що його дарма відправили в запас. (Якби він був здоровий, напевно грав би з початку матчу. — Прим. FCArsenal). У підсумку — 4:2, переможний дебют голландців і поразка, за яку В'ячеславу Грозному не мусить бути соромно. Варто відзначити й чітку роботу арбітра Анатолія Жосана, якому вправно допомагали лайнсмени.