ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

15 Чемпіонат України, 30 тур. Металург Донецьк 2:2 Арсенал

10 травня 2006, 18:00. Донецьк, стадіон "Шахтар". 1000 глядачів. 15 градусів.
0:1 Окодува (45), 1:1 Черніков (51, автогол), 1:2 Окодува (63), 2:2 Косирін (72)

Металург: 31-Воробйов, 12-Бусаїді, 18-Не, 8-Ткаченко, 11-Грубелич (10-Мелікян, 46), 22-Окуново, 27-Ґомес Ґарсія, 9-Мельник, 26-Зезе (2-Полянський, 46), 28-Косирін, 99-Міту

66-Дишленкович, 4-Чечер, 16-Аліуце, 23-Ристич, 40-Оджобе
ТРЕНЕР: Степан МАТВІЇВ

Арсенал: 12-Деонас, 4-Свідерський (24-Черніков, 28), 33-Беньо (32-Брґлес, 20), 26-Шандрук, 15-Ебанда, 2-Романчук, 18-Кардаш (22-Канкава, 69), 17-Пирич, 21-Мізін (К), 6-Ковальчик, 20-Окодува

1-Бажан, 8-Олексієнко, 10-Ярошенко, 14-Скоба
ТРЕНЕР: Олександр ЗАВАРОВ

Жовті картки: Не (10), Романчук (29), Ебанда (65), Полянський (65), Косирін (81)
Червона картка: Не (90, друге попередження)
СУДДІ: І.Подушкін, В.Сусло (обидва Харків), В.Валуєв (Запоріжжя)

Нічия дозволила "Арсеналу" вирішити головну задачу — зберегти місце у вищій лізі. Господарі, здається, теж були не проти такого результату. Причому для них це очко стало першим, набраним в останніх чотирьох турах. МД зараз переживає не найкращі часи.

6-Ковальчик
На жаль, трансляція ТРК "Київ" почалася, коли 17 хвилин гри було вже позаду. Рахунок був нульовим, і суперники намагалися діяти активно. Щодо складу "Арсеналу", то знову на полі був Василь Кардаш, який добре вписався в команду на фініші чемпіонату, а також Івіца Пирич, котрий нарешті залікував травму. Не було Розгона та Перича, жискваліфікованих через жовті картки. Також ні в основі, ні в запасі не було Першина та Іванова. Попереду діяли двоє форвардів — Окодува й Ковальчик.

Вже на 20-ій хвилині відбулася змушена заміна: Юрій Беньо з перемотаною головою пішов з поля, і з'явився Даріо Брґлес. Незабаром Олександр Заваров міняє й іншого захисника — замість Свідерського виходить Черніков. Важко сказати, що змусило тренера піти на другу заміну вже в середині першого тайму. Тимчасом господарі були агресивнішими в атаках. На 23-ій хвилині гарний прохід Ткаченка завершився передачею на партнера, що перебував на самоті у штрафному — офсайд. А на 29-ій донеччани, виконуючи штрафний, влучили спочатку в поперечку, а потім у штангу!

Втім, кінцівка тайму пройшла за переваги гостей. На 45-ій хвилині прохід Ковальчика був зупинений на підступах до карного майданчика. І наші змогли реалізувати цю нагоду: Кардаш навісив на протилежний фланг на Пирича, той повернув м'яч у центр, і Еммі Окодува одним дотиком пробив повз воротаря. 0:1!

Одразу по перерві гості могли зміцнити перевагу. Ударами здалеку випробовували Воробйова Ковальчик та Черніков — воротар не схибив. А от на 51-ій хвилині Черніков відзначився по-іншому. Бусаїді здійснив швидкий прохід правим флангом, прострілив у центр — і Володя, намагаючись розрядити ситуацію, влучив у кут воріт Деонаса.

Незабаром команди ще раз обмінялися голами. Знову порадував майстерністю Окодува. Одержавши пас із глибини від Романчука, він звільнився від опіки двох захисників і ефектно пробив у верхній кут воріт. 15-ий гол Еммі в чемпіонаті дозволив йому зрівнятися в змаганні бомбардирів з лідером — Брандау. І шість із цих голів забиті в трьох останніх матчах.

Перевага "Арсеналу" трималася дев'ять хвилин, доки Косирін не забив дещо подібний м'яч. Він теж безперешкодно приготувався до удару й пробив із середньої відстані — начебто несильно, але Деонас не мав шансів.

За пару хвилин Мізін наважився на удар здалеку, а потім Ткаченко перевірив Деонаса ударом з іще більшої відстані. Обидва воротарі були на висоті. Загалом останні 15 хвилин матчу мало чим запам'яталися. На 90-ій хвилині Арсен Не залишив господарів удесятьох — він сфолив на Окодуві, який міг піти у швидкий прорив, і побачив другу жовту картку.

Отже — добре все, що добре закінчується. Арсенальці фінішують 12-ми, і в наступному сезоні гратимуть в елітній лізі. Цікаво, які зміни принесе літнє міжсезоння, більш довге ніж звичайно. Зміни потрібні, бо попри непогані результати, продемонстровані на фініші сезону — рівень гри був дуже далеким від ідеалу.